Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 43 minute, Rayn a spus:

la fel de ipocrit poate fi cel ce considera ca vaccinurile din copilarie le-a facut pentru ca asa a vrut, asa a dorit ....

 

Ala e mincinos. Ca pe la vastele alea te duci cu mama de manuta unde vrea ea, nu tu. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, Vriies a spus:

Ca idee, măi ipocritule, răspunde tu întâi dacă în copilărie te-ai vaccinat sau nu și câte vaccinuri ai făcut! 

Poate nu are la zi carnetul de vaccinuri. Decât sa spună greșit 6 sau 7 mai bine nu răspunde. 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
17 minutes ago, Rodica` said:

Poate nu are la zi carnetul de vaccinuri. Decât sa spună greșit 6 sau 7 mai bine nu răspunde. 

Nu e vorba de a avea „carnetul de vaccinuri” la zi. Ideea era să accepte sincer că s-a vaccinat și că i-a fost bine din cauza asta, pentru a înțelege că vaccinarea a fost până la urmă utilă în istoria omenirii cât și în istoria lui ca individ.

Chiar n-ai sesizat despre ce era vorba?

Și chiar nu sesizezi că evită sistematic să răspundă la întrebări simple și concrete?

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
4 hours ago, Vriies said:

marjează pe aserțiunea ca vaccinul din copilarie nu seamana cu vaccinul anti-covid.

marșează*

Ce legătură are vaccinarea din copilărie, cu ce e acum? În copilărie nu te-au vaccinat cu vaccinuri în fază experimentală. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cei care ne acuză pe astia care avem incredere in stiinta ca suntem o turma de oi manipulata de autorități sunt fix aia care aleg tratamentul cu ivermectina pentru covid. Care e un tratament veterinar pentru oi si alte animale de turma. Oh, the irony... :lol2:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Interesant este ca pe Planeta cat de repede s-au raspandit acesti termeni: turma, oi, vite, experimentare pe oameni.    

Imi aduc aminte de cumnatul ca suferea de inima, iar cardiologul la Bucuresti i-a spus ca planteaza in el ceva aparatura experimentala sa mai traga de timp si era foarte nervos de ce nu se fac aceste experiente pe calugarite sau alte fiinte de genu' pentru care viata este doar o alta zi, dar EL de colo' are de trait ca omu'.   Desi in ultima vreme sora mea il readucea la viata pana ajungea salvarea, el nu intelegea ca viata demult l-a parasit, masinaria implantata era doar timp imprumutat, vreo 5 ani a trait asa dar mereu se schimba ceva in masinuta pana se putea.   Consider un record mare + 5 ani de viata!!!   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 minute, adal* a spus:

In stiinta ori in Big Pharma? :o:   Oh, the irony...

In both places, w/o irony!!!

Asta suna ca si acea parte al copilariei cand copilul nu vrea sa manance ceva, dar mama ii spune o poveste sau joaca si se va manca cu placere pan'la urma :eat:

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 minute, The Unknown a spus:

In both places, w/o irony!!!

Asta suna ca si acea parte al copilariei cand copilul nu vrea sa manance ceva, dar mama ii spune o poveste sau joaca si se va manca cu placere pan'la urma :eat:

 

Ca de obicei nu inteleg ce vrei sa spui. Ok, nici nu ma strofoc.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:meeting:

Cred ca tu ai nevoie de o poveste inainte de a dormi, nu de strofocare care nu stiu ce inseamna dar ma informez numaidecat ... AHA ... m-am lamurit.

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×