Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

54 minutes ago, adal* said:

Eu nu-mi amintesc sa fi zis asta, pe bune, dar daca ar fi fost sa zic ceva de genu' as fi zis : are balta vaccinati.

Glumeam, bre! :tongue:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 15.09.2021 la 10:02, Rayn a spus:

Hai sa va mai expun o anomalie ... De cand cu covidul asta, unii oameni nu se mai saluta strangandu-si mana ci se saluta pumn in pumn.  A mai existat o varianta, cot in cot.   Ce hal de degradare!

Esti in urma cu stiinta amigo cu 2 secole!!!   Decand cu COVID, au fost instalate aceste forme de salut OFICIAL la TV peste tot pe Planeta!  Pe langa asta, niste sportivi asa se salutau decand exista acel sport, deloc nu e degradare, ne fereste de mizeria altuia si ma bucur ca si pupaturile s-au interzis!!!   

Anomalie asa ceva???   Pentru tine sau altii, n-ai specificat.   Oare pe unde-ti petreci timpul, dupa gratii sau in beci ca nu stiai de aceste detalii pe langa 2 metri distanta la coada in magazine la casa sau oriunde, care in America s-a respectat de mult timp, cand am venit aici deja asa era fara sa spuna nimeni nimic.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, Rodica` a spus:

Eu nu mai merg nicăieri. Stau acasă ca primiram covid prin colegul de apartament.   Las ca fac zacusca. 

Da' acel vecin cat era de aproape de voi???   N-ai dezinfectat si tu la intrare???   N-ai legat clanta de la intrare cu pansament cu clor diluat sa nu-ti ia si pielea de pe palme!!!  Niste spray de 5 ori pe zi peste usa si loc comun pe unde circula vecinii!!!   NIMENI nu este de crezut cand e vorba de infectie din asta mortala la intins de mana!!!   Aici se respecta, nu vrea sa vina nimeni, decat la inceput credeau unele "prietene" ale mele ca vor trece pe aici, dar le-am zis ca n-au acces pe terenul meu nici in parcare.   Ma doare undeva ca s-au suparat sau nu ... una e de parere ca pe ea alcoolul o protejeaza!!!  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 46 minute, adal* a spus:

Daca el are asta de vreo saptamana, daca era s-o faci si tu, cred ca o faceai pana acum. :smile:

Sa nu ne imbatam cu apa rece, ca virusul asta este KURVA mare, pe fiecare om ataca altfel.   Scria in ziare pe aici ca in cateva ore a murit unu care nici n-a fost diagnozat decat cu minute inainte si nu prezenta simptome!!!   Deodata i-a venit rau si nu intra aer in plamani ca era deja mort ... am avut un verisor care a murit la fel dar cu 15 de ani in urma, insa el fuma foarte mult si bea cat un cal, dar nu apa :drunk:   Credea ca sufera cu inima ... 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 15.09.2021 la 10:02, Rayn a spus:

Hai sa va mai expun o anomalie ... De cand cu covidul asta, unii oameni nu se mai saluta strangandu-si mana ci se saluta pumn in pumn.  A mai existat o varianta, cot in cot.   Ce hal de degradare!

Esti in urma cu stiinta amigo cu 2 secole!!!   Decand cu COVID au fost instalate aceste forme de salut OFICIAL la TV peste tot pe Planeta!  Pe langa asta niste sportivi asa se salutau decand exista acel sport, deloc nu e degradare, ne fereste de mizeria altuia si ma bucur ca si pupaturile s-au interzis!!!   

Anomalie asa ceva???   Pentru tine sau altii, n-ai specificat.   Oare pe unde-ti petreci timpul, dupa gratii sau in beci ca nu stiai de aceste detalii pe langa 2 metri distanta la coada in magazine la casa sau oriunde, care in America s-a respectat de mult timp, cand am venit aici deja asa era fara sa spuna nimeni nimic.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici io nu mai plec în CO zilele ăstea. Bine, nu o să fac zacuscă, precum Rodi. Stau doar acasă și merg la serviciu. O să plec după 1 octombrie, după ce vor începe să scadă cazurile de covid.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate, Rodi!

Pot sa intreb ce grupe de sange aveti tu si colegul de apartament?

Nu ai cumva 00 tu?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa incepem ziua cu o stire despre alti antivaxxeri morti de covid, desi aveau vaccinul la indemana.

image.thumb.png.5e8fabbc7b5817ff8928420ffd195542.png

https://www.theguardian.com/world/2021/sep/16/anti-vaxxer-mother-and-daughter-die-from-covid-in-northern-ireland-hospital?fbclid=IwAR3BKSnd-n5tDF1inXOcj8qJUy6uJkAYGap7fcf--46dyR0MeJNcPRUMgbw

 

Cea tanara a lasat patru copii in urma.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×