Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 12 ore, Rayn a spus:

mama Rodica,

gata muncile de toamna? ai arat ogorul? ai adus gunoi de grajd? ai terminat cu lemnele? 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu exclusiv doar pe mine contez cand am vre-o problema!!!   Fii-mea locuieste la Los Angeles, California la o distanta de 400 de mile terestre din poarta noastra pana la al ei = cu distanta de la Bucuresti la Sighetu-Marmatiei via Moldova.   Fiul este mai aproape dar tot departe, de 2 ani n-a mai fost pe la noi, decand s-a nascut nepotul iar acum cu 2 copiii la munca si cresa cu fiul plus altele, deloc n-are timp de vizitat.  Nu in km e asa de mare distanta, in trafic aglomerat si mereu sint accidente, pe Freeway conducem 1 ora daca avem noroc, un drum, dar de obicei dureaza si mai mult.  Pe omu' nu pot conta, intra in pat cu bocanci sau cizme de cauciuc daca nu sint atenta.   Eu-i curat mere-pere-ananas-portocale, plus altele.    

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Omu' s-a dus azi la testare de COVID dar l-au testat si de Alergii la chestiuni locale in acest sezon, si este doar un atac de alergie care-l facea sa stranute, sa miste casa de pe fundatie!!!  I-au dar niste picaturi de Nas, era speriat ca a luat COVID de undeva ca si el uita sa-si mai puna masca daca e singur undeva.   Cand e cu mine, ma vede ce fac inainte sa deschis usa masinii!!!  S-a mai reclamat azi un Vaccin contra Covid si Omicron, de la varsta de 5 ani se poate lua pe langa cel de Flu sa fie sigur ca sezonul rece va trece fara spitalizare si carantina.   

Dimineata intreb doctorul meu daca am nevoie dar pan-atunci beau ceai de Ginger cu Merisoare crude si alte ceaiuri si arome ca trag mult la cantar si ne feresc de boli.

Abia s-a racorit vremea la noi acum sint 14*C la orele 10 noaptea ca orasul iar e plin de Covidisti din toate partile lumii care au votat ieri pentru democRATS. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Atât persoanele nevaccinate, cât și cele care au fost vaccinate anterior au prezentat un risc mai mare de reinfectare, a constatat studiul, iar cercetarea a luat în considerare mai multe variante Covid, inclusiv Delta, Omicron și BA.5, care este acum dominantă.   Apariția unor variante noi, evazive, agravează problema.  Cercetarea risipește ideea că reinfecțiile cu Covid sunt ușoare și fără consecințe și sugerează că fiecare infecție poate adăuga un nou risc care se acumulează în timp."

https://www.capital.ro/reinfectarea-cu-covid-provoaca-adevarate-probleme-de-sanatate-cercetatorilor-nu-le-a-venit-sa-creada-ce-eu-descoperit.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
21 hours ago, The Unknown said:

Omu' s-a dus azi la testare de COVID...

tot prelungesti agonia in care traiesti

in caz ca ai uitat, iti reamintesc 

...carantina la inceput

dp2.PNG.a9aeed7c8548f41c8381d9b0d897d418.PNG

lupta unor oameni impotriva carantinei

c3.PNG.5983ed2fe2405078483931f080de0278.PNG

si lupta impotriva celor care lupta impotriva carantinei

CINE/CE FACE RAU OMULUI?

c0.PNG.29fa3f9dd22f82500aa920f67d9f14b8.PNG

 

c5.PNG.5f282d57015daafbe25edacd15931e62.PNG

c2.PNG.9a7f7461bbe0156049e848b0dec0a057.PNG

 

 

c1.PNG.49297f33e58bf32301d12cc04b2bf681.PNG

tu vrei sa repeti istoria recenta?

 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum pe seara a primit rezultatele definitive ca n-are COVID decat Alergie, in plus, ii curge din nas un lichid transparent si l-au lamurit ce vine din Creier si i-au dat o crema pe reteta.  Stranuta si azi inca puternic si-i era frig parca era in congelator desi arde gazul 24 de ore in casa.

Aici la Clima Subtropicala mereu infloresc niste plante sau flori, vegetatia este alta decat in Europa sau Asia/Africa si multa lume devine alergic la polenul lor.   Arata foarte frumos peisajul colorat in lunile de iarna dar pe unii-i baga in groapa.   Eu sint mai rezistenta, dar pun si masca daca simt ceva miros de afara mai ales daca sufla si vantul.

Nu anticip la nimic, ca nu se va mai intampla asa ceva, autoritatile prefera  sa moara lumea care unde este, precis le vor aduna doar corpurile.  Oamenii se sfatuiesc cum sa mai intre in acele case de inmormantari unde este expus sicriul, ca nu se stie cine a mai fost acolo???   Incinerarea cu gaz va costa mult mai scump, se vor prelucra corpurile in manura, peste 1-2 ani, deja am primit instiintare!!!         

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
9 hours ago, The Unknown said:

Acum pe seara a primit rezultatele definitive ca n-are COVID decat Alergie, in plus, ii curge din nas un lichid transparent si l-au lamurit ce vine din Creier si i-au dat o crema pe reteta.  Stranuta si azi inca puternic si-i era frig parca era in congelator desi arde gazul 24 de ore in casa.

te-ai intrebat vreodata ce poate face acel test covid?

criminal!!!

10-12 cm de intruziune in corp spre membrana care protejeaza creierul

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
9 hours ago, The Unknown said:

.... Eu sint mai rezistenta, dar pun si masca daca simt ceva miros de afara mai ales daca sufla si vantul.

in zona mea, nimeni n-a purtat nimic, nicicand, oamenii s-au intalnit, salutat, strans mana

si nimeni n-a contractat niciun covid

in zone alaturate, oameni care nu mai puteau sa mearga, au ajuns la spital, reumatologie sau osteo, li s-a facut testul si au murit

de covid

chipurile

 

Editat de Rayn
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 12 minute, Rayn a spus:

te-ai intrebat vreodata ce poate face acel test covid?

criminal!!!

10-12 cm de intruziune in corp spre membrana care protejeaza creierul

 

E clar. Unora le lipseste cu totul etmoidul, drept pentru care li s-a scurs creierul prin nas si din cauza asta posteaza pe roportal fillmulete despre cum betisorul de testare covid te scarpina direct pe creier. :lol2:

Editat de Enki
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Data viitoare cand o sa vreau sa dau gauri in ceva o sa montez pe masina de gaurit un betisor din ala de testare.:lol2:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×