Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 8 minute, Rayn a spus:

revenind la covid    am precizat ca marea marsavie a inclus-o si pe Esca, de la pto-tv     lumea, adica aia cu mintea incetosata de la propaganda oficiala, ce si-au spus:   -ia-uite ba, nu-i de gluma cu covidul, exista, are si ESCA...   oare vreunul din aia s-a intrebat de ce Esca mai traieste inca dupa virusul UCIGAS?

Covid a ucis primordial pe cei cu boli de plamani TBC si alte denumiri, la suferinzi de zeci de ani si aproape netratat, avand si alte boli la fel netratate desi infectioase precum Bolile de Ficat, Cele sexual transmise AIDS/SIDA, depinde cum este numit, Sifilis si multe altele.   Cei cu Diabet si nevaccinati vreodata ca adulti deja aveau sistemul Imun la pamant si nici o rezistenta la nimic, s-au dus in scurt timp, insa persoana ESCA este sotie de evreu care se duce la doctori mereu, nu are o viata neglijata sau boli netratate, este si vaccinata, dar precum Flu, se poate contamina cu COVID.   Este o persoana publica si are contact cu multa lume importanta care desi poarta virusul, ei nu sint bolnavi.

Am fost si eu bolnava foarte rau in Septembrie 2019 cand inca nici nume nu avea conditia asta si nici medicul nu putea sa-i zica un nume doar m-a tratat cu 2 antibiotice si mi-a spus ce sa mananc si sa fac pe langa casa, l-am ascultat si am revenit incet dar fara efecte secundare si de atunci nici macar racita n-am fost.   Acum ma vaccinez pentru a 4-a oara zilele astea.  Au murit un numar serios de rude si prieteni, dar cel mai gratuit a murit in familie un tanar sot al nepoatei din Romania ca a fost indrumat sa nu se vaccineze ca este doar propaganda si dus a fost Inginerul de 40 de ani, 2 copiii il plang si restul familiei, n-a fost bolnav niciodata, era tip slab, sportiv si sanatos, l-am cunoscut.   La cei fara minte nu se prinde virusul asta!!! 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"A spreading hepatitis outbreak that killed six children has infectious disease experts scrambling to find answers.   The Centers for Disease Control and Prevention confirmed the sixth death last week. The CDC said the outbreak of the liver disease has expanded to 180 reported youth patients across 36 states and territories over the past seven months.    The number of cases increased by 71 in two weeks, but the CDC said most of those were "retrospective" patients who may have been ill weeks or months earlier."   

*Bolile de Ficat la copiii nici nu prea am auzit, doar la noii nascuti de acel Icter, cu care si fiul meu s-a nascut, dar n-a iesit din Spital pana nu s-a vindecat.                                                                   Iar majoritatea acestori bolnavi se regasesc pe lista pacientilor cu alte boli foarte contagioase de unde au scapat cumva de moarte, saracii copiii.   De 40 de ani nu s-au vaccinat contra boala maimutelor si nu cred ca au ceva in rezerva pentru tineri, mai departe ... "Dumnezeu cu mila"   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 5/22/2022 at 2:36 PM, The Unknown said:

Covid a ucis primordial pe cei .....bla bla bla oficial

dar cel mai gratuit a murit in familie un tanar sot al nepoatei din Romania ca a fost indrumat sa nu se vaccineze ....

La cei fara minte nu se prinde virusul asta!!! 

Mai, vorba alora ...ej nebun? 

Cum naiba a fost INDRUMAT sa nu faca ceva?

Cand esti indrumat esti indrumat sa faci ceva!

S-apoi cum faci tu legatura intre nevaccinare si deces?  Iti voi spune eu o varianta...nevaccinat fiind n-a fost tratat de boala de care suferea omul, caci asa era protocolul criminal!

cat despre al 4-lea vaccin, aici vorba alora are si o replica pe care n-o spun.

in acest context

dar pot mentiona contextul

daca-s oameni care au nevoie sa consume...vaccin, treaba lor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doza 4?  Asta este deja dependenta. Da' ce? vaccinul asta a devenit drog?:smile: My god!

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
43 minutes ago, adal* said:

Doza 4?  Asta este deja dependenta. Da' ce? vaccinul asta a devenit drog?:smile: My god!

stai sa vezi cand vor spune astia oficiali ca vaccinul covid-liliac  merge si la maimuta....

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 21 ore, Rayn a spus:

Mai, vorba alora ...ej nebun?   Cum naiba a fost INDRUMAT sa nu faca ceva?   

Sora acestuia lucreaza in Departamentul de Sanatate si l-a sfatuit, lamurit, indrumat, ajutat, etc., pe toti care l-au crezut ca le stie pe toat ca-i langa un doctor si asta-l califica sa fie desteapta, ca aude multe!!!     Sint si doctori in familie, nepoata si copiii s-au vaccinat fara sa-i ceara parerea aleia, nu stiu cum traieste aia avand pe suflet "pacatul".  

De ce as fi nebun???   Parca jumate de pe planeta nu erau indrumati de preoti pocaiti sa nu se vaccineze???   Mai si trambitau ca nu exista boala, numai cand dadeau deja semne de moarte ne sfatuiau si ne transmiteau sfaturi sa ne vaccinam, nu mai tii minte???  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 22 ore, adal* a spus:

Doza 4?  Asta este deja dependenta. Da' ce? vaccinul asta a devenit drog?:smile: My god!

Nu stiu cine cum il ia informatia asta, dar aici se spune ca se va vaccina anual precum contra Flu, in America cel putin.

La Farmacie ne-a spus sa dam un telefon la Asigurare inainte sa ne dea vaccinul ca e pe bani dar nu ne-a spus cat costa.   Omu' s-a dus si el nu intreaba multe.  Nu se mai ofera nimic gratuit ca lumea NU crede in virusi doar in Dumnezeu.   Vor fi adunati destui morti la iarna din cei fara casa!!!  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 hours ago, The Unknown said:

 

propun initiatorului acestui topic sa accepte ideea de prelungire a discutiilor asupra situatiei plandemice, pardon, pandemice, de la liliac la maimuta!

avem ocazia de a observa daca vom asista la niste ...simple coincidente

azi 24 mai 2022

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

variola-maimutei-300x157.png  Cum se tine sub control Variola Maimuţei???   Expertii in sanatate au aflat raspunsul.

Raspuns: - Se leaga maimuţa de Palmier!!!   :lol2:

 „Aşadar, nu există nimic ciudat, nimic din ce nu am mai văzut deja în trecut, cu excepţia faptului că aceste infectări sunt depistate acum în alte regiuni”, a adăugat experta sud-africană.

"Că nu este nevoie de o campanie globală de vaccinare împotriva variolei maimuței."   Da' cine moare, n-a avut zile, e simplu ca Buna Ziua!!!

https://evz.ro/expertii-in-sanatate-au-aflat-raspunsul-cum-poate-fi-tinuta-sub-control-variola-maimutei.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×