Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Apropo de Austria, 2/3 din populatie vaccinata

au1.thumb.PNG.28c6e7fd62259f16db8e8c46023df2d2.PNG

 

Cele mai multe cazuri inainte de vaccinare 

au2.PNG.3a9e56aafcc2c5e4cb4887dd7fbf4e3c.PNG

 

cele mai multe cazuri dupa vaccinare

au3.png.09df5406349a33a2edd00f14420f36e7.png

 

Orb sa fie vreun observator ca sa nu constate ca numarul cazurilor (oficial) este mai mare dupa vaccinare .

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 16 minute, Rayn a spus:

Orb sa fie vreun observator ca sa nu constate ca numarul cazurilor (oficial) este mai mare dupa vaccinare .

Nu, in sezonul de primavara si toamna se ridica numarul pacientilor testati pozitiv.  

DELOC dupa vaccinare, dar unii poarta acei ochelari care doar vaccinuri vad/observa/respira/transpira.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca se ridica...atunci poate se confunda!

Una peste alta, ciudat este ca

numarul maxim inainte de vaccinare

13 nov 2020

9586

numarul maxim dupa vaccinare

13 nov 2021

13152

 

Astia chiar se joaca cu cifrele, in speranta ca nimeni nu observa!

Editat de Rayn
  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oamenii se mai infecteaza!!! 

Chiar daca nici un om nu era inainte de 2020 inregistrat ca purtator de virus, cu trecerea timpului poate ucide o natie intreaga daca nu se iau masuri!!!

Asa au disparut in antichitate de pe continente locuitorii.  

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ieri abia am iesit din Aprozarul Bio de langa mine cand aud un stranutat sa crepe peretii cladirii de beton ... lumea abia purta masca, doar cine doreste.   In schimb se recomanda sa se atinga de produse doar cu manusi, iar tot ce se vinde varsat acum este impachetat in pungi de diferite marimi.   Nu prea merge business-ul asa!!!   

2 caserite au fugit afara la auzul stranutului, si se auzea vocea la microfon sa se puna masca imediat toata lumea ori sa paraseasca magazinul.

In toate magazinele lasa pe oameni de capul lor, doar mortii se vor aduna din locuri publice daca sint raportate ca zace unu in putrefactie intr-un parc,  sau care de unde si cu asta ... basta!!!  Sper ca nu auzim si critici sa n-au facut destul omenirii, insa cine doreste vaccinul este inca gratuit.   Scolile parca nu functioneaza.      

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Propun ca in loc de persoane vaccinate sa folosim termenul vaccinuri personalizate, că să îi mai scadă tensiunea lui Rayn că tare se mai înverșunează.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum am primit informatia ca cineva dintre prieteni, fosti colegi al sotul, sint bolnavi toata famailia, de COVID se crede, si de peste 2 saptamani sufera, DAR ... nu s-au dus macar la un doctor si nu sint vaccinati, pe langa ca au si bani dar si Asigurari Medicale.   Au avut o intalnire colegii ca unul din ei s-a pensionat zilele trecute si a chemat pe cei inca in in viata la un party. 

Eu nu m-am dus si s-au cam suparat dar m-am declarat suferinda dupa vaccinul Booster si le voi impaca cu niste sarmale saptamana viitoare. 

Lumea a observat ca multi lipsesc dar fiind multi in casa imensa, nu puteau sa tina cont, doar dupa ce au derulat filmele video si au observat bine cine nu era acolo.  

Ei deloc nu credeau in vaccinare desi avea contact zilnic cu oameni veniti din toate partile lumii.   Lucrau si la firma lor din oras dar si cu firma asta mare aveau un contract, erau chemati des ca erau cei mai buni in ceea ce faceau ca au fost instruiti la mare precizie.   Si-au cladit un imperiu!!!    Poseda si atelier mobil fiecare separat.   

Au in posesia lor cel puti 20 de automobile de la Motorhomes sau RVs pana la ceva masini de sport ca el adora asta, si pentru toate au construit garaj foarte performant in curtea lor ca au o mare ferma, nu un lot mic, o parcela de o casa.   Ei mananca doar ce pot sa cultive, aveau angajati ca ei nu se pricepe, nici ea nu gateste.   Aveau de la Apple, Bumbac, Citrice ... pana la Varza si Vie tot ce-si doreau.     

Aveau si o religie de ceva sort, dar n-am intrebat niciodata nici de nume ca ei nu erau care racolau noi membri, cel putin nu cu noi ar fi inceput ca le placeau sarmalele si restul ce mai mancau de cate ori gateam.   

Sper sa aibe ei dreptate si sa iasa sanatosi din acest joc dar nu mai au nici voce din cate am auzit.   Sotul s-a angajat in caz ca au nevoie de ceva el le duce acasa, dar sint sigura ca au multe ajutoare ca familiile sint foarte mari.  Se pregateau de pensionare la sfarsitul acestui an si de mers sa cutreiere Europa in cel putin 3-5 ani.   Ea avea multe rude in Italia cu care tineau legatura.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 10 ore, Melania a spus:

Thuamni feresti, cata turbare!!!

Cata inversunare!!!

Unde? unde? zi-ne si noua! Povesteste-ne!  Ne plac chestiile astea.:smile:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×