Sari la conținut
Forum Roportal
Swaxer

Ce credeti despre legalizarea "ierbii"?

Postări Recomandate

EU NU!

Avem destui drogati in tara si fara aceasta legalizare.Daca sa-ar da liber este evident faptul ca numarul lor ar creste!Chiar crezi ca avem nevoie de asa ceva?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
EU NU!

Avem destui drogati in tara si fara aceasta legalizare.Daca sa-ar da liber este evident faptul ca numarul lor ar creste!Chiar crezi ca avem nevoie de asa ceva?!

 

CORECT :!: :!:

Nici eu nu sunt pentru asa ceva! Ar fi o mare prostie :evil:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa ma pronunt pentru ca nu am 'consumat' asa ceva. Din cate am inteles nu produce dependenta iar efectul euforic e asemanator cu bauturile alcoolice. Nu stiu daca ar fi vreo diferenta prin legalizarea ei, n-am auzit pe nimeni sa se sperie de pedepse pentru asa ceva.

Ganditi-va ca la un chef iesit din sfera normalului se pot intampla multe lucruri. Legalizarea nu are ce sa aduca nou. Poate doar sa mai reduca din spagi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am urmarit foarte atent acest subiect! ... pentru multi nu e este o noutate..dar eu am "state vechi de plata" in domeniul ONG-urilor...si am avut acazia sa particim la nenumarate simpozioane privind tema subiectului. Intre '95 si '02 am participat la multe din intrunirile psihiatrilor din tara, am o relatie foarte apropiata cu multe organizatii de tineret din mai multe zone ale tarii si tin sa va spun ca tema noastra preocupa enorm de mult factorii decizionali.

Liberalizarea consumului de canabis a inceput sa fie discutat dupa ce cateva tari au adoptat aceasta...Am lucrat in Romania cu experti din Olanda si am avut norocul sa aflu direct de la sursa multe lucruri.

Parea este unanima, in Romania nu a venit momentul relaxarii legislatiei in acest domeniu ! Poate imediat ma veti intreba..-dar cand ?....nici acest lucru nu-la cunoaste nimeni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Credeti ca o lege var (sau ar) ampiedica pe cineve sa se drogheze !?

DA!Sau cel putin ii face sa se gandeasca de 2 ori inainte sa recurga la droguri!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oho ! Daca ar fi dupa mine as interzice si tigarile,daramite drogurile ! :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×