Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

1 oră în urmă, Vriies a spus:

Iar cititorii

Nu-mi simt fiorii.

Pe mine chiar m-a luat empatia. Nu cred ca se simte bine nenea conspirationistul :eek:

Poate nu am citit eu suficiente prostii de aici, dar nu stiu daca s-a mai temut de propria umbra, pana acum. E panica mare la el...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Rayn, ai pus-o! 

Sau băuși prea mult din țuica ia de corcodușe pe care o făcuși și în care puseși zahăr to much? :laugh:

Hai, recunoaște că mai spui câte o prostioară din când în când și vino repede, spășit, cu dedicația aia la adresa lui Blues:

 

 

Editat de Vriies

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

782 de noi cazuri comunicate azi, pe tritoriul României. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-a aflat cine face forme grave de coronavirus! Au fost descoperiți „autoanticorpii” răi. 20 la sută din decese survin din această cauză – Evenimentul Zilei (evz.ro)

"Covid-19 este mult mai gravă la pacienții ai căror autoanticorpi neutralizează interferonii. Explicația este foarte simplî, acești interferoni sunt esențiali în lupta organismului împotriva infecției.   Cercetătorii  continuă să obțină succese în înțelegerea modului în care virusul SARS-Cov-2 interacționează cu organismul uman. Astfel, au fost descoperiți autoanticorpii care determină cele mai grave cazuri de boală."

*Ma bucur ca se stie deja multe inainte despre acesti "autoanticorpii” răi".*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce a murit, de fapt, profesoara din Oradea, la 3 zile după rapel. ȘOCANT ce au descoperit medicii în sângele Adrianei – PENSIONARI

"Profesoara din Oradea, decedată în martie, la trei zile după ce a primit a doua doză de vaccin, nu a murit din cauza efectelor secundare ale serului, ci pentru că a consumat băuturi alcoolice contrafăcute, arată rezultatele analizelor toxicologice citate de Antena 3.    Analizele toxicologice au arătat că profesoara din Oradea a decedat din cauza consumului de alcool contrafăcut, și nu din cauza vaccinului. În organismul ei au fost găsite urme de alcool etilic și metilic. Femeia și-ar fi produs băuturile singură, în casă, potrivit sursei citate." 

*Asta-i alta specie umana care nu rezista temptatiei, dar ea ca profesoara sa prepare asa ceva acasa, mai rar se aude.   Poate o mai linisteste pe cei contra vaccinare ca moartea nu intra-n joc dupa vaccin, ci se moare de alte conditii ce mai au acele persoane!!!   Eram convinsa ca asa ceva se intmpla, dar sa fi baut otrava e ca si sinucidere.* 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
11 hours ago, Vriies said:

Baladă pentru Rayn

 

Prelungi suspine

În al meu piept plâng

Deși nu-s nătâng.

Și-aduc în mine

Lacrimi divine.

 

Moderatorii 

Mă cenzurează,

Dezavuează,

Iar cititorii

Nu-mi simt fiorii.

in zadar m-apuca dor de adevar
caci el greu vine
de o mana, de-un picior
 si de cap sistemu-l tine
nu cumva sa se iveasca
e-mproscat cu mocirleala
nu se vrea ca sa razbeasca
propaganda-oficiala

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

unii nu mai vreti sa stiti
cum a fost c-un an in urma, 
v-ati lasat doar amagiti
de-imunitatea de turma
exprimata in procente 
de doze administrate
care pot avea efecte 
inca neverificate
cum s-a intamplat recent
dup-o-ndelungata disputa
s-a trecut NOU in prospect
problema miocardita
 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i doar o intamplare sau o zi cu ghinion ca toti nevaccinatii ajung in spital, nu deodata si nu mai au speranta la viata!!!    Toti cu ceva conditie netratata, nestiuta, nedetectata ca acolo in corpuri deja in putrefactie isi face ciub COVIDu', SIDA, TBC, HEP-C, etc.

Se lupta puternic pentru Pace si Dreptate sa nu se puna masca pe copiii, sint de acord ca este insuportabila situatia, dar daca se infecteaza copilul la scoala???  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Texas town closed due to COVID: In Iraan, nearly half its people hit by COVID-19 (yahoo.com)

"Iraan, a small oilfield town of 1,200 people in west Texas, has been struck so hard by the coronavirus pandemic that the entire town has essentially shut down, including the school district and local businesses."

*Asta la fel este serios de considerat ca nu este locuit zona decat de cei care lucreaza la sonde si de cei care vin cu tancurile sa le umple cu titei.   Este o pustietate mare acea parte al marelui Texas, am trecut pe acolo cu masina, nici nu m-am oprit pana n-am dat de un Hotel ca nu se poate traversa intr-o zi acel Stat dinspre West to East.   Noaptea nu vrei sa conduci ca nu se stie ce sare pe masina ... animale salbatice mici care in fuga trec strada dar nu se vad pana nu-i prea tarziu.*  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

FDA a dat autorizare definitiva pentru utilizarea vaccinului Pfizer pentru categoria 16+ ani.

https://www.fda.gov/news-events/press-announcements/fda-approves-first-covid-19-vaccine

Adica, practic, acum e la fel de autorizat ca orice alt medicament sau tratament. Doar ca, spre deosebire de paracetamol, sau alte medicamente uzuale, reactiile adverse sunt cu mult mai rare.

Antivaxxerii acum se zvarcolesc, pentru ca unul din argumentele lor era ca vaccinul avea doar autorizare de urgenta.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×