Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Caz concret. Întâlnit, pupat, iubit, alea alea... La 3 zile fata testata pozitiv cu toată familia. Vaccinata ea, părinții nu. Acasă febra, tuse, lipsa miros părinții. Fata putina febra, lipsa miros, trecut toate în 4 zile. Băiat implicat vaccinat stat în izolare, fără nimic și apoi testat la 7 zile. Negativ. 

Fiecare înțelege ce vrea. Pentru mine, fiind ceva real cu implicare directa... Înțeleg ca vaccinul e bun. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
8 minutes ago, Enki said:

... pentru 12-15 este inca autorizare de utilizare in urgenta.

Sooo, cu ce manipulari vor mai veni acum...

 

Daca se va insista ca incepand cu 23.08.2021 s-a primit o altfel de autorizare, rezulta CLAR ca pana la aceasta data a fost DOAR o autorizare de utilizare in urgenta.

Ceea ce am si sustinut

Experiment

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 minutes ago, Enki said:

Lool. FDA le-a dat sah mat la antivaccinisti cu autorizarea definitivs si acum astia se prefac ca abia acum a iesit autorizarea utilizarii in regim de urgenta, de fapt (care e venita din decembrie 2020). Vriies, nu te mai complica sa răspunzi la manipulari antivacciniste, intra pe linkul dat de mine ca sa vezi despre ce e vorba. FDA a dat pt Pfizer autorizarea definitiva pt varsta 16+, iar pentru 12-15 este inca autorizare de utilizare in urgenta.

Sooo, cu ce manipulari vor mai veni acum antivaxxeri, daca argumentul lor ca vaccinul nu are decat emergency use authorization a picat? to be continued...

Ei, nu-mi fac probleme cu privire la determinarea antivaxerilor. Dar , nah, ne mai distrăm și noi. Mai punem întrebări, ne facem că așteptăm răspunsuri, mai dăm o replică.

 

Bășini la infinit

De la Rayn, se știeeee...

Zici c-au înebunit

salcâmii azi, da, gieeee!

:laugh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 minutes ago, Rodica` said:

Caz concret. Întâlnit, pupat, iubit, alea alea... La 3 zile fata testata pozitiv cu toată familia. Vaccinata ea, părinții nu. Acasă febra, tuse, lipsa miros părinții. Fata putina febra, lipsa miros, trecut toate în 4 zile. Băiat implicat vaccinat stat în izolare, fără nimic și apoi testat la 7 zile. Negativ. 

Fiecare înțelege ce vrea. Pentru mine, fiind ceva real cu implicare directa... Înțeleg ca vaccinul e bun. 

Daca la testare a fost intrebata daca este sau nu vaccinata .....toata sandramaua cade!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, Vriies said:

Ei, nu-mi fac probleme cu privire la determinarea antivaxerilor. Dar , nah, ne mai distrăm și noi. Mai punem întrebări, ne facem că așteptăm răspunsuri, mai dăm o replică.

 

Bășini la infinit

De la Rayn, se știeeee...

Zici c-au înebunit

salcâmii azi, da, gieeee!

:laugh:

Speri ca observi diferenta de stil !

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, Rayn said:

Speri ca observi diferenta de stil !

 

Tu crezi despre tine că  stil ? :laugh:

Hai , răspunde cu „stil” întrebării pe care ți-am tot reiterat-o mai sus. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
5 hours ago, Rayn said:

Asa ca toate tentativele de a forta vaccinbarea constituie abuzuri, ca sa nu spun crime, atata timp cat exista o diferenta intre forma de aprobare

sub aspectul unei autorizari care tine cont de o situatie declarata ca fiind de urgenta si licentierea propriu-zisa a vaccinului.

fraza asta o sa dea zvarcoliri...

the option to accept or refuse the vaccine

 

Ei, ce să-ți spun...

În opinia ta toată zona civilizată a lumii care se vaccinează și s-a vaccinat până acum în proporție de mai bine de 50- 60 % , a fost până acum în ilegalitate  -  „ca la droguri”, ca să te citez!  :laugh:  Și mă refer aici la Europa (Practic țările din UE - cu excepția României și a Bulgariei în care educația s-a cam dus plii de suflet :biggrin:), America de Nord, respectiv Canada și SUA, precum și unele țări din America de Sud și Asia (Apropo, Japonia și Coreea de Sud, care au început mai târziu campania de vaccinare, însă și-au vaccinat deja jumătate din populație!).

Despe ce vorbim? Vorbim despre o conștientizare , pe plan global, a necesității vaccinării. Sigur că la noi, precum și-n alte zone „defavorizate”, facebook-ul e plin de d'alde ăștia care strigă non stop: „Băh, e ilegal! Ăștia bagă droguri și substanțe în noi și ne omoară! Nu mă vaccinez, că-mi schimbă ADN-ul!”

 

PS: Nu te mai ascunde în spatele așa-ziselor veruri ad hoc și lasă versurile de kko, că nu ai aplicație. :laugh: Răspunde, bre, la ce ți-am zis referitor la aserțiunea ta cu „vaccinații au fost până acum în ilegalitate! Ca la droguri”.

 

Răspunde la asta, măi vicleanule! :laugh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tuaaamne, maica Sfânta și toți sfinții,.... Eu am zis ca nu mai activez pe topicul asta dar am uitat. Deh, CNPul. Și acum mi-am amintit. Și voi nu ziceți nimiiic... Jmecherilor. 

Haidi pa. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bre, Rayn, stilul tău e s-o ții langa cu teoria conspirației și cu antivaccinarea.   Să acuzi membrii acestui forum că nu-ți împărtășesc opiniile conspiraționiste, precum și să acuzi adminii și moderatorii de nu mai  știu ce-ți trece ție prin cap. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
11 minutes ago, Rodica` said:

Tuaaamne, maica Sfânta și toți sfinții,.... Eu am zis ca nu mai activez pe topicul asta dar am uitat. Deh, CNPul. Și acum mi-am amintit. Și voi nu ziceți nimiiic... Jmecherilor. 

Haidi pa. 

Poi, da. Vezi că are Olga topicuri mult mai interesante...recte despre compoturi, dulcețuri, murături, prăjituri și altele. :laugh:

E mult mai simplu să discuți despre dulcețuri și murături, nu-i așa, decât să-i explici lui Rayn că țările civilizate și-au vaccinat și-și vaccinează populația. :smile:

Editat de Vriies

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×