Sari la conținut
Forum Roportal
Swaxer

Ce credeti despre legalizarea "ierbii"?

Postări Recomandate

Am inceput sa ma gandesc mult mai mult . Sa studiez multe lucruri pe care pana acuma nu le bagam in seama. Am inceput sa iubesc tot ce ma inconjoara. Pana acuma nu iubeam nimica in afara de "fata mea". Acuma am inceput sa imi dau seama ca am o familie care ma iubeste, am inceput sa imi dau seama ca pietrele de pe drum sunt frumoase

 

Unii dintre noi nu au nevoie de iarba ca sa fie fericiti sa-si iubeasca familia si sa mai si gandeasca din cand in cand.

Eu cel putin nu am nevoie de stimulente pentru toate astea si sunt convinsa ca nu sunt singura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iti dau perfecta dreptate Cori mama :pee ............ dar gandeste-te asa .......... Inca nu am auzit pe nimeni care sa fumeze pentru ca are necazuri .....iarba nu e alcool ........... Dupa o perioada in care fumezi in fiecare zii incepi sa fii in starea aceea aprape tot timpul si esti mult mai relist in ceea ce priveste viata si aproape orice............ nu te mai gandesti asa de mult la bani si la toate celelalte aberatii care exista in lumea noastra ........... Incepi sa ai o viata linistita si fericita ........... nu te mai intereseaza parerea altora despre tine ...... nu te mai deranjeaza ceea ce iti spune lumea ......... nu mai esti invidios ...... pe scurt devii un om mai bun ....... totdeauna

gandeste-te asa ....... statisticile arata ca SUA este tara in care se consuma cel mai mult droguri din toata lumea. Gandeste-te ca acolo peste 30 % din populatie fumeaza frecvent si inca vreo 30-40% fumeaza ocazional odata la 1 sau 2 saptamani ............... Daca toti sunt niste drogati ...... De ce e tara cu cea mai mare economie ....... de ce acolo viata e asa de perfecta ............ de ce .?? ........Pentru ca ei o vad altfe ......... Gabdeste-te la ei au o istorie de aproximativ 500 - 600 de ani ( de cand a descoperit columb america) ........noi avem o istorie de peste 2000 de ani si suntem in urma lor la ora actuala cu cel putin 50 de ani ....... de ce .??/

cand a fost descoperita america acolo erau numai triburi de bastinasi care toata ziua numai asta faceau: "FUMAU"....... Europenii cu bani au inceput sa se mute acolo si bineinteles ca au imprumutat obiceiul fumatului de acolo si uite ca in doar asa putini ani ( in comparatie cu noi) au resit sa devina cea mai mare putere economica si sociala din lume..........de ce .?/

 

iti spun eu ....... Ei vad relitatea ......... Noi vedem o aberatie a creierului nostru .....aia nu e realitate

 

inca ceva ...... un om normal isi foloseste maxim 15 % din creier .............. un fumator de IARBA ajunge sa isi foloseasca pana la 50 % din capacitatea creierului ( asa se explica si obioseala intensa de care ai parte dupa cateva ore dupa ce fumezi) ............ Nu iti da de gandit asta .?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
inca ceva ...... un om normal isi foloseste maxim 15 % din creier .............. un fumator de IARBA ajunge sa isi foloseasca pana la 50 % din capacitatea creierului ( asa se explica si obioseala intensa de care ai parte dupa cateva ore dupa ce fumezi) ............ Nu iti da de gandit asta .?

 

Depinde la ce il foloseste.

Nu cred ca Einstein sau alt mare inventator fuma iarba. SI cu cei 15% ai lui a reusit mult mai mult decat altii cu cei 50%.

 

Si inca ceva. America este ceea ce este datorita faptului ca importa creiere din toata lumea. Chiar am citit un articol in care scria ca viitorul Americii se bazeaza pe imigranti nu pe autohtoni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De cate ori ati vazut la Stiri ceva in genul :

"crima - autorul era drogat " sau "viol - autorul era drogat" sau " jaf - autorul era drogat " --- va spun eu niciodata

dar de cate ori ati vazut : "crima - autorul era beat " sau " accident rutier - soferul era in stare de ebrietate" ........de astea tot timpul ......are de ce ..??

 

Parerea mea - mai bine sa-ar interzice alcoolul si sa-ar legaliza iarba .................. De la alcool multe persoane devin agresive si imprudente de la IArba insa totul e invers .....devii mult mai prudent si in nici un caz nu o sa poti sa fii agresiv .......esti prea pasnic ca sa te poate enerva ceva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Topic-ul despre legalizarea ierbii a fost inchis din cauza vocabularului folosit de cei din tabara fumatorilot (scuze, nu-mi amintesc numele). Asta nu prea pledeaza pentru lipsa de agresivitate.

 

Pot sa nu fiu de acord cu tine fara sate insult cum au facut ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fatuca ............ Einstein se droga in mod frecvent ( fapt dovedit) .......

uite de exemplu Eminescu ....si el se droga frecvent (alt fapt dovedit ) ......si este totusi cel mai bun poet al literaturii romane .......oare de ce ......... pot sa dau multe exemple de scriitori romani celebri care se drogau ......dar nu are rost .............. uite cunosc pe cineva din zilele noastre care a scris o carte drogat si a luat o gramada de premii de literatura pe ea .......... hai sa iti spun ceva ...... nu exista nici un poet celebru care sa nu se fii drogat ( parerea mea ) ........... iarba iti da foarte multa inspiratie ..... Eu insumi am incercat sa scriu ceva dupa ce am fumat si chiar mi-a placut foarte mult ce a iesit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

AAAAA......deci problema era limbajul folosit ......Oca iti dau dreptate ........ am observat si eu frecventa injuraturilor si a limbajului indecent la cei fumati ......dar vreau sa iti spun ca agresivitatea Fumatorilor doar la atat se limiteaza .....la limbajul indecent

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
fatuca ............ Einstein se droga in mod frecvent ( fapt dovedit) .......  

uite de exemplu Eminescu ....si el se droga frecvent (alt fapt dovedit ) ......si este totusi cel mai bun poet al literaturii romane .......oare de ce ......... pot sa dau multe exemple de scriitori romani celebri care se drogau ......dar nu are rost .............. uite cunosc pe cineva din zilele noastre care a scris o carte drogat si a luat o gramada de premii de literatura pe ea .......... hai sa iti spun ceva ...... nu exista nici un poet celebru care sa nu se fii drogat ( parerea mea ) ........... iarba iti da foarte multa inspiratie ..... Eu insumi am incercat sa scriu ceva dupa ce am fumat si chiar mi-a placut foarte mult ce a iesit

 

Nu prea cred ca nu exista nici un scriitor celebru care sa nu se fi drogat.

Dar in fine, putem discuta asa la nesfarsit fara sa ajungem la nici o concluzie.

Am impresia ca nu exista nici o punte de comunicare intre lumea noastra si a voastra. Traim pe doua planete diferite.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×