Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

18 hours ago, Enki said:

Ca fara masa la restaurant poti trai, si fara mers la meci. Fara mancare in frigider, nu.

Eu merg la hipermarket cam de doua ori pe saptamana. Aglomeratia aia de care zici n-am văzut-o, nici macar de Craciun. Dar poate stau eu intr-un loc unde nu se aglomereaza hipermarketul

 Stii in schimb ce s-a aglomerat de nu aveai pe unde sa treci? Zona de foodcourt cand s-au redeschis restaurantele din mall. Acelasi mall unde e si hipermarketul la subsol 

Corect. Fără păpică, nu. 

Eu merg de două ori pe lună. Nu i-am numărat, că ideea e să plec cât mai repede de acolo, dar câteva sute bune de oameni în oice moment tot sunt.. Cre că nu s-au vorbit să vină toți acolo când vin io. :laugh:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 11 minute, Vriies a spus:

Eu merg de două ori pe lună. Nu i-am numărat, că ideea e să plec cât mai repede de acolo, dar câteva sute bune de oameni în oice moment tot sunt.. Cre că nu s-au vorbit să vină toți acolo când vin io. :laugh:

Aseara pe intuneric am venit de la alimentara si localurile pe drum erau super pline, asa sint construite recent ca jumatate din cladire este din sticla, erau fara masca desigur, dar nu cred sa fi fost distante mari intre ei sau mese.      

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ah, și o întrebare. De ce Șoșoaca, care participă la întruniri mari de oameni, refuzând ostentativ să poarte mască, nu e băgată la „zădărnicire” sau cum îi zice, sau măcar să i se dea o mică amendă acolo? :biggrin:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca stiu si ei ca astea sint doar reguli pentru "sclavii simpli fara nume, fara trecut si viitor" ... de aceea cu cat urla cu gura mai mare e mai recunoscut ca celebritate.   Azi-maine ne pune si BURKA pe cap, precis regreta ca asa de repede l-au scos din linia modei feminine ...:meeting: 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stu, ce faci, te vaccinași? Ești bine, maică? :tongue:

Sper că ești bine.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 14 minute, Vriies a spus:

Stu, ce faci, te vaccinași? Ești bine, maică? :tongue:

Sper că ești bine.

Eu sper ca e bine, colegele mele care s-au vaccinat au avut efecte secundare foarte urate, fie imediat, fie dupa cateva zile sau chiar saptamani.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
23 minutes ago, Fiero said:

Conspiraționistă, clar! :laugh:

Deja a provocat un val de reacții pe facebook și la diverse emisiuni de pe unele canale teve. :biggrin:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 10 minute, Vriies a spus:

Conspiraționistă, clar! :laugh:

Deja a provocat un val de reacții pe facebook și la diverse emisiuni de pe unele canale teve. :biggrin:

Da, toti cei care au alta parere decat turma, scuzati, sunt conspirationisti si interesati sa bage zazanie, m-am lamurit. Apropo, de curand a murit mama unei colege, a intrat in spital pentru ca isi rupse piciorul si a iesit ca fiind decedata de covid. Ar fi comic  daca nu ar fi tragic. 

Si gata pentru anul asta cu postarile mele pe-aici.

Editat de Fiero
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru inceput, e o mincinoasa. Nu mai stau acum sa caut ca sa pun aici, dar a aratat multa lume ca cele 1000 de cazuri nu sunt chiar 1000, ca multi dintre ei dupa tratamentul doamnei au ajuns la spital in stare grava, deci numai bine nu s-au facut. Apoi, doamna a luat doar cazurile usoare de covid, ca sa fie sigura ca ii iese schema.

iar cand o vad pe doamna promovata de SPUTNIK, atunci stiu sigur ce hram poarta.

Editat de Enki
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×