Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 35 minute, The Unknown a spus:

Nu deloc nu este la fel gandirea intre aceste 2 cantitati de comparat.

Tu postezi si pe forumuri unguresti? Despre ce cantitati vorbesti?

No, recunosc ca sunt varza cand e vorba de limba ungara. Ti-am mai zis. Da' si tu...tot insisti.

Editat de adal*
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 33 minute, Rodica` a spus:

Tu poți sa te așezi în poziția preferata pentru a absorbi cât mai bine informația.

Am impresia ca nu va fi vorba de "absorbit", ci de..., nu gasesc acum cuvantul care sa exprime  actiunea contrara.:smile:

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 28 minute, adal* a spus:

No, recunosc ca sunt varza cand e vorba de limba ungara. Ti-am mai zis. Da' si tu...tot insisti.

Nu-i necesar sa te recomanzi, stiu cam demult ca esti VARZA si nu numai la maghiara, la toate alea.

Apesi butonul UNGAR de-a dracu' sa vezi daca mai functioneaza.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 28 minute, adal* a spus:

 ... nu gasesc acum cuvantul care sa exprime  actiunea contrara.:smile:

Care duce spre boala aia nemteasca care incepe cu A .... si se termina cu s ... si n-are nici limite la varste precum se credea ca doar batranii intra in acea categorie!!!  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, The Unknown a spus:

Apesi butonul UNGAR de-a dracu' sa vezi daca mai functioneaza.  

:smile: Da, vad ca functioneaza, dar nu mai semnaliza si tu atata in ungureste. Nu mai face pe nevinovata.

Hai, acum zi-ne-ne cum este cu ungurii si asigurarile sociale, daca tot ne-ai facut curiosi.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 minute, The Unknown a spus:

Care duce spre boala aia nemteasca care incepe cu A .... si se termina cu s ... si n-are nici limite la varste precum se credea ca doar batranii intra in acea categorie!!!  

Hai ca nu te-ai prins. Tu chiar nu prea intelegi cateodata ce se discuta pe aici. De aia si raspunsurile tale intepate. Incep sa te inteleg.:smile:

Ce boala? Aia care se termina cu r? Tu de care zici? Ma iei pe nemteste acum?

Editat de adal*
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, adal* a spus:

:smile: Da, vad ca functioneaza, dar nu mai semnaliza si tu atata in ungureste. Nu mai face pe nevinovata.

Hai, acum zi-ne-ne cum este cu ungurii si asigurarile sociale, daca tot ne-ai facut curiosi.

Du-te inapoi si mai citeste odata ce am scris, nu Asigurari Sociale ci Medicale care se cumpara chiar daca ofera firma la care lucrezi!!!    La anumite firme se ofera gratuit dar ai de mers doar la doctorii de pe lista lor si alte reguli cum sint militarii, si etc.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, The Unknown a spus:

Du-te inapoi si mai citeste odata ce am scris, nu Asigurari Sociale ci Medicale care se cumpara chiar daca ofera firma la care lucrezi!!!    La anumite firme se ofera gratuit dar ai de mers doar la doctorii de pe lista lor si alte reguli cum sint militarii, si etc.  

Da, am gresit.

Deci continui sa sustii ca toti  ungurii din state au asigurari medicale?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 11 minute, The Unknown a spus:

Care duce spre boala aia nemteasca care incepe cu A .... si se termina cu s ... si n-are nici limite la varste precum se credea ca doar batranii intra in acea categorie!!!  

Vrei sa spui ca as putea lua vreo boala de la Enki? S-ar putea sa ai dreptate, acum m-am gandit. Ma doare deja capu'.

Eu ma gandeam la covid, nu la aia care incepe cu A si se termina cu s, care o fi aia nu stiu. Dar pare grava.

Editat de adal*
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×