Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Chinezii ar trebui sa aiba o imunitate crescuta la acest virus, deoarece de cand se stiu au mancat soareci si lilieci, care a fost ca un fel de vaccin. Cei mai loviti de acest virus sunt cei din tarile civilizate, care au o imunitate scazuta datorita unei vieti igienice care nu le pune prea mult la incercare sistemul imunitar. Ma in treb daca chinezii au mizat pe acelasi rationament.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
23 minutes ago, adal* said:

Chinezii ar trebui sa aiba o imunitate crescuta la acest virus, deoarece de cand se stiu au mancat soareci si lilieci, care a fost ca un fel de vaccin.

Cei mai loviti de acest virus sunt cei din tarile civilizate, care au o imunitate scazuta datorita unei vieti igienice care nu le pune prea mult la incercare sistemul imunitar. Ma in treb daca chinezii au mizat pe acelasi rationament.

Chinezii, de când se știu, mănâncă absolut orice.

O fi și asta, nuș ce să zic. Dar la japonezi? Că din câte știu eu, ei sunt mai selectivi cu privire la dietă.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mă întreb dacă usturoiul și ceapa au vreun efect benefic în toată această poveste. :laugh: Mie-mi place să cred că da. Mi-am confecționat și o deviză: 

 

Băiete, de vrei nu vrei

Nicio zi fără mujdei! 

Și să fie treaba bună

Bagă și-o votcă străbună!

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar acum, Vriies a spus:

Mă întreb dacă usturoiul și ceapa au vreun efect benefic în toată această poveste. :laugh: Mie-mi place să cred că da. Mi-am confecționat și o deviză: 

 

Băiete, de vrei nu vrei

Nicio zi fără mujdei! 

Și să fie treaba bună

Bagă și-o votcă străbună!

:laugh: Mortal!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum arata la TV ca in Romania sunt "184 de cadre medicale infectate cu coronavirus"! Este ceva incredibil si nu-mi vine sa cred ca s-a ajuns la asa ceva, desi se stia mai demult  ca trebuie luate masuri ferme, in primul rand la granita tarii...!

 

Editat de Lucia N

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uitați-vă bine la acest individ:

Luată de pe net. Individul  susține că totul e doar o manipulare și că de fapt, nu-i nimic. 

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×