Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

49 minutes ago, Motorină said:

Tu chiar nu te-ai plictisit?

Tu vrei să se închidă topicul sau cum? :laugh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 7 minute, Vriies a spus:

Tu vrei să se închidă topicul sau cum? :laugh:

Nu, vreau sa plece "astia", ca deja ma jeneaza solzii de peste... Am putea discuta mai deschis fara ei :bag:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
4 minutes ago, Motorină said:

Nu, vreau sa plece "astia", ca deja ma jeneaza solzii de peste... Am putea discuta mai deschis fara ei :bag:

Eh, putem discuta deschis, oricum, nu văd ce ne-ar putea împiedica. 

 

Pentru toți cei care discută deschis pe aici:

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa numitele site-uri Fact Check, aparute ca ciupercile dupa ploaie, chipurile pentru combaterea dezinformarii, reusesc sa devina penibile.
iata un ex
Reuters Fact Check

https://www.reuters.com/article/factcheck-coronavirus-britain-idUSL1N2SN1P4

Cu referire la o afirmatie apartinand lui Alex Berenson - scriitor american, fost reporter pentru The New York Times 
"I Dont Know How To Explain This Other Than Vaccine Mortality"
vine analiza astora :
"Misleading. It is true that the 10-59 age group has a higher rate of mortality for vaccinated individuals. However, this is not due to vaccines causing deaths but a result of higher vaccination rates among older age groups in the range, who also have higher mortality rates."


Adica ce sa vezi, autoritatile perfide au mintit si mint in continuare, cand nu era vaccin ni se spunea ca batranii mureau de covid (in fapt mureau saracii pentru nu-i mai trata nimeni de boala lor, sau mai rau...erau legati de pat, sedati si intubati, cum se va dovedi), iar acum ca sunt vaccinati aceleasi autoritati ne informeaza ca li s-a terminat firul vietii natural sau ca bolile i-au invins.


Minciuna nu poate merge prea departe...

In realitate, pentru ca stirea n-a putut fi cenzurata, s-a recurs la planul B, denigrarea, derizoriul, oprobiul, dar lumea s-a mai desteptat si accepta sirile tocmai pentru ca difera de cele oficiale care s-au dovedit mincinoase...in plus, cine stie, poate chiar useri de tip Enki au raportat, altfel ce motive si ce adevar detineau cei ce aveau sa anlizeze?

Editat de Rayn
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu vaccinarea, iar ne-am cam liniștit. Reîncepuse fulminant și ne-am oprit, cum era de așteptat, pe la vreo 40%. Exact cu aceeași justificare în minte: „Băh, dacă tot scad cazurile, de ce dreak să ne mai vaccinăm, bre? Ce, suntem proști să ne vaccinăm dijaba, acum când pe plaiul nostru au tot scăzut cazurili de corona?” Lumea din Balcani și estul Europei nu vrea, asta e!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
7 hours ago, Vriies said:

Cu vaccinarea, iar ne-am cam liniștit. .... „Băh, dacă tot scad cazurile, de ce dreak să ne mai vaccinăm, bre? Ce, suntem proști să ne vaccinăm dijaba,...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, trecator a spus:

A murit careva dupa doza 3 ?

 

După doza a doua cunosc persoane care au murit. Dupa ce au făcut covid. După doza a treia nu stiu pe nimeni, dar prea puțini sunt cei care s-au vaccinat cu a treia doza.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
6 minutes ago, Fiero said:

... După doza a treia nu stiu pe nimeni, dar prea puțini sunt cei care s-au vaccinat cu a treia doza.

b1.thumb.PNG.00937203e8fd6fd10a57ea039919d54c.PNG

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×