Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

27 minutes ago, Rodica` said:

Da' poate nu avem chef sa ne contrazicem la nesfârșit pe niște detalii ca nu e nimeni deținătorul adevărului. 

100% de acord.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
46 minutes ago, Fiero said:

 Oricum, e lipsit de logică să  se ceară certificat si sa fie preferat in locul testului, din moment ce e un lucru arhicunoscut ca vaccinatii se pot imbolnavi si pot imprastia virusul.

Logica a devenit ceva opțional, o noțiune elastică și relativă, în zilele astea. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Autoritatile, INCA, mai respecta ceva din drepturile omului, nu au tupeul sa oblige omul sa se vaccineze, dar au tupeul sa-l oblige sa arate un certificvat care sa ateste vaccinarea.

Adica o dictatura mascata.

Vreau sa va vad ce veti face daca maine-poimaine vi se va cere sa aratati un certificat care sa ateste donarea unui rinichi....in numele pandemiei...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
6 hours ago, Amarena said:

Logica a devenit ceva opțional, o noțiune elastică și relativă, în zilele astea. 

Mda, poate pentru unii, poate pentru tine...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, Rayn a spus:

Autoritatile, INCA, mai respecta ceva din drepturile omului, nu au tupeul sa oblige omul sa se vaccineze, dar au tupeul sa-l oblige sa arate un certificvat care sa ateste vaccinarea.  Adica o dictatura mascata.   Vreau sa va vad ce veti face daca maine-poimaine vi se va cere sa aratati un certificat care sa ateste donarea unui rinichi....in numele pandemiei...

In State, se adauga informatia pe Driver's License  "Organ Donor" ca sa stie in caz ca mori in accident de masina sau altceva sau mai ai putin de trait, sa se pregateasca doctorii pentru o procedura/operatie pentru cine are nevoie!!!  Inainte te verifica si te analizeaza de toate bolile si pe urma primesti aprobarea ca te califici sa donezi chiar si pentru bani!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
24 minutes ago, Amarena said:

Te-ai simțit sau de ce te bagi în seamă?

Aș zice că , mai degrabă, tu te-ai simțit. Ah, și nu mai vorbesc de logica pe care o invoci.

Io n-am mai postat  de vreo trei săptămâni. Dar observ că tu ești cam singura conflictuală de pe aici. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, Vriies said:

Aș zice că , mai degrabă, tu te-ai simțit. Ah, și nu mai vorbesc de logica pe care o invoci.

Io n-am mai postat  de vreo trei săptămâni. Dar observ că tu ești cam singura conflictuală de pe aici. 

Și ce legătură are faptul că nu ai mai postat tu, cu faptul că sunt eu "conflictuală"? E ilegal să fii "conflictual" sau numai cei pro-vaccin au voie? Îmi amintesc că nici măcar trivialitățile fără perdea nu te deranjau, ba chiar erai la galerie. Vii după trei săptămâni (nu le-am ținut contul, dar dacă tu zici - zi drept, cât de tare te-ai abținut să nu postezi?), te iei de mine, și la ce reacție te aștepți, serios acum? Există o chestie care se numește drept la replică. De care înțeleg să mă prevalez. Nu-ți convine, pune-mă pe ignore. Simplu.

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
13 minutes ago, Vriies said:

Aș zice că , mai degrabă, tu te-ai simțit. 

Iar asta e o mare tâmpenie. M-am simțit la ce anume, din moment ce tu ai venit și m-ai citat? Nu mai e emoticonul ăla :stars: , era potrivit acum.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×