Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 4 minute, Rayn a spus:

 

iar cei mai multi dintre cei nevaccinati nu cred, tocmai d-aia nu l-au facut inca sau nu-l vor face niciodata, au dubii firesti 

 

Fiecare cu realitatea lui, mai ales ca eu nu am reușit sa scot de la vreun antivaxer motivul lui propriu și personal de a refuza vaccinul. 

Totusi pericolul ca vei dezvolta boli incurabile mi se pare cel mai de speriat. Adică aceasta credință intima te poate alerga departe de centrul de vaccinare. 

Ala ca nu e eficient.... Și ca umplu buzunarele producătorilor de vaccin... Rareori am auzit. Mi se pare un motiv mai degrabă ideologic, bazat pe o gândire a fenomenului.

Cei mai mulți se tem de boli pe care le-ar face de la vaccin, cred eu. 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi pasa nici de cei ce s-au vaxinat nici de ceilalti care nu s-au vaxinat.

Si nici nu va spun daca m-am vaxinat sau nu.

Mi-e si teama sa mai postez pe aici, ca vine careva de nu stiu unde si ma cocalareste. D-astia care nu stiu de gluma.:smile:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Simplu mama Rodica...

Semneaza ca-ti asumi responsabilitatea pentru orice ar putea surveni in viata lui nenea Gigel, si ti-l dau pe mana sa-l duci la vaccinare.

Nenea Gigel are un motiv propriu si personal, ii este teama si refuza vaccinul.

Nu are nicio treaba cu producatorii de vaccin, cu niciun producator, nu cunoaste economie, dar are de toate in hambar,

habar nu are ce-i aia bursa, asculta gugustiucii ca sa afle vremea, ii este dor sa mearga la o hora-n sat

Semneaza  tu ca-ti vei asuma responsabilitatea pentru orice ar putea surveni in viata lui nenea Gigel, si de se va prapadi sa stie ca cineva va plati!

Editat de Rayn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Delta Covid variant In Israel Infects Some Fully Vaccinated Adults

 

Autoritatile au avut incredere in producatorii de vaccin si i-au scutit de raspundere

Cetatenii au avut incredere in autoritati si le-au scutit de raspundere

 

Logic ca cetatenii vor fi gasiti vinovati!

 

Poate ca cetatenii nu au solzi de peste, dar cu siguranta autoritatile au sorici!

isv.PNG

Editat de Rayn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 19 ore, Rayn a spus:

Autoritatile au avut incredere in producatorii de vaccin si i-au scutit de raspundere

Ai impresia ca toata piata medicamentelor este plina de efecte garantate si "raspundere", iar vaccinurile anti covid19 sunt singurele care au si situatii cand nu functioneaza?

Tu nu intelegi pe ce lume traiesti, nu intelegi ca medicina INCEARCA sa ne tina pe linia de plutire. Oamenii nu sunt nemuritori.

Daca esti prost si preferi sa nu te vaccinezi, crezand in bau-bau de sub pat, este strict decizia ta, si nu am nimic cu asta. Dar nu vorbi despre vaccinati, ca nu stii nimic.

Nu am absolut nimic cu persoanele care aleg sa nu se vaccineze, atat timp cat nu claxoneaza.

Cand se termina pandemia, oamenii ca Rayn vor continua campaniile anti vaccinare pentru copii, anti traversat pe zebra, anti stat la coada, anti stersul la chur...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 20 ore, Rayn a spus:

Semneaza  tu ca-ti vei asuma responsabilitatea pentru orice ar putea surveni in viata lui nenea Gigel, si de se va prapadi sa stie ca cineva va plati!

Dar tu semnezi pentru Gigel, ca daca merge la hora in sat, nu poarta masca si "face in ciuda guvernului", nu moare cu plamanii plini?

Garantezi cu ceva?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, Motorină a spus:

 

Cand se termina pandemia, oamenii ca Rayn vor continua campaniile anti vaccinare pentru copii, anti traversat pe zebra, anti stat la coada, anti stersul la chur...

Anti centura de siguranta, anti respectat culoarea rosie la semafor... :o:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 ore, Motorină a spus:

Dar tu semnezi pentru Gigel, ca daca merge la hora in sat, nu poarta masca si "face in ciuda guvernului", nu moare cu plamanii plini?

Garantezi cu ceva?

cretineii aia care sunt antimasca, antivaccin, si se lauda ca ei n-au facut covid chiar daca n-au purtat masca si nici vaccin nu fac, ba chiar sunt impotriva vaccinului, adica nimeni sa nu-l faca daca ei sunt impotriva, sa taca dreaq din gura aia imputita de canal, si sa se duca cu botul ala sa pupe toate icoanele si toate moastele pe care le vor pentru norocul pe care l-au avut pana acum, si sa-si tina in mortii lor gura.

am aflat de doi colegi, morti de covid, in mod normal ar fi trebuit sa fim toti impreuna la un eveniment in acest weekend. Dar au murit de covid, dupa 2 si 3 saptamani de spitalizare. Si nu, nu erau din tagma conspirationistilor, dar din cauza lor au murit, a celor care isi baga pl in ele de masuri sanitare.

 

 

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Numai aiureli !

Una din ele:

Ce treaba am eu daca nenea Gigel vrea sa mearga in sat ? 

Atata timp cat nimeni nu-i impune nimic este in regula. De semnat sa semneze aia care vor sa-i impuna ceva!

Alta:

Eu nu am nimic cu nimeni care decide sa se vaccineze, Dar ala care decide sa se vaccineze sa decida doar pentru el, nu si pentru mine, nu si pentru altii 

Tot asa cum vaccinatii incearca sa-mi explice mie posibilele beneficii ale protectiei anti covid, tot asa incerc eu sa explic posibilele daune.

Eu nu-i oblig pei ei sa inteleaga, doar le expun, in timp ce ei impreuna cu autoritatile incearca sa ma oblige sau sa ma conditioneze.

Chiar in contextul aratat mai sus, unde Israelul care se dadea peste cap ca fiind cea mai vaccinata tara nu mai stie cum sa scuze ineficienta vaccinarii.

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×