Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pentru Romania, inca nu s-a lansat ordinul  de VAL4.

Caci de era pe bune, incepand cu jumatatea lui iulie si pana azi 22 august 2021(cand cel putin litoralul a fost OM langa OM) si cu 10 pana la 30 de zile de asteptat de la infectare pana la manifestare, trebuia sa avem puzderie de cazuri.

Dar nu avem, oricum stiam ca toata teoria cu infectarea este stramba, ca ia unul si da la alti 4, aia 4 mai dau la cate 4 si tot asa,  bla bla-uri d-astea din primavara lui 2020.

 

 

  • Like 1
  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am facut tuica 

Din zarzare.

Niciun Johnnie Walker nu-i sta in fata.

La toamna, in plin val covidist 4, urmeaza cea din prune.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, Rayn said:

Pentru Romania, inca nu s-a lansat ordinul  de VAL4.

Caci de era pe bune, incepand cu jumatatea lui iulie si pana azi 22 august 2021(cand cel putin litoralul a fost OM langa OM) si cu 10 pana la 30 de zile de asteptat de la infectare pana la manifestare, trebuia sa avem puzderie de cazuri.

Dar nu avem, oricum stiam ca toata teoria cu infectarea este stramba, ca ia unul si da la alti 4, aia 4 mai dau la cate 4 si tot asa,  bla bla-uri d-astea din primavara lui 2020.

 

Numai ordine și teorii ale conspirației ai în cap, așa? :laugh:

Mergând pe acest raționament al tău, înseamnă că „ordinul de VAL 4”, ca să te citez, nu s-a lansat nici pentru țări precum  Ungaria, Polonia, Cehia, Slovacia, Slovenia, Croația, care au chiar mai puține cazuri zilnice de covid decât România. În schimb s-ar fi lansat pentru UK, Israel, SUA Franța și Olanda, ce să spun...

Cine lansează, bre, aceste ordine? :laugh:

1 hour ago, Rayn said:

Ieri am facut tuica 

Din zarzare.

Niciun Johnnie Walker nu-i sta in fata.

La toamna, in plin val covidist 4, urmeaza cea din prune.

Până la gustate, io cre că te cam lauzi cu țuica din zărzărică! :smile: Dar să dea Domnul să-ți iasă o țuică de prune marfă!

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, Rayn a spus:

Ieri am facut tuica   Din zarzare.    Niciun Johnnie Walker nu-i sta in fata.

Nu sint bauturi comparabile!!!   Gusturi si gusturi, eu am mirosit odata ceva facatura de casa, ca este la moda sa se vanda de toate alea cu anumite ocazii, festivaluri in curtea bisericii, evenimente care s-au terminat din cate am auzit insa eu n-as fi dat bani pe asa o marfa.   Toata lumea dein estul europei isi face alcoolul acasa din dude si altele ce aduna prin paduri, dar numai unu care are nevoie mereu sa bea il da pe gat.  S-au vandut set-uri de facut vin la TV si lumea a cumparat  crezand ca vine deja plin sticla de 25 de litri in care trebuie sa invecheasca vinul ...   Prietenii fiului mi-au adus multe sticle ca nu voiau sa-l mai vada acasa si stie ca eu am reteta la multe daca pun si varza in borcan.   

Eu am afinata pe masa!!!   A aruncat dopul cat colo din sticla cum s-a fermentat cu zahar.   Am facut vin demult, cand am scos dopul a sarit totul pe tavan si peste tot, am reusit sa-l gust, era foarte dulce si bun dar 2-3 linguri numai au ramas in sticla ...    

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu insist in a repune pe tapet contextul din 2020
Anume, aspectele care pot lasa impresia de...REGIE.


Vine virusul in Romania (despre celelate tari vorbim mai incolo), scot astia din BURTA niste izolete, caci altfel populatia nar fi crezut,

sunt filmate si prezentate pe poate canalele oficiale aceste izolete care atesta GRAVITATEA situatiei, sunt CENZURATE toate opiniile

care nu doar ca contesta, ci chiar si cele care pun semne de intrebare asupra situatiei, se instituie starea de alerta, sirenele urla  si este scoasa armata pe strazi.

Mai, dar ce sa vezi, nicio alta informatie nu pleca dinspre oficial, dar CINEVA stia deja ca armata o sa iasa pe strazi si a pus acolo camere.

S-au dat de gol !

 

cv.png

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alt aspect al REGIEI....

Oamenii aveau nevoie sa-si impartaseasca pererile si opiniile asupra evenimentelor.

Dar ce sa vezi, s-a instituit un fel de DISTANTARE SOCIALA, om cu om nu aveau voie sa stea la palavre (mai nou, in Australia nici peste gard).

Totul a fost FACUT in asa fel incat:

-aveai imaginile oficiale prezentate pe toata media - n-aveai cum sa nu sti (culmea e ca au existat sate in care oamenii habar n-aveau si nici virus n-a fost)

-daca incercai sa spui ceva contrariu, erai ori Cenzurat, ori retinut pe motiv de fake-news sau dezinformare

-daca foloseai canale social media, erai cenzurat (inca se mai practica - culmea a fost de cand Trump, presedinte al celei mai puternice tari, va dati seama de anvergura)

 

Colac peste pupaza, s-au instaurat PROTOCOALE MEDICALE, altele decat cum erau tratati in mod obisnuit oamenii, astfel incat daca se murea din lipsa de tratam,ent pentru boala de care suferea omul, era raportat la deces de covid , fiinca i se administra tratament covid - astai a fost crima, sper sa se rezolve!

 

Eu astept investigatii masive!

 

 

 

Editat de Rayn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Au fost oamenii incurajati spre delatiune, avem chiar aici pe forum exemple de useri, chiar nu stiu ce au sperat de s-au lasat purtati de fiecare VAL, acum valul 4!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu aceasta ocazie pot intreba si pe moderatori: 

-s-a primit vreun ordin in acest sens ?

 

Este greu de crezut ca toate site-urile care au vrut sa ramana in  picioare nu s-au raliat unui ordin oficial. primit.

Altfel riscau cenzura.

iar cum administratorii aveau de pierdut, au DICTAT ca site-ul, in acest caz forumul sa ramana in picioare, prin cenzura.

Iata modalitatea de raportare, inainte de era covid nu exista asa ceva !

Acum, acest aspect nu poate decat sa scoata la iveala cat de natang poate fi un moderator sau admin, incat sa fie atentionat de catre useri ca se incalca rahat de legi ale colectivitatiii, care nu-s expuse pe nicaieri, dar moderatorul sau adminul trebuie sa tina cont de raportari, in loc sa

FACA  UN RAPORT INTRE RAPORTARI SI VIZUALIZARI!

Ca sa raportezi constituie un aspect negativ, o negatie a altei pareri!

La fel pe social-media!

 

 

rr.png

Editat de Rayn
  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Baladă pentru Rayn

 

Prelungi suspine

În al meu piept plâng

Deși nu-s nătâng.

Și-aduc în mine

Lacrimi divine.

 

Moderatorii 

Mă cenzurează,

Dezavuează,

Iar cititorii

Nu-mi simt fiorii.

Editat de Vriies

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, Rayn a spus:

 

Iata modalitatea de raportare, inainte de era covid nu exista asa ceva !

 

Nu doar ca delirezi, mai si dezinformezi. De cand exista forumul a fost posibila raportarea postarilor, nu mai minti! Sper ca ti-e ultima iesire conspirationista, pare ca tii neparat sa ne zici adio. 

  • Like 3
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×