Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

17 minutes ago, adal* said:

Mda, eu ca sa fiu sincer, ma gandeam la "nevoile" lui Enki. Bine, presupunand ca este straight. Ar fi culmea sa iti faca concurenta la "nevaccinate".:laugh:

Oki, mă bucur că stabilirăm ce e și cum în ceea ce mă privește.

În ceea ce te privește, atunci, rămâne cum ai stabilit. Adică, să ți-o tragă Enki!. Bineînțeles, doar forumistic. :laugh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din ce vad adal e trist ca de cand e pe ignore, nu i-o mai trag (forumistic), si incearca pe toate caile sa imi intre iar in gratii, si ma tot pomenește pe aici, ca fara mine, nu prea are cine sa-l plesneasca peste bot (forumistically speaking, or course).

Good boy, cand ajungi aici cu milogeala pe la pagina 800, poate ma mai gandesc sa te scot de pe ignore. Spor la postat.

Editat de Enki
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok.

La noi s-au comunicat 544 de noi cazuri zilnice. Clar, e vorba de o creștere constantă deși nu foarte accelerată. În continuare, deocamdată, mult mai mare e creșterea în țările fraților noștri din UE. Excepție face Ungaria, conform datelor oficiale, unde s-au înregistrat ieri doar 45 de noi cazuri zilnice! 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1*Skg6NrV_uF3h6f6_WbBd4w.jpeg

The Truth About: The Georgia Guidestones | by Michael East | The Mystery Box | Medium

*Cineva mi-a atras atentia tot azi cum de n-am auzit de aceste pietre si conceptii dupa care ne prelucreaza azi politicienii, ca pot ???   A mai stiut cineva de existenta lor, as fi curioasa, dar eu nu caut asemenea locuri niciodata ca nu cred in ele sau alte locuri sfinte.* 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

2012

Georgia Guidestones (The 10 Commandments?)

10 commandments that are completely crazy. (Some aren't crazy, but a lot of them are.)

https://www.youtube.com/watch?v=94TdcdobayA

 

Cat despre vaccinatii covid:

surse oficiale

 

https://vaccinare-covid.gov.ro/durata-protectiei/

...studiile clinice necesare pentru a stabili durata imunității sunt inca in derulare....EMA, termenele limită pentru depunerea rapoartelor finale asupra eficacitatii sunt: decembrie 2023...BioNTech/Pfizer
decembrie 2022....Moderna
mai 2022....AstraZeneca
decembrie 2023....Janssen

Sunteti niste eroi!

Editat de Rayn
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si acum, sa mai si radem.

Din ciclul ce le mai bășește mintea conspirationistilor.

Numai de la persoana unde am gasit eu aceasta """stire""" sunt treii mii de idioti utili care au dat share, deci au luat-o de bune.

Stai si te intrebi, cat de scazut poate fi IQ-ul astora? Oare exista IQ negativ?

Mintea care a scremut asa o stire a zis ca daca baga numele Reuters in stire, e mai credibil. Of course, Reuters reactioneaza si demonteaza fake news-ul bucata cu bucata, inclusiv sursa pozelor cu avioane folosite pentru a ilustra "stirea" - linkul e mai jos..

image.thumb.png.16a4882b89d79bf491fe0334cc7c0c13.png

https://www.reuters.com/article/uk-factcheck-fake-who-lawsuit-idUSKBN29K29V

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 30 minute, Enki a spus:

Din ciclul ce le mai bășește mintea conspirationistilor.

Persoana care a inventat "stirea", se poate numi conspirationista?

Eu cred ca a incercat cineva sa faca o gluma... Iar cercetasii au raspandit-o, ca atat le prinde creierul de papadie. Macar de-ar purta mastile, dupa asa o veste :lol2:

Am mai auzit de la o persoana mai rasarita, ca dungile lasate de avioane sunt substante teroriste :dry: Cam asta credeau oamenii de la tara, undeva pana in 2000.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 12 minute, Motorină a spus:

Persoana care a inventat "stirea", se poate numi conspirationista?

Eu cred ca a incercat cineva sa faca o gluma... Iar cercetasii au raspandit-o, ca atat le prinde creierul de papadie. Macar de-ar purta mastile, dupa asa o veste :lol2:

Am mai auzit de la o persoana mai rasarita, ca dungile lasate de avioane sunt substante teroriste :dry: Cam asta credeau oamenii de la tara, undeva pana in 2000.

Persoana care a conceput stirea provine cel mai sigur din fermele de trolli rusesti, care regurgiteaza hrana pentru conspirationisti, care sunt aia care le si cred fake news-urile. Iti dai seama ca aia care au conceput stirea nu cred in propria lor inventie, dar o lanseaza cu scopul sa o creada cat mai multa lume. De gluma, nu e gluma, desi poate noua ni se pare atat de penibila incat o vedem ca pe o gluma, ea este creata special sa ajunga la mintile mai slabute si sa creeze panica si neincredere in diverse institutii. Da, macar de-ar purta mastile, dar cred ca le scoate creierasul fum cand incearca sa se decida intre toate prostiile pe care le cred, oare cum s-o pupa covid nu exista, cu covid e facut in China in laborator, pentru a ucide populatia, cu covid de fapt nu e decat o viroza oarecare, cu pandemia e de fapt cauzata de substante imprastiate de avioane, cu...etc etc.

Aia cu chemtrails e veche rau de tot, dar inca in circulatie, si tot de aceleasi imagini se folosea. :lol2: Si tot de aceeasi prosti sa o raspandeasca. Acum, in 2021, si nu doar oamenii de la tara.

Editat de Enki
  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mă gândeam să fac o trecere în revistă a situației acestui așa-zis val patru, respectiv a situației coronavirusului la zi, în UE. Dar mai bine las pentru undeva pe la la jumătatea sau sfârșitul lui septembrie, când sezonul se va fi apropiat de sfârșit.

Oricum, ideea e că acest val, per total și comparativ cu cel anterior, ar trebui să se manifeste mult mai slăbuț, în principal datorită vaccinării precum și a imunizării naturale. 

Editat de Vriies

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×