Jump to content
Forum Roportal

Rate this topic

Recommended Posts

Buna ziua,
Eram curios daca exista printre voi membri pe forum care au tichete de vacanta si care vor sa scape de ele, pot sa le preiau eu.
Pot sa le ridic din Bucuresti sau se pot trimite din tara pe curier.
Pentru orice informatii, va stau la dispozitie pe: 0757 153 164
Mihai Popescu

Aveam eu de la mama, dar au expirat in aprilie, n-am mai apucat sa le folosesc cu izolarea asta :sad:

11 hours ago, The Unknown said:

Oare ce-s alea ???   M-am lamurit ce sint tichetele de masa dar de astea inca n-am auzit :pardon:  

Functionarii publici (nu stiu daca chiar toti) in Romania primesc tichete de vacanta - sunt tot niste hartii, precum tichetele de masa, doar ca valoareaza mult mai mult si cu ele iti poti asigura cazarea la diferite hoteluri si pensiuni din tara (nu toate hotelurile/pensiunile accepta).

Despre Biletele de Trimitere la Bai in Statiuni Balneare stiu de la mama ca mereu era undeva de 2 ori pe ani in alte vremuri, doctorii aveau puterea asta sa le trimita in tratamente persoanele cu diferite conditii medicale.   Nu cred ca erau transmisibile la alte persoane, cand mergeam in vizita la ea asa de strict ma controlau la intrarea in sanatoriu parca mergeam la NASA  :triniti:

Da, pai si astea sunt nominale, dar mai ales daca esti membru de familie si prezinti si o copie dupa buletinul acelei persoane, e okay. Insa am auzit ca le accepta destul de usor si daca sunt de la o alta persoana si nu e numele tau trecut pe ele. Ei sa le incaseze, asta ii intereseaza.

Edited by King1

Ne odihnim acasa anul asta, nu-i cale deschisa de mers niciunde pana-n prezent.   Chiar daca se vor da liber la calatorii, nu in oricare tara se va putea intra,  vor fi mai multe restrictii.