Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

USA, și-a exprimat în repetate rânduri îngrijorarea că explozia de cazuri de Covid-19 din țară și transmiterea lor rapidă va determina apariția de noi variante.

Noile măsuri vor intra în vigoare la data de 5 ianuarie, la ora 00.01 la Washington.

 

https://evz.ro/lumea-ar-putea-fi-din-nou-data-peste-cap-de-covid-sua-cere-teste-calatorilor-din-china.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

România nu a avut o strategie în privința Covid-19

Jurnalistul mai atrage atenția că ceea ce lipsește cu desăvârșire din raport este descrierea strategiei pe care România a avut-o în situația de criză. „Chiar nu s-a găsit nimeni, la cel mai înalt nivel în Statul Român, în plină pandemie cu oameni murind și suferind, să facă o strategie de comunicare corectă?!? Nimeni?!? Absolut nimeni?!?”   Astfel, Oprea menționează că toți cei care au acționat în lipsa unei strategii poartă vina pentru oamenii decedați și care au suferit pentru că nu s-au vaccinat sau tratat de frică. Acesta a ținut să menționeze că nu este împotriva vaccinării populației pentru a scăpa de Covid-19, ci „contestă modul dezastruos în care autoritățile publice centrale au comunicat pe toată durata pandemiei și pe toată durata campaniei de vaccinare”.               https://www.facebook.com/bogdan.oprea.39/posts/10229660736640325

https://evz.ro/cncav-a-publicat-pe-ascuns-raportul-de-activitate-privind-vaccinarea-covid-19-sunt-cuprinse-date-care-au-fost-musamalizate-de-a-lungul-anilor.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Johnny Depp and Jeff Beck Are Releasing an Album Together

https://www.forbes.com/sites/brucelee/2023/01/12/jeff-beck-dies-suddenly-of-bacterial-meningitis-despite-anti-covid-19-vaccine-claims/?sh=7784c8d5377e

"Jeff Beck Dies Suddenly of Bacterial Meningitis, Amidst Unfounded Covid-19 Vaccine Claims"

*Forumistii de pretutindeni incearca sa acuze iar Vaccinul anti COVID dar nu poate fi adevarat.   Foarte putine cazuri au fost din cauza vaccinarii, tocmai acele persoane trebuiau sa anunte ca mai au si alte boli complexe, dar nu voiau sa moara fara vaccin.  Nu mai tin minte numele bolilor dar era pe lista inainte de vaccinare, se oferea mii de feluri de consulatri si sfaturi, testuri, explicatii, dar nimeni nu s-a prea deranjat sa intre in corturile temporare sau birouri special deschise si extrem de bine reclamate si in persoana!!!   De acum se va muri iar in serie ca secera iar un fel de COVID + ceva dar mai mult nevaccinatii sint la risc.   S-a aruncat la vaccinuri in valoare de miliarde de dolari doar in State.   Acum s-a ridicat si pretul vaccinurilor dar si al Crematiei de cand cu gazul scump si cine n-a mai fost vaccinat, nu va fi servit gratuit.  Cu acte false nu merge din nici o tara ca sint in Baza de Date Militare!!!  

Cine poate isi duce acasa rudele batrane in Estul Europei, ca aici nu se poate achita acest ultim serviciu.  Se ia si de rudele care l-au tinut fara un control medical de frica sa nu fie deportat, in Romania nu pateste nimic un mosneag intors cu actele expirate sau in Ungaria.   

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 1/13/2023 at 8:00 AM, The Unknown said:

*Forumistii de pretutindeni incearca sa acuze iar Vaccinul anti COVID dar nu poate fi adevarat.   Foarte putine cazuri au fost din cauza vaccinarii...

iar dubla masura si ipocrizie

reamintesc din epoca covidiana

Document elaborat de Centrul National de Supraveghere si Control al Bolilor Transmisibile

....Decesul la un pacient confirmat cu COVID-19 nu poate fi atribuit unei boli preexistente (de ex. cancer, afecțiuni hematologice etc.) și COVID-19 trebuie raportata ca și cauza a decesului, independent de condițiile medicale pre-existente care se supectează că au favorizat evoluția severă a COVID-19. COVID-19 trebuie menționată pe certificatul de deces drept cauză a decesului pentru toate persoanele decedate la care COVID-19 a cauzat sau se presupune că a cauzat sau a contribuit la deces.

 

Asa trebuia sa functioneze si acum, sa nu conteze conditiile preexistente, iar orice deces sa fie pus in carca vaccinarii daca omul a fost vaccinat covid, 

pentru ca vaccinarea covid a favorizat, a cauzat sau a contribuit la deces, chiar daca DOAR se suspecteaza sau doar se presupune.

mortile subite nu apar din senin...clar de la vaccinare covid

 

 

Editat de Rayn
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Coronavirus la zi

 

S-a spart buboiul...

In sfarsit apar oameni care au curaj si mai ales pot vorbi fara sa fie cenzurati

EFECTELE ADVERSE ALE VACCINULUI

E bine si macar atat

Eu sper sa se ajunga la inchisoare cu Arafat, Catu, Gheorghita, Iohannis, Orban, Beatrice Mahler, Mihaila....n-am timp si nici chef sa-i insir pe toti...

Cat despre prietenii colegi de forum , la fel de vaccinisti covid...Eki, Vriies, Olga, chiar si Rodica, nu am ce sa astept, poate ceva remuscari de constiinta

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 hours ago, Rayn said:

Coronavirus la zi

Eu sper sa se ajunga la inchisoare cu Arafat, Catu, Gheorghita, Iohannis, Orban, Beatrice Mahler, Mihaila....n-am timp si nici chef sa-i insir pe toti...

Cat despre prietenii colegi de forum , la fel de vaccinisti covid...Eki, Vriies, Olga, chiar si Rodica, nu am ce sa astept, poate ceva remuscari de constiinta

 

Bre, nene Rayn,

Repeți aceleași chestii,ca dintr-un gramofon stricat. Ai și tu o unică obsesie și idee fixă, asta cu covidul, cum că ăsta n-ar fi existat și toate guvernele lumii, toate organizațiile mondiale ale sănătății ar fi fost împotriva populației planetare! Și că vrei să-i bagi la pârnaie pe anumiți politicieni. Să fii sănătos!

Bine, cred că ar fi inutil pentru tine să-ți postez colea ce se spune pe saitul UNICEF, anume că vaccinurile salvează milioane de vieți în fiecare an. Tu o s-o ții pe a ta până-n pânzele albe!

https://www.unicef.org/coronavirus/what-you-need-to-know-covid-vaccine?gclid=Cj0KCQiAiJSeBhCCARIsAHnAzT8fyXxLDcSPjSaRyKB9RoBuEcD4rtcqV0lXlLERm7tqQOlAsBEe6QEaAkBJEALw_wcB

 

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
36 minutes ago, Vriies said:

 

Bine, cred că ar fi inutil pentru tine să-ți postez colea ce se spune pe saitul UNICEF, anume că vaccinurile salvează milioane de vieți în fiecare an.

 

Clar iti lipseste ceva...

ca sa vorbim aceeasi limba...

...arata mata cum vaccinul covid a salvat milioane de vieti in fiecare an!

daca poti!

Editat de Rayn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

indiferent de ce pauza vei face, 2-3-5-10-100-500 de zile...iti voi reaminti aceasta intrebare la care sigur nu ai raspuns...

cum vaccinul covid a salvat milioane de vieti in fiecare an!

Editat de Rayn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
53 minutes ago, Rayn said:

 

...arata mata cum vaccinul covid a salvat milioane de vieti in fiecare an!

daca poti!

 

49 minutes ago, Rayn said:

indiferent de ce pauza vei face, 2-3-5-10-100-500 de zile...iti voi reaminti aceasta intrebare la care sigur nu ai raspuns...

cum vaccinul covid a salvat milioane de vieti in fiecare an!

Nu-i nevoie să repeți această întrebare precum papagalul. Pentru că-ți răspund acum. 

Uite, iau la întâmplare un sait, unul din multele articole de pe net, bineînțeles nu din ălea conspiraționiste:

https://www.ctvnews.ca/health/coronavirus/covid-19-vaccines-saved-20m-lives-in-1st-year-scientists-say-1.5961237

Aici se afirmă clar, încă din titlu: „Vaccinurile împotriva COVID-19 au salvat 20 de milioane de vieți în primul an, spun oamenii de știință”. Mai departe: „Efortul, deși afectat de inechități persistente, a prevenit decesele la o scară inimaginabilă, a spus Oliver Watson de la Imperial College London, care a condus noul studiu de modelare”. 

 

Apoi, alt articol al European Centre for Disease Prevention and Control:

https://www.ecdc.europa.eu/en/news-events/who-ecdc-nearly-half-million-lives-saved-covid-19-vaccination

„Un nou studiu al Biroului Regional al OMS pentru Europa și al Centrului European pentru Prevenirea și Controlul Bolilor (ECDC) publicat în Eurosurveillance estimează că 470.000 de vieți au fost salvate printre cei cu vârsta de 60 de ani și peste de la începutul lansării vaccinării împotriva COVID-19 în 33 de țări din Regiunea Europeană a OMS”.

 

Apoi altul, de pe CNN:

https://edition.cnn.com/2022/12/13/health/covid-19-vaccines-study/index.html

Adică „Vaccinurile Covid-19 au salvat mai mult de 3 milioane de vieți în SUA, spune studiul, dar lupta nu s-a încheiat.” 

 

Deci sunt o grămadă de articole pe această temă, bazate pe studii, numai să te obosești să le citești. 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am o prietena de 86 de ani, are Astma din nastere, pe langa mai are vreo 5 feluri de boli dar nu infectioase, Acid la stomac, din asta care se trateaza dar nu mai da rezultate, n-are nici cancer.   Unde locuieste, este numai pentru pensionari cu venituri mici, infiintat de evrei, insa nu se tine cont de asta azi.   Acolo vaccinarea a fost obligator sau se muta. 

O mare parte din rezidenti au plecat acasa de unde erau original, au coborat aici dupa WWII ca spitalele militare aveau nevoie de asistente/sore si fara educatie de specialitate. 

Credeau ca le va ucide vaccinul insa toti au murit de COVID unde s-au dus, desi erau si mai tinere si fara conditii medicale decat prietena mea.   

Una din vecinele ei, cand impacheta, mi-a dat amintire 2 veioze  foarte frumoase, nefolosite, erau inca de zeci de ani in pachetul original ca in State in camere/dormitoare NU este lumina din tavan in casele mai vechi, construit de arhitecti americani, doar pe noptiere se folosesc veioze zis lampi pe aici, in California, in San Diego era la fel. 

(Casa mea a fost construit in 1952 de un German si am lumina din tavan!!!  nu ma incurc cu veioze.) 

De cate ori vorbesc cu ea, imi mai spune de cate cineva ca au murit in locul unde s-a nascut desi acolo a crezut ca va fi in siguranta. 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×