Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

10 minutes ago, The Unknown said:

Amarena, practic ce vrei sa spui cu aceasta postare???   Pe intelesul meu daca se poate si fara alte persoane implicate care-s morti deja, precis. 

   

Absolut nimic, îmi aminteam de unii și de alții care erau mai... vocali pe forum și una din ei era ea. N-am avut nici un scop. Sorry.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
7 hours ago, Vriies said:

Da, admit că unii oameni se tem de efectele adverse. Și o am în vedere chiar pe fi-mea, no problem.

Ok, mulțumesc.

Cei ca fiica ta trebuie băgați în aceeași oală cu cei din ultima categorie? Și, ca să bag bățul prin gard, fiica ta crede că pământul e plat? :o:

Ce vreau să spun este că nu toți cei care încă sunt nevaccinați, sunt din același motiv. E nedrept și de o răutate satanică să fie băgați în aceeași oală cu toți săriții de pe fix care visează antene și ce mai zic ei.

Se vede cu ochiul liber că s-a produs o dezumanizare masivă, în secolul miilor de cărți și seminare, webinare, TEDx-uri despre dezvoltare personală și al "progresului". Dar cum am mai zis mai demult, nimic șocant, din cele mai vechi timpuri, omul a fost lup pt om și va continua să fie. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Când doctorul îți recomanda un vaccin, un medicament, personal îmi ajunge dacă a citit el prospectul. Și dacă îl recomanda cred ca l-a citit ca asta e jobul lui, printre altele. Sa cunoască medicamentele. Și sa știe ce sa îți prescrie. 

As fi vrut sa fi avut aici pe forum un medic sa ne răspundă la toate întrebările forumistice... NU avem, asta e. 

În aceasta perioada e o anomalie cu acest Azitrox. Toată doctorimea îl prescrie la infecții respiratorii. Parca nu mai exista alte produse. O prostie. Asta ca asociere cu vaccinul anti-covid destul de larg recomandat. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 19 ore, Motorină a spus:

Multumesc, dar nu vad de ce ar raspunde cineva la asemenea dovezi de cultura si superioritate :eek:

Păcat ca nu vezi. :eek:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, Rodica` said:

Când doctorul îți recomanda un vaccin, un medicament, personal îmi ajunge dacă a citit el prospectul. Și dacă îl recomanda cred ca l-a citit ca asta e jobul lui, printre altele. Sa cunoască medicamentele. Și sa știe ce sa îți prescrie. 

Cu precizarea că, dacă nu îl recomandă, e mazilit. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
11 hours ago, Amarena said:

Ok, mulțumesc.

Cei ca fiica ta trebuie băgați în aceeași oală cu cei din ultima categorie? Și, ca să bag bățul prin gard, fiica ta crede că pământul e plat? :o:

Ce vreau să spun este că nu toți cei care încă sunt nevaccinați, sunt din același motiv. E nedrept și de o răutate satanică să fie băgați în aceeași oală cu toți săriții de pe fix care visează antene și ce mai zic ei.

Se vede cu ochiul liber că s-a produs o dezumanizare masivă, în secolul miilor de cărți și seminare, webinare, TEDx-uri despre dezvoltare personală și al "progresului". Dar cum am mai zis mai demult, nimic șocant, din cele mai vechi timpuri, omul a fost lup pt om și va continua să fie. 

Fi-mea are anumite alergii și medicul i-a recomandat precauție. În cele din urmă s-a vaccinat și e ok. 

Sigur că e nedrept ca cei care au anumite probleme medicale să fie băgați în aceeași oală cu acei „săriții de pe fix”, cum bine le spui tu, care contestă vaccinarea din principiu și vin cu sloganuri de genul „vaccinarea omoară oamenii, vaccinarea ne bagă cipuri, ne distruge ADN-ul ” și alte năzbâtii.  Aceștia din urmă, prin concepția lor retrogradă, cu siguranță că nu-s prea departe de „platiști”.

Cât despre Homo homini lupus, fără să generalizăm, se poate spune și așa, că omul a fost lup pentru om în vremuri trecute și probabil va continua să fie până la o evoluție spirituală.

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

raport vaers

12 moiembrie 2021

18853 decedati

v1211.PNG.f31fd0ddfc822f57cd1e4dd1e6cd7292.PNG

10 septembrie 2021

14925 decedati

v1009.jpg.908d681e80bca6cfdb57ed938371f1dd.jpg

 

date raportate in US  - nu mai vorbim despre cele neraportate pentru ca autoritatile au "decis" ca nu exista legatura

18853-14925 = 3928 in aprox 60 de zile => aprox 65 morti pe zi   !!!!!

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×