Sari la conținut
Forum Roportal
alexalex12345

Tensiunea?

Postări Recomandate

Deci, pentru cunoscatori sau cei experimentati, cat a fost perioada asta cu pandemia, coronavirus, am stat 2 saptamani in casa si mi a crescut tensiunea la 14 cu 9, ceea ce nu cred ca o aveam si inainte, deoarece n am luat o pan acum.cand am vazut asta am mers la medic, mi a dat sa iau niste pastile, apoi urmatoarele zile am inceput sa stau numai afara si mi a scazut la 12 cu 80 acum nu stiu daca de la pastile sau unde am stat afara , fiindca eu vedeam ca mi trecea cand ieseam afara, nu mai aveam nimic.daca e doar c am stat afara inseamna ca eu n am nimic, ca mi trecea si fara pastila. Mentionez ca am 24 de ani. E buna tensiunea pe care o am?voi ce parere aveti, e ceva periculos cu tensiunea? Adica daca am tensiunea asta constant, mai poate fi cumva ceva de la mine? Poate si ca sunt nervos asa uneori, dar nu cred c avea importanta, eu zic ca e unde am stat prea mult in casa.Astept si parerile voastre.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, e buna, 12 cu 8, 12 cu 7 sunt valorile cele mai bune. Sigur de la statul in casa ti se trage, stai cat de mult poti afara. Si mie mi-a oscilat urat tensiunea din cauza faptului ca am stat mult in casa si nu am facut miscare suficienta. Masoara-ti-o, totusi, mai multe zile la rand, nu obsesiv, dimineata si seara, si vezi cum mai decurg lucrurile. Sanatate multa!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×