Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 1 minut, Vriies a spus:

 

 
Dă-mi voie să-ți spun că, nu prea realizezi, adal*. cel puțin nu asta ai demonstrat din postările tale. 
Tu ai fost unul care, alături de Rayn, au susținut aproape 100% antivaccinarea sau, mă rog, prin intervențiile și contrele tale ai dat gir acesteia. 
Io îți pot spune doar că n-am decât speranța ca fi-mea să să nu ia și ea covid și că mă voi duce la înmormântare. 
În rest, sănătate să ai, adal*!

 

Sanatate si tie, Vriies, Aveti grija de voi.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 25 minute, Vriies a spus:

 

 
Dă-mi voie să-ți spun că, nu prea realizezi, adal*. cel puțin nu asta ai demonstrat din postările tale. 
Tu ai fost unul care, alături de Rayn, au susținut aproape 100% antivaccinarea sau, mă rog, prin intervențiile și contrele tale ai dat gir acesteia. 
Io îți pot spune doar că n-am decât speranța ca fi-mea să să nu ia și ea covid și că mă voi duce la înmormântare. 
În rest, sănătate să ai, adal*!

 

Asta e drama queen. Ai obloane, scuza-ma ca-ti bag in fata realitatea intr-un moment delicat, vezi doar ceea ce vrei sa vezi si ignori total restul. Am stat aproape doi ani intr-un focar de covid si nu m-am mai plans. Fac si vaccinatii forme urate, exista vaccinati care ajung la ATI, exista vaccinati care au ramas cu sechele urate dupa vaccin si unii dintre cei vaccinati chiar au murit. Vaccinati continua acum sa imprastie virusul mult mai usor decat cei nevaccinati. Ce vrei de fapt, sa tragi cu mitraliera in toti cei care nu se vaccineaza? Scoate pusca si fa-o, poate asa te simti mai bine! Niciodata nu i-am ponegrit pe cei care se vaccineaza, e opțiunea lor si o respect, dar sa ii acuzi de lipsa de empatie si sa te mai dai si ranit in aripa tot tu si cei ca tine, care nu respecti optiunea altora, care fie au motive intemeiate sa nu se vaccineze pentru ca vaccinul e incompatibil cu bolile pe le care au sau pentru ca au rude, colegi, cunostinte care au suferit consecintele vaccinarii si le e teama sa nu pateasca si ei la fel,  asta e ipocrizie curata si rautate pura!

Chiar nu m-am putut abtine. Poti sa ma injuri cat vrei si oricine altcineva o poate face, eu nu vorbesc din statistici, nu ma refer la oameni ca la niste cifre, ci ca la niste fiinte cu care am interactionat sau au interactionat altii apropiati mie.

Condoleante!

Editat de Fiero
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
47 minutes ago, Fiero said:

Asta e drama queen. Ai obloane, scuza-ma ca-ti bag in fata realitatea intr-un moment delicat, vezi doar ce vrei sa vezi si ignori total restul.  

Chiar nu m-am putut abtine. Poti sa ma injuri cat vrei si oricine altcineva o poate face, eu nu vorbesc din statistici, nu ma refer la oameni ca la niste cifre, ci ca la niste fiinte cu care am interactionat sau au interactionat altii apropiati mie.

 

Nu ignor nimic. Am pus pe tapet doar un caz care mi s-a întâmplat mie. Cred că tu ai obloane și încă unele opace și definitive! M-am referit atât la statistici, cât și la cei cu care am reacționat, apropiați mie.

47 minutes ago, Fiero said:

 Ce vrei de fapt, sa tragi cu mitraliera in toti cei care nu se vaccineaza? Scoate pusca si fa-o, poate asa te simti mai bine! Niciodata nu i-am ponegrit pe cei care se vaccineaza, e opțiunea lor si o respect,    

N-am tras cu mitraliera în cei care nu vor să se vaccineze. Am încercat să demolez doar unele argumente anti-vaccinare, ceea ce-i cu totul altceva. Și asta, pe bună dreptate. Uită-te și tu la situația din România, care, datorită nevaccinării, a ajuns în zilele noastre, uneori la peste 500 de morți pe zi! Și care, Românie, spre deosebire de țările vaccinate, a ajuns să bată toate recordurile cu privire la decedați din cauză de covid! Despre asta sigur că n-ai niciun comentariu! 

47 minutes ago, Fiero said:

 

Chiar nu m-am putut abtine. Poti sa ma injuri cat vrei  

 

Chiar nu te înjur. Nu te-ai putut abține, pentru că încă nu-ți e clară realitatea. Eh, în viitor, Doamne fere, s-ar putea să înțelegi! Și da, fac și vaccinații forme urâte, dar uită-te la statistici și încearcă să compilezi faptul că nevaccinații fac forme mult mai urâte decât vaccinații. Ba chiar mor pe capete comparativ cu aceștia!

47 minutes ago, Fiero said:

 

Condoleante!

După tot ce-ai spus mai sus, scuză-mă, dar aceste condoleanțe „forțate„ exprimate aduc mai mult cu o ironie sau, pe românește, cu o frecție ironică la piciorul de lemn. 

Editat de Vriies

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mda. intotdeauna auzim ca sunt altii care o patesc nasol de la vaccin.

cumnata fiului vecinei matusii. unchiul verisorului sotului vanzatoarei de la chiosc.

intotdeauna auzi de la o vecina/prietena/matusa ce consecinte au patit altii de la vaccin. Si mai ales, atunci cand se muleaza pe convingerile noastre adanc insurubate de catre consumul de fake news, imediat corelatie devine cauzalitate.

Editat de Enki
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, tot ce nu se pupa cu ce va convine voua e fake, chiar daca e vorba de oameni in carne si oase si aia-s tot fake, probabil am halucinatii si inca nu realizez. Acum se pare ca traim in realități paralele!

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si nu face NIMENI referire la acei nevaccinati care nu se vaccineaza din motive medicale, care au contraindicatie de la medic din cauza unor boli pe care le au, ca sa fie clar asta. Ne referim la aia care nu se vaccineaza ca o asculta pe sosoaca, razvan constantinescu (care tocmai si-a omorat mama) olivuta steer, adina alberts si alte personaje toxice care ar trebui sa intre la puscarie pentru sutele de morti pe care le-au cauzat direct prin dezinformarea pe care au practicat-o din pozitia lor publica asupra unor oameni nepregatiti, neinformati care le-au urmat sfaturile.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Just now, Fiero said:

Da, tot ce nu se pupa cu ce va convine voua e fake, chiar daca e vorba de oameni in carne si oase si aia-s tot fake, probabil am halucinatii si inca nu realizez. Acum se pare ca traim in realități paralele!

 

Păi, în conjunctur în care io îți povestesc despre exemplul concret pe care-l am (apropo, poimâine merg la înmormântare!), precum și despre datele concrete de morți din cauza covidului din România, în care nevaccinații mor pe capete, tu în măsura în care refuzi realitatea, cu siguranță că trăiești într-o lume paralelă!  

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Celor ce nu credeti in vaccin, din varii motive, va spun doar atat: peste 83% din populatie vaccinata, 6000 infectati, 10 terapie intensiva, un deces. Au fost si zile fara decese. Patru din cinci persoane internate in spital sunt nevaccinate, cei vaccinati si infectati avand majoritatea o singura doza facuta. Nu mai exista restrictii de doua luni, nu masca, nu distantare sociala. Peste tot se intra cu codul QR sau teste negative, viata merge tare fain inainte, oamenii nu mai mor cu miile, spitalele nu mai sunt arhipline.

Intelegeti ca vaccinul ajuta enorm? Ca este singura sansa ca toti sa ne revenim la normal? 

  • Like 4
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
45 minutes ago, Blues said:

Celor ce nu credeti in vaccin, din varii motive, va spun doar atat: peste 83% din populatie vaccinata, 6000 infectati, 10 terapie intensiva, un deces. Au fost si zile fara decese.   

Intelegeti ca vaccinul ajuta enorm? Ca este singura sansa ca toti sa ne revenim la normal? 

Pe termen scurt, unii nu vor înțelege. Cu excepția faptului că li se va întâmpla și lor sau cuiva în famile, „fenomenul”. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 ore, adal* a spus:

Crezi ca Olga se da la mine?:smile:

Pana nu vad o poza, nu pot decide .... baga ultima extravaganta pe celuliod aici "in cusca leoaicelor" sa te devoram  :angry:

Intrebarea Secolului XXX ... mor de ras :lol2:

Pana-n prezent barbatii s-ar da la mine, nu invers, fac parte din alta generatie ... insa nu sint sigura daca exprimarea exte correkt grammatiqal.   

Partea asta al COVID-ului este foarte Off Topic, dar nu l-am initiat eu ci  ===>>>  Visatorii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×