Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu doar observ, Vriies si cand cineva are dreptate intr-o privinta, pot sa accept asta.

Nu am suficiente date sa imi fac o parere corecta si reala despre covid.

Nu iau niciodata ceva de bun, indiferent cine zice.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai naspa faza este atunci cand esti santionat pentru observatiile care contravin spuselor oficiale.

Nimeni nu obliga pe nimeni !

Bai dar aia oficiali obliga lumea sa creada oficialul, este inacceptabil!

Nici vaccinarea nu este obligatorie, dar oficial esti obligat sa spui ca-i buna si sanatoasa!

Editat de Rayn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Just now, adal* said:

Eu doar observ, Vriies si cand cineva are dreptate intr-o privinta, pot sa accept asta.

Nu am suficiente date sa imi fac o parere corecta si reala despre covid.

Nu iau niciodata ceva de bun, indiferent cine zice.

Dar cu toate acestea, vii , înțepi, uneori ești vehemet și ferm în anumite privințe și ai reacții împotriva anumitor useri care-și manifestă un punct de vedere cât de cât clar. Însă dacă te întreabă cineva care-i punctul tău de vedere cu privire la chestiune, o cam dai cotită, cum fu și în postarea de mai sus. 

Scuză-mă, dar mai că aș vedea o ușoară ipocrizie aici, din partea ta. Adică tu bagi ștăngi, ataci și înțepi subtil, contrazici, dar dacă te întreabă cineva ce anume ataci și contrazici și care-i părerea ta de fond, atunci spui: „Nu bre, io nu mi-am făcut o părere corectă și nu pot răspunde la întrebarea <<Ce susțin eu și ce mă mână pe mine în luptă?>>. Nu iau niciodată ceva de bun, dar vă contrazic pe unii dintre voi. Adică, pe tine, pe Enki, pe Blues etc., dar evident, nu pe Rayn, cu care sunt de acord până la identificare!". :laugh:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lasand deoparte toate cele, chiar n-a observat nimeni ca incepand cu data de 28 mai au loc raportari ale deceselor , un numar X, din care un numar Y este anterior ?

(nimeni din cei cu aplecare catre oficial,)

Editat de Rayn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
5 minutes ago, Rayn said:

 

Nici vaccinarea nu este obligatorie, dar oficial esti obligat sa spui ca-i buna si sanatoasa!

Bre, ipocrit mic, ia zi-le tu câte vaccinuri ai făcut în copilărie și dacă acestea au fost bune sau rele.

Mai departe, încearcă să înțelegi că unii de pe aici nu au afirmat că vaccinarea , la modul general, ar fi bună și sănătoasă numai pentru că au fost obligați oficial să spună asta. Ci au afirmat-o fără a fi obligați de nimeni. Ci doar sintetizând faptele și constatând că vaccinarea, în istoria omenirii a fost un lucru benefic. 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 52 minute, adal* a spus:

Nu iau niciodata ceva de bun, indiferent cine zice.

Nici eu. Acest obicei mi-a făcut mult rău și mi-a albit parul. Lasă-te de el cat ești încă tânăr. Eu cred ca am suferit prea mult din acest nărav. 

Atât am avut de spus la subiect. :eek:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 18 minute, Vriies a spus:

Bre, ipocrit mic, ia zi-le tu câte vaccinuri ai făcut în copilărie și dacă acestea au fost bune sau rele.

Mai departe, încearcă să înțelegi că unii de pe aici nu au afirmat că vaccinarea , la modul general, ar fi bună și sănătoasă numai pentru că au fost obligați oficial să spună asta. Ci au afirmat-o fără a fi obligați de nimeni. Ci doar sintetizând faptele și constatând că vaccinarea, în istoria omenirii a fost un lucru benefic. 

Eu nu înțeleg de ce te mai obosești să mai răspunzi unor dobitoci care n-au habar despre beneficiile vaccinurilor.

Măi, bombălăilor (mă refer la rayn și adal, desigur), dacă nu existau oamenii ăia deștepți care au inventat vaccinurile, erau 99% șanse să nu vă mai văd acum postările imbecile. 

Ați auzit de poliomielită, băi, capete seci? Dar de tifos exantematic?

Sau de holeră, malarie, rujeolă, hepatita A sau B, ca să vă dau exemple de boli mai actuale? 

Apropo, din cauza unor dobitoci mai mari ca voi, care s-au și reprodus, a fost în România o nouă epidemie de rujeolă. Exact ca în lumea a treia. Pentru că niște buhai s-au uitat la televizori, în gura unor conspiraționiști, și au concluzionat că "ăștia ne omoară copii cu vacinurile". 

Din păcate (sau din fericire) încă nu s-a inventat un vaccin împotriva prostiei, așa că, din partea mea, aveți liber la postat bălării.

 

Îmi asum sancțiunile din partea adminilor. 

 

 

 

 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 16 minute, gargbird a spus:

Îmi asum sancțiunile din partea adminilor.

Daca nu ai fi un mic ipocrit, ai ruga adminii sa iti stearga chestia aia cu supermoderator de la avatar. Ai vocatie de carutas.

Tu asta ai inteles din ce postez eu pe aici? Pai nici nu ma mir, la modul idiot in care te exprimi.

Eu nu prea ti-am raspuns la mesaje ca sa evit situatii de genu'. Adica sa vii si sa vorbesti ca un cocalar.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 51 minute, Rodica` a spus:

Nici eu. Acest obicei mi-a făcut mult rău și mi-a albit parul. Lasă-te de el cat ești încă tânăr. Eu cred ca am suferit prea mult din acest nărav. 

Asta este un mesaj de pace? Pentru mine sau pentru altcineva? Cred ca pentru altcineva.

No, bine. :smile:

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 11 ore, adal* a spus:

Asta este un mesaj de pace? Pentru mine sau pentru altcineva? Cred ca pentru altcineva.

No, bine. :smile:

 

Sfat.  Nu suntem noi buni la sfaturi p-aici?:bb:

In alta ordine de idei dar in acelasi timp ontopic, interesante stirile despre tulpina Delta. Chereches, primul barbos al tarii a publicat un grafic cum ca sunt in plina crestere cazurile noi in toata Europa.

Acuma noi putem crede ca sunt umflate datele ca sa se vaccineze cat mai multi, dat fiind faptul ca asa vor scadea si spitalizarile. Deci si cheltuielile cu tratamentele. Putem, de asemenea crede ca e chiar asa. Adica cresc pe bune cazurile.

In Israel, am citit pe undeva, ca aia gravi de la ATI sunt jumate/jumate. Adica si vaccinati si ne.

Mi frica, la naiba. :resent:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×