Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

9 minutes ago, Rayn said:

Una peste alta, chiar si tu esti capabil sa-ti arunci prietenii la gunoi.

Pe mama Rodica n-o vad facand acest lucru.

Si...surpinzator, admin, Blues, la fel, ii vad afectiunea, n-ar fi capabila sa-si arunce prietenii la gunoi!

Adal este rece si sincer, nu are astfel de inclinatii.

Olga are alte preocupari, dar nu va ezita sa se apere.

Ce prieteni să-mi arunc io la gunoi? Cum de ai venit cu enormitatea asta? 

Bre, știi ceva? Încercam o discuție cu tine, pentru că, uneori, mai faci și aserțiuni valabile. Dar se pare că o încercare de discuție cu tine sine ira et studio e pur și simplu pierdere de timp. Se pare că singurul mod de a discuta cu tine este miștoul. Sau mai elegant spus eironia socratică.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
37 minutes ago, Rayn said:

Una peste alta, chiar si tu esti capabil sa-ti arunci prietenii la gunoi.

Pe mama Rodica n-o vad facand acest lucru.

Si...surpinzator, admin, Blues, la fel, ii vad afectiunea, n-ar fi capabila sa-si arunce prietenii la gunoi!

Adal este rece si sincer, nu are astfel de inclinatii.

Olga are alte preocupari, dar nu va ezita sa se apere.

Pentru că ai venit cu aserțiunea asta aiuristică referitoare la mine, probabil din frustrare sau mai știu eu ce, culmea, chiar după ce încercam să discut serios cu tine pe anumite teme, dă-mi voie să te bag undeva și-am încheiat povestea! 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 9/11/2021 at 11:38 PM, Stu' said:

de abia daca ajunge la varf prin octombrie...

S-ar putea să ai dreptate. Datele comunicate azi:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, Rayn a spus:

Dupa mai bine de un an jumate, ma indoiesc de faptul ca vaccinatii  mai au prietenei nevaccinati.

Prea s-au impartit taberele.

Nu toata lumea se ataca pe subiectul asta, unii vorbesc deschis, impartasesc experientele. Eu le spun cum sunt alea 2 zile de reactie normala dupa rapel, ei imi spun cum e sa te sune DSP-ul si sa nu poti sta in picioare la 25 de ani, din senin. 

 

Acum 1 oră, Rayn a spus:

Lesne de imaginat cum in biroul alaturat, cel nevaccinat are si eticheta!

Iti dai seama ca nu cunosc personal al doilea bolnav, iar "eticheta" i-o stiu din informatiile de la prietenul nevaccinat, bolnav? Doar nu hartuiesc persoana :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, Rayn a spus:

Una peste alta, chiar si tu esti capabil sa-ti arunci prietenii la gunoi.

Pe mama Rodica n-o vad facand acest lucru.

Si...surpinzator, admin, Blues, la fel, ii vad afectiunea, n-ar fi capabila sa-si arunce prietenii la gunoi!

Adal este rece si sincer, nu are astfel de inclinatii.

Olga are alte preocupari, dar nu va ezita sa se apere.

Tu cunosti oamenii aia personal?

Esti mai nou decat mine pe forum, dar eu nu mi-as permite... Nici un om matur nu si-ar permite.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, Motorină a spus:

Unul dintre prietenii nevaccinati a muscat-o. Febra mare, test pozitiv, spune ca se simte foarte rau. Colegii de birou nu au nimic deocamdata, sunt majoritatea vaccinati. Din biroul alaturat, un alt nevaccinat trece prin boala, cu simptome.

Chiar sunt curios cum se vor simti in continuare, sper ca ne vei tine la curent. Deocamdata nu am nicio cunostinta cu covid si bineinteles ca nici nu-mi doresc.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, adal* a spus:

Chiar sunt curios cum se vor simti in continuare, sper ca ne vei tine la curent. Deocamdata nu am nicio cunostinta cu covid si bineinteles ca nici nu-mi doresc.

Nu e primul, deci pot face deja un rezumat standard: 3 zile le e rau, apoi isi revin, se recupereaza complet, se gandesc la vaccinare, dar dupa 1-2 luni spun din nou ca nu e sigur vaccinul, ca nu mai are rost, etc :laugh:

Tot nevaccinati raman, pana vor face din nou, probabil. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, Motorină a spus:

Nu e primul, deci pot face deja un rezumat standard: 3 zile le e rau, apoi isi revin, se recupereaza complet, se gandesc la vaccinare, dar dupa 1-2 luni spun din nou ca nu e sigur vaccinul, ca nu mai are rost, etc :laugh:

Tot nevaccinati raman, pana vor face din nou, probabil. 

Chiar m-ai facut sa rad.:biggrin: Moamaaa ce incapatanati.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Azi s-au raportat 117 decese din cauza de Covid si peste 2700 de noi contaminati in Arizona.   

Pe usa alimentarei este scris ca pe cont propriu merge vanzarea!!!  Nu te acoperi cu masca, ei nu sint buni de dat in judecata!!!  esti singur raspunzator.   

Sint puse la vedere dezinfectanti, nu si masti, sa se stearga macar pe maini la intrare si iesire, dar abia se incurca cineva sa stearga cartul unde a mai fost atins de altu.   

Eu si dupa folosinta spal cartul ca nu ma doare mana de la atat, lumea asteapta sa termin munca, sa-l foloseasca, decat sa ia de la parcare altul.   

Eu am crescut cu reguli stricte de etica si maniere, dar aici asa ceva NU exista nici in scoli private, libertatea are limite, dar asta nu face parte din categoria libertatii. 

Mai citesc pe pagina Obituaries cu mortalitati din Statul Arizona dar numai la foarte batarini scrie motivul mortii, la cei aprope de 100 de ani si peste, dar la majoritatea  cazurilor scrie date in prostie sa umple pagina, ca ce-i placea sa faca in timpul vietii???   Numele parintilor de care nimeni nu-si mai aduce aminte ca erau in alt Stat si au murit de 100 de ani, numele stra-stranepotilor. 

Azi mi-a spus cineva ca foarte multi romani batrani s-au dus acasa ca nu vor sa stea in spitale cu COVID, persoana lucreaza la ingrijit batrani. 

Nu stia varstele lor dar asta s-a facut de foarte mult timp ca aici este scump aceasta ultima ceremonie in pamant.     

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×