Jump to content
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Rate this topic

Recommended Posts

Acum 46 minute, Kleopatrah a spus:

Imi cer scuze oricui s-a simtit ofensat; it's me it's not you.

mie nu. and to no one else.:smile:

C'mon!

• Like 1

Bon, nu ii mai ascultam pe oamenii de stiinta, ca habar nu au cu ce se mananca virusul. Hai sa ascultam de acum inainte doar de Bittman care stie el ca nu s-a demonstrat la autopsie ca au murit de covid, sau Marciuc care ii dadea cu vibratia virusului, si va fi bine. Care vă băgați?

Eu sunt si calma, si nici nu ma tem, pentru ca iau masurile de precautie necesare in mod absolut natural, e ceva foarte usor si nu mi se par o corvoada. Eu mi-am vazut de viata mea in acest an exact ca si pana acum, nu mi-am anulat nici vacante, nici iesiri de weekend, nu mi-am refuzat nicio placere.

• Like 1

Majoritatea ne luam masurile de precautie necesare in mod absolut natural, respectam regulile pandemiei, legile si nici nu suntem de acord cu cei care indeamna la a nu se proteja, la a nu respecta s.a.m.d.

• Like 4
  • Upvote 1

Acum 6 minute, Enki a spus:

Eu sunt si calma, si nici nu ma tem,

Hai ma, Enki, ca te simt de la o posta ca esti speriata maxim. Nu te mai da curajoasa. Eu te inteleg, pe undeva, dar incearca si tu sa iti controlezi reactiile.

Nu ascultam pe nimeni, astia care am scris pe topic ca se exagereaza, ne ascultam bunul simt, in lipsa unor explicatii decente ale "prietenilor" tai, neasemuitii oameni de stiinta.:smile:

Si vezi ca se cunoaste ca nu esti calma si ca ti-e teama, oricat te-ai da dupa cires.

Stiu, Lucia, pentru ca oricat s-ar da de rebeli, sceptici si "nesupusi regimului sanitar opresiv", nu e nimeni chiar inconstient, si sunt oameni educati aici pe forum.

• Like 1

Acum 1 minut, adal* a spus:

Hai ma, Enki, ca te simt de la o posta ca esti speriata maxim. Nu te mai da curajoasa. Eu te inteleg, pe undeva, dar incearca si tu sa iti controlezi reactiile.

Nu ascultam pe nimeni, astia care am scris pe topic ca se exagereaza, ne ascultam bunul simt, in lipsa unor explicatii decente ale "prietenilor" tai, neasemuitii oameni de stiinta.:smile:

Si vezi ca se cunoaste ca nu esti calma si ca ti-e teama, oricat te-ai da dupa cires.

Si eu te simt de la o posta ca desi te dai "sceptic si rational" in problema covid, totusi esti precaut.

• Like 2

Asa cum se discuta peste tot despre Covid, asa discutam si noi aici, pe acest Forum si ar fi foarte bine ca discutiile sa nu degenereze, sa nu existe atacuri la persoana, cuvinte jignitoare etc., ci sa se desfasoare cat mai armonios, cat mai constructiv.

Edited by Lucia N
  • Like 3

Acum 4 minute, adal* a spus:

Sa-mi fi teama ca ce?

• Like 1

Acum 1 minut, Enki a spus:

Si eu te simt de la o posta ca desi te dai "sceptic si rational" in problema covid, totusi esti precaut.

Pai este normal. Nu am negat virusul, dar imi displac exagerarile.

• Like 1

Acum 4 minute, Enki a spus:

Sa-mi fi teama ca ce?

De moarte, cum de ce? Credeai ca n-o sa zic?:smile: