Sari la conținut
Forum Roportal
tobyking

ce sa fac daca la scoala isi bat joc de mine??

Postări Recomandate

eu sunt baiat am 10 ani si invat in clasa a 4-a si la scoala ma obijduiesc cu mine vorbesc nepoliticos glume proaste ma tachineaza pot sa ma mai imbrinceasca sa sa imi mai dea cu piciorul in fund eu din clasa a 1-a tin minte cum pot sa mai iau picioare in fund pot sa arunce cu ceva goz spre mine au mai fost si cateva cazuri cand miau luat caciula si au aruncato de la unul la altul apoi au aruncato jos si a fost de cateva ori ca miau luat si geanta si au aruncato de la unul la altul oliaca apoi au aruncato jos si ei in genere vorbesc cu mine nepoliticos si batjocoritor ma iau peste picior ma ofenseaza un baiat mia zis de cateva ori da sa te pup si se ridea vorbesc ca cu un nimeni a fost de cateva ori ca miau aruncat lucrurile de pe banca jos pixurile caietele cartile pe mine chiar si fetele pot sa ma obijduiasca se intimpla ca imi zic fu.eo mai repede si adami geanta iata acum scoala nu lucreaza din cauza coronavirulsuui dar iata ieri mam dus la magazin si acolo era o fata care des ma ofenseaza si se ride de mine si ea a gatit cumparaturile si ma astepta afara pentru ca noi mergem pe un drum spre casa si cand am iesit din magazin ia mia dat un picior in fund mia dat cu piciorul in fund si a zic gata ai gatit cumparaturi haidem spre casa si eu nu stiu ce sa fac ca sa nu sa se mai compoarte asa cu mine parintii nu stiu de acaste eu nu leam spus niciodata 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 6 minute, The Unknown a spus:

Parintii trebuie sa stie asta, politia si scoala ca nu este permis asa o activitate criminala!!!   Curaj, trebuie sa-ti rezolvi problema!!!

dar ce sa fac trebuie sa spun si politiei despre asta??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand, ceea ce se intampla nu este vina ta, asa ca nu ai de ce sa ascunzi de ceilalti. Ar trebui sa stie in primul rand parintii tai, si in al doilea rand invatatoarea ta. Spune-le.

In al doilea rand, acei colegi atunci cand vad ca reusesc sa te supere, sa aiba o reactie de la tine, continua si mai mult, pentru ca astfel ei se simt in control. Daca tu iti stapanesti emotiile, si nu te arati nici speriat, nici enervat, te vor lasa in pace pentru ca ei se hranesc cu satisfactia de a te vedea pe tine ca suferi la actiunile lor.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Neaparat, trebuie sa fie pedepsiti toti care te-au atacat.  Nimeni n-are voie sa te atinga doar ca vor.   Daca tu le-ai lovi, s-ar duce imediat sa depuna plangere impotriva ta la politie si ar cere daune materiale!!!   Si pentru ca se repeta aceste atacuri fizice scoala are de luat masuri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Generația de azi isi face conturi de youtube, instagram si facebook, si tu te miri ca stie sa posteze pe un forum?

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 35 minute, NicolaeT a spus:

10 ani si stii sa postezi pe forumuri ? Eu la 10 ani ma jucam in pamant.

ce are importanta asta eu repede ma pricem la aceasta dar mie chiar imi trebuie un ajutor sa nu se anine nimeni de mine 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, tobyking a spus:

ce are importanta asta eu repede ma pricem la aceasta dar mie chiar imi trebuie un ajutor sa nu se anine nimeni de mine 

Stai linistit, toata viata oamenii se iau de alti oameni. E o nebunie de specie. Fac razboaie, se omoara intre ei. N-ai ce sa faci. Doar arata-le ca esti si tu dur. Si zi-le parintilor si invatatoarei. Cand se luasera de mine, i-am zis, si pe urma s-au potolit. Sau zi-le parintilor sa te mute la alta scoala sau alta clasa. De exemplu eu la scoala generala am fost la clasa directorului si nimeni n-avea curaj sa faca pe smecheru, asa ca am dus-o bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bine. ca postarea e o gluma, cel mai probabil. dar raspunsul e f serios.

Eu le-as spune clar ca ii dau la politie si ca am martori ca m-au batut. Chiar si filmulete. Si ca daca mai continua, fac filmuletele publice si le dau tag pe facebook. 

Si daca tot ar mai da,mi-as fac cont de facebook si as scrie un avertisment si acolo, spunandu-le intai doar pe numele mic si eventual cerand prietenia neamurilor lor.

be smart. fight back. fight smarter.

invata sa scrii corect, altfel nu vei putea fi smart in viata. 

 

Editat de Stu'
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×