Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 9 ore, gargbird a spus:

 

DAR când citesc pe aici că vom păți nu știu ce grozăvii peste 3-5 ani după vaccinare, ținând cont de faptul că, deocamdată, nu s-a întâmplat să vedem mutanți creați de vaccin și NU se cunosc efectele vaccinului anti-Covid pe termen lung, singurele două lucruri care îmi vin în mintea mea de cocalar sunt:

1.  Conspiraționiștii sunt niște triști.

2. În fața unei pandemii ai două opțiuni: ori ești precaut, ori ești prost.

Mulțumesc pentru atenție, iertați-mă dacă v-am jignit. 

Weekend fericit!

 

 

 

Prima data cand a aparut vaccinul era: lasa ca vedeti voi ce efecte secundare o sa aveti de la vaccin dupa 3-5 luni.

Acum e dupa 3-5 ani.

După 3-5 ani va veni, inevitabil, lasa ca vedeti voi efectele secundare dupa 30-50 de ani. 

Nu e nimic mai jalnic si mai trist ca un antivaccinist. Care vede cum i se evapora obiectul amenintarii.

 

 

  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intr-un restaurant in America!
 
 
Hello.
Hi, table for two, please.
Sure, and your name.
Phil.
Great. And do you and your guest have your vaccination cards?
We do. Can you tell us who our server will be?
Um, looks like Brad will be your server tonight.
Great. Can you show us Brad's vaccination card?
Um...
And also, can you provide me with proof that Brad is not a carrier of HIV, Hepatitis A or B, or any other communicable diseases?
Um...
Also, we would prefer not to be served by someone who is on or uses recreational drugs such as marijuana, cocaine, meth, fentanyl, etc, so if you could provide us with Brad's most recent tox screen, that would be great.
Um... Let me get the manager for you.
That would be great, thanks.
On second thought, I'll need that info on everyone who works here, thanks for complying.    
 
 
 
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 35 minute, The Unknown a spus:
 we would prefer not to be served by someone who is on or uses recreational drugs such as marijuana

Încuiaț' :lol2:

De acord cu certificatul de vaccinare al ospătarului, dar restul sunt pretenții și criterii luate în calcul la fișa medicală periodică obligatorie, pe care o fac cei din alimentație publică, cel puțin în România. Ăsta e genul discursului de țăran ieșit în oraș, pe care îl auzi și de 2x în 5 minute, de la persoane diferite. Sunt ăia care cer ordin de serviciu agentului aflat în echipaj cu autospeciala, după ce sunt prinși încălcând legea :scenic:

 

Editat de Motorină

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 46 minute, Motorină a spus:

Încuiaț' :lol2:   Ăsta e genul discursului de țăran ieșit în oraș,  .... 

"Încuiaț' :lol2:   Ăsta e genul discursului de țăran ieșit în oraș" fraze din astea doar de la romani se aud in State sau vestul europei!!!

Textul se refera strict la America/Statele Unite, in acele restaurante nu intra orice taran cum tu mentionezi, ca acel cuvant deloc nu este folosit pe aici, doar acolo.    Preturile sint pe masura si daca localul are drept sa te analizeze, documenteze daca vrei sa comanzi alcool si pari sub 35 de ani, ai de dat si permisul de conducere automobil,  trebuie sa aibe si clientul drepturi si preferinte, altfel poate sa inchida.   Daca pe client se vede ca deja a baut ceva, localul are drept sa nu te serveasca deloc cu nimic si sa te dea afara!!!  Daca ridici tonul, cheama politia.  Daca cel care te serveste este drogat si se enerveaza pe tine, nu-ti convine, evident, de aceea e bine de clarificat totul la inceput cand intri in local, nu dupa ce te-au asezat ca din acel moment ai deja de plata pe langa ca n-ai fost servit cu nimic.  Aici acei chelneri nu au salarii doar "tips" de la client de 15-17% din consumatie.   Dac-ai vorbi asa cum te exprimi, iti scuipa in mancare, sau mai rau, e valabil si la pizza sau oriunde.   

Cand am spus la niste romani pe aici ca am cumparat o ferma mi-au spus ca am devenit taran.   :bb:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E prea libera tara aia :tongue:

La noi e facuta legislatia de asa natura, ca proprietarii sunt subalterni clientului, si datori statului. Cum apare un "taran" (nu proprietar de ferma) si face scandal, are la indemana ANPC, DSP si ANAF, iar proprietarul/angajatii localului respectiv trebuie sa se dea bine cu prostul, sa nu sune la autoritati, ca alea vin la cele mai tampite reclamatii, doar sa aiba prilej de control. Si nu vorbesc de restaurante cu mancare expirata si sobolani, pana si aia corecti pot fi amendati, ca legislatia nu se pupa cap la cap, si raman conflicte pentru care cel mic e amendat, iar parlamentarul doarme linistit tot mandatul.

In fine, parca era topic despre Sosoaca si cercetasii ei, scuzati off-ul :laugh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va reamintesc din sursele oficiale 2020....
Virusul covid19 apare in China, oamenii mor secerati de virus, pe strazi...
Virusul ajunge in Europa, in America, oamenii sunt purtati cu izoletele, loveste si mor oameni doar in spitale sau in camine de batrani, la maternitati se ABANDONEAZA ideea in urma unei tentative nereusite cu 10 bebelusi la Timisoara
Urmatoarea idee, nu doar batranii mor, ci si tineri
Primul tanar lovit oficial de covid, sex feminin, 26 de ani, Franta...aprilie 2020
 

Editat de Rayn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
12 minutes ago, Rayn said:

Va reamintesc din sursele oficiale 2020....
Virusul covid19 apare in China, oamenii mor secerati de virus, pe strazi...
Virusul ajunge in Europa, in America, oamenii sunt purtati cu izoletele, ...

 

Atunci au plâns foarte mulți hoți, pentru că n-au mai putut să-și mai practice meseria „în mod cinstit”:

Până să-i șutesc poșeta

M-au luat cu izoleta! :sad:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 8/16/2021 at 2:06 AM, adal* said:

Bine, vad ca tot roportalul vrea sa ramana valabila chestia aia pe care a zis-o Enki.

No bine, puteti sa-i fu'teti pe nevaccinati. Promit ca nu le mai iau apararea.

Faceti-va de cap.

Pardon!

Io-s mai tradiționalist, așa, ca să nu spun „mai învechit”. M-aș băga numa' la nevaccinate! :laugh:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 23 minute, Vriies a spus:

Pardon!

Io-s mai tradiționalist, așa, ca să nu spun „mai învechit”. M-aș băga numa' la nevaccinate! :laugh:

Mda, eu ca sa fiu sincer, ma gandeam la "nevoile" lui Enki. Bine, presupunand ca este straight. Ar fi culmea sa iti faca concurenta la "nevaccinate".:laugh:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×