Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

On 5/13/2022 at 1:57 PM, The Unknown said:

Acum e momentul sa te interesezi si sa ai in scris totul, sa ai adresa lor unde se afla, numar de telefon si o persoana cu care poti sa vorbesti, agentul care are contul tau sub aripa.

...

whau...lumea te poate considera agent pentru recensamant ...

nu mai bine observi anomaliile covid din SUA ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ok, recunosc, .....exista si persoane mai putin dispuse la procesare cognitiva

pentru acele persoane, Ukraina este number one!

in orice!

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 21 ore, Rayn a spus:

whau...lumea te poate considera agent pentru recensamant ... nu mai bine observi anomaliile covid din SUA ?

Deloc nu sint Agent pentru nimic, doar am talent sa ma exprim profesional, sint foarte implicata in ce se intampla in jur.

Eu observ chiar foarte multe si fara ochelari, la fel aud perfect si de la distanta!!!   Ceea ce consideri tu anomalie, nu este pentru toata lumea ca NU sintem egali in opinii sau pareri.       

Pocaitii aici in State se considera cetateni speciali al Americii ca li s-a dat oportunitatea sa ajunga aici cu Loteria VIzelor, sa practice religia cum vor, fara sa participe in viata americanilor.  Se retrag multi dupa dealuri in mici comunitati ca sa mosmondeasca secretele scrise in biblie si din astea.   Aici nici scoala nu este obligatorie, cu atat mai bine pentru pocaiti ca majoritatea nu-si trimit copiii la scoala doar de citit si numarat le educa acasa si e deajuns.   Ei merg la doctori in romania si aduc medicamente ca aici nu cumpara asigurari, e scump.   Moartea este voia lui dumenzeu nu duc nici copiii in spital, e contra a ce cred ei, dar eu nu dau un fraque pe ei ca nu ma intereseaza, dar am ramas surprinsa cand mi-au povestit ca ei sint cei mai buni doar beau in secret ca restul lumii, ca ei au jurat ca nu ating asa ceva dar nu respecta.   De obicei dintr-un loc public sint dusi in spitale si acolo se descopera Ciroza de care va muri in cateva ore!!!   Americanii din secte identice, nu comunica cu sectanti romani!!!  ca ei nu se inteleg cu nimeni decat cu romani, pocaiti exclusiv, engleza nu este important decat la cativa tineri care au invatat si in romania, dar nu mai sint multi ca cei nascuti aici ajung in alta directie decat scoala, se bucura de Covid si mai mult ca pot citi biblia acasa pana se gauresc paginile.   

Din ce traiesc???   Ingrijesc de batrini, bolnavi in toate nuantele, la mai multe nivele, adica, daca au bani sa-si cumpere o casa mai mare decat se cere de lege, si serviviile sint mai scumpe.  Daca doar in garaj baga 6 paturi pentru 6 amarati si batuti de soarta si Statul da cat crede ce cuviinta, e alt trai, dar cine nu se baga in viata americana sau alta tara din Europa, din asta traieste, ca am citit in ziare ca in Italia li se spune "badante" = caregiver in engleza iar infirmiera/îngrijitor in romaneste si tot romance sint care se angajeaza in ultimii 20 de ani.

Multe tinere merg acasa la un om bogat sa lucreze cu ziua, ca ei nu merg pe mana astora in casele lor.   Ala este un job american, dar nu oricine se califica.

Voiai o povestire, voilà!!!    

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am intalnit cu un roman in alimentara, nu l-am mai vazut de ani de zile si-mi spunea ca a murit tatal la 79 de ani in COVID dupa 3 saptamani de suferinta.   N-am intrebat daca erau vaccinati ca era inainte sa fie declarat COVID un cuvant, nu se punea problema inca, credeau ca de Flu sau de ceva boala de plamani dar n-au gasit nimic in spital doctorii doar ca nu primea oxigenul in plamani, s-a sufocat.   Dupa ce a fost descoperit Covid, s-au facut analizele inc' odata si era COVID.   La auzul decesului, sotia a cazut, s-a lovit in niste fiare si si-a rupt destule oase care greu se vindeca si sa fie si singura ... este o pedeapsa.   Si-a gasit o chiriasa perfecta, o studenta la medicina si parca are si viata alt sens, totul este mai usor de ajuns.   

Au trait si parintii aici de peste 30 de ani cand s-au hotarat sa plece deodata inapo,i dupa ce si-au vazut copiii aranjati la casele lor.   S-au instalat la Bucuresti din momentul sosirii ca o ruda le-a rugat sa stea cu ea o vreme sa povesteasca, pana vor gasi ce le place de locuit ca nu mai aveau nimic si ea voia sa stie totul despre America.    N-a reusit sa digere stirile din America matusa respectiva ca a murit si ea.   Doar necazuri se aud din toate partile ca acele servicii personale costa o avere!!! 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
22 hours ago, The Unknown said:

...a murit tatal la 79 de ani in COVID dupa 3 saptamani de suferinta.

 

 

hai ca asta n-am mai intalnit...

nici de covid

nici cu covid

 ci te citez

in COVID

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 22 ore, Rayn a spus:

hai ca asta n-am mai intalnit...nici de covid  nici cu covid   ci te citez  in COVID

 "Variola maimuței" ... s-ar transmite prin contact sexual fortat in razboi.

Nevaccinatii mai iau si boala asta, mai ales cei care vor femei ieftine sau gratuite si se vor duce tot de dureri COVIDice ... in Iad   :surrender:

Variola maimuței, boala care sperie o lume întreagă. Cum se transmite virusul ucigaș. Cea mai nouă ipoteză transmisă de specialiști

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iar se anunta sa purtam masca, sa ne spalam cat de mult avem ocazia, sa ne ferim de grupuri mari nemascati, sa ne facem testele COVID, sa ne tratam cu multa seriozitate si daca avem infectia sa ne izolam.    Apar iar cazuri dar mai complicate ca am fost in libertate care n-a ajutat.  Celori de peste 55 de ani se recomanda al 2-lea Booster daca au trecut deja 5 luni de la precedentul.    Copilasii de 5 anisori primesc si ei vaccin.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
12 hours ago, The Unknown said:

Iar se anunta sa purtam masca, sa ne spalam cat de mult avem ocazia, sa ne ferim de grupuri mari nemascati, sa ne facem testele COVID, sa ne tratam cu multa seriozitate si daca avem infectia sa ne izolam.    Apar iar cazuri dar mai complicate ca am fost in libertate care n-a ajutat.  Celori de peste 55 de ani se recomanda al 2-lea Booster daca au trecut deja 5 luni de la precedentul.    Copilasii de 5 anisori primesc si ei vaccin.   

oameni cazuti pe strada, combinezoane, izolete, ambulante, spitale covid, amenzi pentru nepurtarea mastii, oameni legati de pat in spitale inchise in care erau interzisi altii cu adevarat suferinzi de alte boli, inmormantari in saci fara autopsie, stiri DOAR oficiale, cenzura, televiziuni platite, propaganda vaccin, prima doza, a doua doza, booster, super booster


ehehe....cat naivi pot fi unii!

nu prea as crede ca merge a doua oara...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×