Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

La 18.10.2020 la 10:08, Enki a spus:

Un popor ca popor poate nu are nimic de pierdut per ansamblu, dar fiecare om poate cunoaște pe cineva pe care l-ar putea pierde, un parinte, un bunic, un prieten care nu sta prea bine cu sanatatea. Putem sa ne asumam răspunderea ca unii dintre cei vulnerabili vor muri?

Mereu au murit foarte multi in fiecare an de flu si alte complicatii respiratorii rezultat al altor boli terminale si greu de tratat care au ajuns la capatul zilelor!!!   

Azi insa se moare ca n-a fost tratata in spital contra Cancer o femeie tanara in UK, altu in Maramures.    In America se trateaza cancerul in alte locations, nu cu populatia generala!!!

O tânără a murit după ce i-a fost întreruptă chimioterapia din cauza pandemiei de Covid...

https://www.fanatik.ro/o-tanara-a-murit-dupa-ce-i-a-fost-intrerupta-chimioterapia-din-cauza-pandemiei-de-covid-19335940

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@Stu, aproape, da. Am ajuns la 4 848 de cazuri zilnice. Încă n-ai avut tocmai dreptate, că n-ajunserăm la 5 000 sau la 7 000 în decurs de o săptămână, cum spuneai. Însă, având în vedere trendul, tre să recunosc faptul că ai fost pe aproape. Covidu ăsta e o belea, aci scade, aci crește! Pare că a scăzut oleacă în Americi și în Asia, dar crește iarăși și vertiginos în Europa. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mortii lui de jeg pesedist si Bittman. Problema lui e ca a iesit Nicusor Dan la primarie si s-a lins pe bot de concerte organizate de primariile pesediste de sector si generale unde era invitat sa cante pe zeci de mii de euro din banii nostri.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 6 minute, Enki a spus:

Mortii lui de jeg pesedist si Bittman. Problema lui e ca a iesit Nicusor Dan la primarie si s-a lins pe bot de concerte organizate de primariile pesediste de sector si generale unde era invitat sa cante pe zeci de mii de euro din banii nostri.

Eu n-am stitut cine-i individul sau ce a cantat dar cand al-am gasit, mi-a placut cantecul cu tortele in compania lui Minculescu, au cantat foarte frumos.  Mai departe n-am idee de ce se intampla, unde si cum.     

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

COVID-19. Moartea care sperie omenirea! Suntem pierduți?! E vorba de vaccin care a ucis un tanar de 20 de ani din Rio de Janeiro, Brazilia.  

Eu ma tratez zilnic contra aceasta ciuma cu: un pic de miere dimineata pe stomacul gol, este un antibiotic natural mierea, jumatate lingurita rasa; muraturi, citrice, vitamina D, dar si soare ca la noi inca arde din belsug, lichide: apa 2 litri zilnic si macar 1 litru de ceai din palnte si radacina de Ginger, cald sau rece dar fara zahar, Hrean natur este extrem de iute dar prefacut in sos este placut, ceapa si usturoi crud langa ce pot si legume crude si tot ce mai pot crud sa mananc.   Gargara cu apa sarata de cate ori ajung acasa de undeva, schimbat hainele si spalat, etc.

 

https://evz.ro/covid-19-moartea-care-sperie-omenirea-suntem-pierduti-e-vorba-de-vaccin.html  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

4902 cazuri la 35.000 de teste. Record de decese azi: 98.

Scenariul rosu si la Cluj.

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 33 minute, Enki a spus:

4902 cazuri la 35.000 de teste. Record de decese azi: 98.

Scenariul rosu si la Cluj.

 

Mi-a spus fiica mea ca si la Cluj s-au inchis toate scolile. La ei nu-i chiar asa problematic fiindca lucreaza de acasa si ea si ginerele, dar sunt destui la care aceasta situatie le creeaza destule probleme! 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×