Sari la conținut
Forum Roportal
no-user-name

Ce au facut politicienii pentru tine?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca facem un bilant:

  • Iliescu   ne-a  confiscat revolutia din 1989,ne-a batut la mineriade, iar Roman  ne-a   ne-au  vandut fabricile , padurile si resursele si ne-a transformat industria in mormane de fiare vechi 
  • Nastase a furat din bani publici si contracte si ne-a confiscat libertatile si drepturile si si-a batut joc de sistemul de educatie 
  • Tariceanu ne-a crescut accizele si taxele auto  
  • Basescu si cu Boc  au taiat salariile bugetarilor ,  au crescut TVA-ul, ne-au ruinat sistemul medical   si ne-au supraindatorat la FMI, in timp ce ei s-au imbogatit 
  • Ponta ne-a crescut taxele, accizele  si impozitele 
  • Dragnea ne-a ruinat justitia si ne-a ruinat cresterea economica 
  • Iohannis si cu Orban  ne-au bagat amenzi rutiere, amenzi pentru deranjarea linistii publice, amenzi pentru nepurtarea mastii, amenzi pentru lipsa declaratiei etc. 

Faliment, taxe, impozite, TVA, austeritate,  coruptie si amenzi - asta ne-au oferit cei 30 ani de democratie noua romanilor. 

Alaturi de politicieni, si interlopii si patronii evazionisti  de firme romanesti, cat si directorii de institutii de stat au furat cot la cot.  

Singurul care poate a adus o contributie pozitiva a fost Emil Constantinescu care a negociat aderarea Romaniei la NATO si UE.  Si multinationalele si companiile IT care ne-au asigurat o crestere economica. 

In rest, toti au furat si s-au imbogatit de s-au rupt ori ne-au facut vietile mai proaste.  

Editat de no-user-name
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O sa-ti dau un punct de apreciere pentru frumoasele poze din Ungaria, le-am epuizat deja pe toate azi.   Poza cu Palmierii sa fie tot din Ungaria??? 

Cert este ca n-am fost de aproape 16 ani in acea parte al EUropei, poate chiar mai mult dar imi place ce vad!!!   

Despre ce mi-au facut romanii, politicienii secolului trecut, nu mai are rost sa-mi amintesc, eu mi-am facut dreptate singura!!!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, The Unknown said:

   Poza cu Palmierii sa fie tot din Ungaria??? 

 

Era din Croatia. Acum am corectat.

Oricum, pana si croatii si sarbii ne-au luat-o inainte.  

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 12 minute, no-user-name a spus:

Oricum, pana si croatii si sarbii ne-au luat-o inainte.  

  Sarbii pe vremea lui Tito aveau drept le munca in USA si-l considerau Belgrad la EGAL cu New York City!!!   

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci,  vecinii nostri  Bulgaria, Ungaria, Ucraina si Serbia ne-au depasit in totalitate la toate aspectele. 

Numai Romania si Moldova se afunda in mizerie, comunism si saracie. Oare de ce?

Pentru ca vecinii nostri au lideri politici performanti si cat de cat inteligenti ce au atitudine de LIDERI ? Sau pentru ca noi avem lideri politici idioti si   hoti?  

 

Ungaria il are pe premierul  Viktor Orban: exprima nationalism, mandrie, agresivitate,  atitudine de lider 

Hungarian leader says Europe is now 'under invasion' by migrants ...

 

 

 

Bulgaria il are pe premierul Boiko Borisov: exprima duritate, putere,  incredere, ca totul pare sub control  

Pro-Russian candidates win in Bulgaria and Moldova

 

 

Ucraina il are pe  presedintele Volodimir Zelenski : comic de profesie, are carisma, exprima energie si ambitie 

UE salută ”puternicul atașament” al Ucrainei față de democrație ...

 

Serbia o are ca prim-ministru pe  Ana Brnabić  -  o femeie dura, puternica,  ferma  

 Tan2018-4-23_111645428_1.jpg

 

 

 

 

 

 

Noi il avem pe Iohannis   care e total rigid si insipid....ca un robot.  

Klaus Iohannis a prezentat bilanțul primului său mandat de ...

 

 

Si Moldova il are pe Igor Dodon - insa asta e doar corupt si dictator, dar are macar skill-uri  de leadership 

Reactia lui Igor Dodon, dupa ce au aparut imagini in care ar fi ...

 

Editat de no-user-name
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×