Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 27 minute, adal* a spus:

Bine, fiecare intelege ce vrea, dar bisexual stiam ca inseamna altceva. Da' na', nu conteaza. Cum vreti voi.:smile:

Cateodata ne-am putea folosi si de altceva decat ne-a oferit natura din nastere, in cazuri foarte speciale :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 minute, The Unknown a spus:

Cateodata ne-am putea folosi si de altceva decat ne-a oferit natura din nastere, in cazuri foarte speciale :lol2:

Olga, haide recunoaste ca nu lipsesti de la slujba de duminica, dar iti place tie sa te dai openmind.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 6 ore, Motorină a spus:

Daca mortalitatea ar fi mare in categoria nevaccinatilor, ne vom confrunta cu un deficit si mai mare de electricieni, femei de serviciu, salahori, drujbisti, zilieri, bone...

Nici la mecanici n-am mai sta bine, ceea ce inseamna ca m-as putea scumpi :o:

Pentru asta ai nevoie sa-ti lustruiesti reclama la firma de pe acum ta sa se vada ca acolo functioneaza un masinist!!!

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 26 minute, The Unknown a spus:

Pentru asta ai nevoie sa-ti lustruiesti reclama la firma de pe acum ta sa se vada ca acolo functioneaza un masinist!!!

Lucrez mai pe sub mana, clientii vin la mine doar cu recomandare :triniti:

La firma lucioasa vin cei mai ciu-futs oameni.

  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 25.09.2021 la 5:33, Rodica` a spus:

Țin sa te anunț ca nu mai vreau sa gust supa de pui pana data viitoare când mai fac covid. Asa mi s-a acrit de ea.   Odihna tre sa fie activa. Am pregătit cele necesare pt zacusca și am lucrat la lemnele de foc. Ce era sa fi facut dacă azi a putut veni Stelică sa ni le aducă... 

Inteleg, cateodata meniul pe timpul unei suferinte dar si hainele pe care le porti, nu le mai vrei sa-i vezi!!!   Cred ca face parte din procesul de vindecare si vrei ceva nou pentru perioada urmatoare al vietii.   Lemnele de foc vor mentine vietile voastre la iarna, este una din pasii/metode de supravietuire pentru iarna, nu exista scuze ca s-au facut din timp!  Totusi, tu inca nu poti participa la asa o munca grea, trebuie sa treaca timp sa te refaci, sa prinzi putere si incet sa arzi din calorii.   

Tin minte in copilarie cate am avut si noi copiii de a face cu lemnele, cu bucatile mai mici si aschii zburate de adunat intr-un loc special pentru aprins focul, pe urma cu ceva mai mari surcele aveam sa pregatim pentru copt blatul de tort si alte prajituri sensibile, nu cozonaci, ca ele erau coapte laolaltă cu paini.  Asta era pe programul meu de cand stiam sa merg singura pe picioare!  Cum cresteam s-a mai incarcat "agenda" ca pentru cei care au adus, descarcat si taiat lemnele, trebuia si o mancare excelenta cu desert si alcool, nu o cafea se oferea pe langa bani foarte multi ca era o echipa de oameni care trebaluiau pana se mai vedea la lumina zilei.   Semana cu o "Operatiune Militara" asa la fix trebuia sa fie totul gata si executat pasii dupa un tipar.     

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
16 hours ago, Vriies said:

 

Precum n-ai răspuns satisfăcător nici la aia cu „logica și aritmetica”, cu care te băteai cu cărămida-n piept!:laugh:  Cum de ți-a dat 53 și 1/3 pâini?  Pentru că așa ai citit de pe net? :smile:   Uitași să ne zici, respectiv să descrii amănuntul. :smile:

 

Se pare ca ratezi multe din jurul tau....

Ia vezi, acum ti-am desenat, asa pricepi ?

ind.thumb.png.3e728260ea8999e30ba825ae84b3946c.png

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
11 hours ago, Rayn said:

Se pare ca ratezi multe din jurul tau....

Ia vezi, acum ti-am desenat, asa pricepi ?

ind.thumb.png.3e728260ea8999e30ba825ae84b3946c.png

Nu știu care dintre noi ratează multe din jurul lui. Abia acum ai descris complet,  deși o puteai face anterior (sâmbătă) prin câteva cuvinte. E ok. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×