Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

28 minutes ago, Enki said:

Nu stiu cum e cu verificarea, dar acum vad ca fug nevaccinatii din Grecia, isi scurteaza vacanțele pana nu intra in vigoare carantina. Astia sunt aia corecti.:lol2: 

Enki, mai mergi în Grecia? :smile:

Lasă, bre, mai bine anul ăsta doar până-n Bulgaria! :laugh:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da' o vacanta in tara nu se poate decat in alte tari, consider doar riscurile cu Covid?   Este asa de mare diferenta intre Romania si Bulgaria?   

Intreb doar ca nu prea mai am pe cine sa intreb, chiar totul a fost vazut si experimentat in Romania sau e ceva cu turismul local.

In Ungaria nu merge nimeni?    Din State la Budapesta biletul de avion se da la jumate pret si nu-s destule avioane libere atatea bilete se vand.   Va fi o mare festivitate pe 15 August, ziua in care a murit regele Sfantul Stefan. 

De aici aud pe unele ca merg acasa in Secuime sau in alta parte sa se odihneasca? ... si iar ma intreb: - unde locuiesc in State daca nu se pot odihni, in parcuri sau pe trotoar in cort?

Eu ma odihnesc excelent in patul meu, daca merg undeva nu e pentru dormit ci sa vad ceva nou sau nevazut demult!!!   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deja m-am informat de vacantele in romania citind " Exodul românilor continuă. Aproape 1 milion de români au cerut statut de rezident în Regatul Unit – Evenimentul Zilei (evz.ro)"

Articolul spune totul chiar daca nu este vorba de turism doar economia in general.   Au demonstrat communistii cat de bine stiu sa gospodareasca!!!   Pacat ca sint foarte limitati la prezent si nu se gandesc la viitor. Din tot ce s-a furat de la Stat, degeaba ascund banii ca nepotii sau copiii nu vor putea cheltui de frica sa nu fie atacati.  Turismul, acest cuvant se va uita curand.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 11 ore, Vriies a spus:

Enki, mai mergi în Grecia? :smile:

Lasă, bre, mai bine anul ăsta doar până-n Bulgaria! :laugh:

Too late :o:

20210730_143006.jpg

  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
20 hours ago, adal* said:

Bai, daca si dupa ce ne-am vaxinat ne mai este teama de coronavairas, chiar suntem de rasul qurului.:biggrin:

Cum pielea mea, sa-ti mai fie frica,mei? ceaveti? v-ati dilit?

Mie nu mi-i frică, doar la voi din când în când mă mai gândesc.  :biggrin: Nu-i lucru și nici vreme de șagă.  Ia-l pe Rayn și puneți repede mâna de vă vaccinați! :laugh:

Editat de Vriies
  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Enki, mai ia și Mythos, mama, sa nu îți pice greu. :drunk:

Bravo! Unde e făcută poza? Sa nu zici ca la plaja ca nu cred. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
36 minutes ago, Rodica` said:

Mie mi-e frica, posibil sa ma fi dilit dar nu-mi dau seama. 

Stai liniștită, forța e cu tine! 

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 52 minute, Rodica` a spus:

Enki, mai ia și Mythos, mama, sa nu îți pice greu. :drunk:

Bravo! Unde e făcută poza? Sa nu zici ca la plaja ca nu cred. 

Nu e la plaja, e in port la o terasa. 

Nu au astia aici mythos la halba, dar e buna si alpha, mai ales cand vine in halba scoasa din congelator :drunk:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, Enki a spus:

Nu e la plaja, e in port la o terasa. 

Nu au astia aici mythos la halba, dar e buna si alpha, mai ales cand vine in halba scoasa din congelator :drunk:

Bine, te invidiez și pentru Alfa. 

Lunea stresata p-acolo? Grecii cum ii știm dar cu masca? Aglomerat? 45 de grade? 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×