Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

50 minutes ago, Kleopatrah said:

Cu teoriile conspiratiei sunteti la curent?

1. Pana ieri cea mai circulata era tehnologia 5G, autoritatile ne tin in  casa ca sa ne puna antene care sa ne iradieze creierii si nu numai.

2. Pe locul doi sunt reptiienii.

3. Pe locul trei sionistii.

Mai stiti si voi altele?

4. Oculta mondială ne vrea mai puțini și mai ascultători; urmează vaccinurile care ne vor face sclavi și implantarea cipurilor în trupurile noastre pure și firave. Feriți-vă!

5. Extratereștrii s-au săturat de noi și de relele care e din cauza noastră.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 minute, Vriies a spus:

4. Oculta mondială ne vrea mai puțini și mai ascultători; urmează vaccinurile care ne vor face sclavi și implantarea cipurilor în trupurile noastre pure și firave. Feriți-vă!

5. Extratereștrii s-au săturat de noi și de relele care e din cauza noastră.

:laugh: Mortal!

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, Lucia N a spus:

:laugh: Mortal!

Se pare ca asta e cuvantul la moda acum, dar putini cred ca guvidu e criminalu in serie de-adevaratelea.

 

@ Vriies   

Vaccinurile ca vaccinurile, dar ce zici de virusurile create sa ucida doar batranii si bolnavii, ca sa purifice sangele, si abia duuupa aceea vor veni cu vaccinurile?

 

Solutiile propuse pana acum de conspirationisti:

- Sa fugim in munti si sa facem grupuri de rezistenta

- Sa nu mai citim nimic , nici fb, nici stiri, absolut nimic, sa nu ne uitam la TV, sa aruncam telefoanele mobile ca suntem urmariti.

Astept inca sa propuna cineva palarii de aluminiu, ma mir ca nu s-au pus in vanzare :pogranichnik:

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iote, chiar acum prin, orașul meu, trec mașini de poliție și elicoptere din care prin megafoane date la maxim se aude:

Vă rugăm stați în casă! Respectați regulile de igienă, păstrați distanța!

Nu zic că-i rău, dar, pe bune, parcă asist la un film sf pe viu!

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 Am vazut la stiri un comentariu vis-a-vis  de Coronavirus, cum ca fostul Presedinte al Romaniei este considerat un vector important de opinie (a fost ales in functie pentru 10 ani... si acum a fost ales in Parlamentul UE; sa nu uitam ca a fost ales si ca Primar General la Bucuresti, capitala Romaniei!...), care ar fi spus ca masurile de protectie s-au luat prea tarziu si ca aceast aspect se vede in ceea ce se-ntmpla astazi in tara! Asa o fi?!

Editat de Lucia N
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 minute, Kleopatrah a spus:

 

 palarii de aluminiu

 

 Cu sau fara astea, adevarul este ca in toata lumea este o problema, nu numai o provocare...

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 31 minute, Vriies a spus:

Iote, chiar acum prin, orașul meu, trec mașini de poliție și elicoptere din care prin megafoane date la maxim se aude:

Vă rugăm stați în casă! Respectați regulile de igienă, păstrați distanța!

Nu zic că-i rău, dar, pe bune, parcă asist la un film sf pe viu!

La mine chiar in fata blocului alaltaieri a stationat o masina si timp de doua ore a difuzat intruna asta cu stati in casa. Eu am rabdare proverbiala, dar m-au adus la disperare. Am dat TV si sistem audio la maxim si cu geamurile inchise tot de auzeau megafoanele alora. Asa ca am iesit, chiar daca nu aveam ceva urgent de facut, doar ca sa scap de megafoanele lor. M-am dus patru blocuri mai incolo la mega . Cand m-am intors, la blocul de langa mine erau 6 masini, doua de politie, una de smurd, una pompieri descarcerare , si inca doua cu girofare dar alea nu stiu de unde erau, a cedat cineva din blocul de alaturi, am vazut cum au scos pe targa . Nu stiu ce avea, dar sunt sigura ca ori a facut infarct de la megafoanele alea, ori a cedat psihic. De atunci nu am mai auzit deloc megafoanele in zona.....

Editat de Kleopatrah
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 7 minute, Vriies a spus:

Nu zic că-i rău, dar, pe bune, parcă asist la un film sf pe viu!

Da, chiar se intrebau unii de ce nu nareaza Morgan Freeman toata povestea asta.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
16 minutes ago, Kleopatrah said:

Se pare ca asta e cuvantul la moda acum, dar putini cred ca guvidu e criminalu in serie de-adevaratelea.

 

@ Vriies   

Vaccinurile ca vaccinurile, dar ce zici de virusurile create sa ucida doar batranii si bolnavii, ca sa purifice sangele, si abia duuupa aceea vor veni cu vaccinurile?

 

Solutiile propuse pana acum de conspirationisti:

- Sa fugim in munti si sa facem grupuri de rezistenta

- Sa nu mai citim nimic , nici fb, nici stiri, absolut nimic, sa nu ne uitam la TV, sa aruncam telefoanele mobile ca suntem urmariti.

Astept inca sa propuna cineva palarii de aluminiu, ma mir ca nu s-au pus in vanzare :pogranichnik:

 

Mei, @ Kleo sau As, zi-mi, te rog, Vriies, că mi se pare nașpa modul ăsta de adresare cu A-rond!  :biggrin:

Nu știu de aceste virusuri de care vorbești. Deocamdată, acest virus, deși e clar că îi ucide în primul rând pe cei care au proble majore de sănătate, adică pe cei de vârsta a treia, îi ucide și pe cei maturi, aflați în putere, îi ucide și pe tineri și chiar și pe copii. 

Editat de Vriies
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci tu zici ca guvidu e vinovatu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×