Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pai Bittman nu poate sa faca autopsie niciunui mort si nimeni nu poate in afara de medicii legisti si organele autorizate; deci de ce crede cand i se spune ca cineva a murit de cancer dar nu crede cand cineva a murit de covid?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, Kleopatrah said:

Pai Bittman nu poate sa faca autopsie niciunui mort si nimeni nu poate in afara de medicii legisti si organele autorizate; deci de ce crede cand i se spune ca cineva a murit de cancer dar nu crede cand cineva a murit de covid?

Așa? Păi și câte autopsii au fost făcute, astfel încât să se stabilească cert faptul că decedații au murit efectiv și într-adevăr de covid și nu de altceva (chiar dacă aveau covid)? 

Hai, că deja intrăm în chestii aiurea și l-am găsit pe Bittman vinovat!

Propun să să căutăm vinovați și printre noi, cei de aici, și eventual să ne dăm niște palme sincere!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, Vriies a spus:

Așa? Păi și câte autopsii au fost făcute, astfel încât să se stabilească cert faptul că decedații au murit efectiv și într-adevăr de covid și nu de altceva (chiar dacă aveau covid)? 

Hai, că deja intrăm în chestii aiurea și l-am găsit pe Bittman vinovat!

Propun să să căutăm vinovați și printre noi, cei de aici, și eventual să ne dăm niște palme sincere!

La fel au intrebat si cei care neaga holocaustul; ce dovezi sunt ca evreii au murit din cauza lagarelor si nu din cauze naturale.? Nazistii nu au ucis pe nimeni decat in lupta dreapta; ei au salvat oameni; le-au ridicat nivelul de viata si alte idiotenii din astea:

Bittman isi face reclama si el cum poate; csf ncsf:::

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 38 minute, Kleopatrah a spus:

La fel au intrebat si cei care neaga holocaustul; ce dovezi sunt ca evreii au murit din cauza lagarelor si nu din cauze naturale.? Nazistii nu au ucis pe nimeni decat in lupta dreapta; ei au salvat oameni; le-au ridicat nivelul de viata si alte idiotenii din astea:

Bittman isi face reclama si el cum poate; csf ncsf:::

 

Nu-si au rostul astfel de asocieri! Sunt milioane de oameni care sunt lasati efectiv sa moara de foame (si nu numai) si nimeni nu zice nici "mac", cum era o vorba, pentru ca cei care-i lasa sa moara de foame sunt practic "invizibili", deci nu pot sa fie trasi la raspundere, desi tot in categoria "nazisti, fascisti, criminali etc." ar putea fi!

Din cate s-a spus pe la tv, in timpul acestei pandemii, cel putin in Romania, nu prea se face autopsie celor decedati de Covi! Sau este doar o stire falsa?

Editat de Lucia N
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
12 minutes ago, Kleopatrah said:

La fel au intrebat si cei care neaga holocaustul; ce dovezi sunt ca evreii au murit din cauza lagarelor si nu din cauze naturale.? Nazistii nu au ucis pe nimeni decat in lupta dreapta; ei au salvat oameni; le-au ridicat nivelul de viata si alte idiotenii din astea:

Bittman isi face reclama si el cum poate; csf ncsf:::

 

Ceea ce faci tu aici, aducând în discuție holocaustul, e o sărire enormă de ștachetă! Nicio legătură cu ceea ce discutam mai sus, anume cu faptul că „Păi și câte autopsii au fost făcute, astfel încât să se stabilească cert faptul că decedații au murit efectiv și într-adevăr de covid și nu de altceva (chiar dacă aveau covid)? 

Și vrei să-ți mai spun ceva? Dacă tu, la o întrebare legitimă despre câte autopsii s-au făcut care să legitimeze că decedații au murit într-adevăr de coronavirus și nu cu coronavirus, mă pui pe aceeași linie cu cei care neagă holocaustul, atunci nu-ți pot spune decât că ești idioată!

Editat de Vriies

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai tocmai. poate ca nr celor morti din cauza covid e mai mare. se stie ca muribunzii au si imunitate f proasta. nu poti face autopsie la toti mortii. e absurd. s-a convenit, mondial, la niste cvasi-criterii de masurare a impactului. nu a inventat Romania schema. Invatam cu totii din mers.

singurul batometru care aduce dovezi clare e ATI-ul. Restul, imprevizibilitate mare, degeaba se fac reguli si legi, daca minim 10% nu le respecta - ne baga in criza pe toti. Noi suntem mai preocupati sa hulim autoritatile, in care oamenii si asa nu au mare incredere de mai bine de 30 de ani...pai ne mai miram ca sabotam orice efort si oricat de imperfect al autoritatilor? Ne autofaultam, asta facem.

cu arta!

Editat de Stu'
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, Lucia N a spus:

:ohmy:

poti dovedi tu ca nu?

ce te miri asa?

Editat de Stu'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
6 minutes ago, Stu' said:

pai tocmai. poate ca nr celor morti din cauza covid e mai mare. se stie ca muribunzii au si imunitate f proasta.

singurul batometru care aduce dovezi clare e ATI-ul. Restul, imprevizibilitate mare, degeaba se fac reguli si legi, daca minim 10% nu le respecta - ne baga in criza pe toti. Noi suntem mai preocupati sa hulim autoritatile, in care oamenii si asa nu au mare incredere de mai bine de 30 de ani...pai ne mai miram ca sabotam orice efort si oricat de imperfect al autoritatilor? Ne autofaultam, asta facem.

cu arta!

Să ne înțelegem...

Cine a hulit aici autoritățile? În niciun caz eu, da? Doar puneam o problemă. Practic, reiteram problema pusă de Observant, referitoare la un citat din Bittman. Dar să vii să spui că, din cauză a  ceea ce am întrebat, aș fi cam pe acolo cu cei care au negat holocaustul, mi se pare efectiv o măgărie. Eu nu mi-aș fi permis în veci o astfel de „atribuire”, la adresa lui Aseneth.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×