Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

vaaaii... :lol2:

lui adal cred ca i-a fost tare dor de mine, ca vad ca m-a pomenit in mod repetat aseara.

Sa clarificam putin sentimentele mele pentru antivaxxeri. Se incadreaza la: - scarba si amuzament (in functie de ce si cum comunica) pentru sindromul Dunning Kruger de care sufera toti fara exceptie, mai ales aia care au 7 clase, - ura pentru acei antivaxxeri care au influenta, acele persoane cu expunere mare, urmarite pe social media si care afiseaza discurs antivaccinist, si prin asta conving prosti cu miile sa nu se vaccineze sau sa nu isi vaccineze copiii de ajung oamenii sa le moara copiii de rujeola in secolul XXI, pe acesti influenceri ii urasc din tot sufletul, pentru ca ei fac cel mai mult rau, de la ei pleaca totul, mila pentru prostia celor care ii asculta, si care ajung sa isi ingroape copiii, care nu sunt decat victime ale 1- oliviei steer, iulian urban, et CO, 2 ale propriei ignorante. Dar pe de alta parte mi se pare un lucru just, pentru ca in secolul asta, numai prostia mai poate inclina balanta intre supravietuire si stergere din bazinul genetic al omenirii. Si nu in cele din urma, ii consider utili. Suntem multi pe planeta, deja am ocolit prea mult selectia naturala, si cineva trebuie sa se sacrifice, sa se supuna naturii ca in evul mediu. S-au oferit ei.

Editat de Enki
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acei contra mai mult religios sint motivati si pe urma politic ca Gigi Beccali ca refuza ca un catir orice regula pe care alti cetateni respecta.   Ei se simt mult peste noi commom people, aproape sint convinsi ca vor fi salvati de Zei sau fiinte din alt univers cand le vine randul la pierit.   Se bucura de succesul lor ca raspandesc idei false si multi li se alatura ca sa formeze deja "armata" contra cei vaccinati.   Imagineaza ca se va aduna lume pentru un eveniment si ei nu vor fi lasati sa participe, vor fi in stare de orice sa distruga acel loc si pe participanti.   Cam asa stau lucrurile, din pacate.   Mai demult pana sa plece inapoi multe romance de aici, veneau la biserica maghiara la evenimente ca se bea, fuma dansa, canta si nimeni nu te ameninta cu Iad-ul si cate una se mai scapa ca Ei vor sa ucida toata populatia Planetei sa ramana doar ei care cunosc adevarul si din astea, ca ei sint pe pamant pentru acest lucru si vor domina planeta.  Au plecat inapoi sa faca munca de lamurire cu cine pot sa fie de partea lor, sa cotizeze la ei si nu vor muri niciodata.  Au fost pe aici doar pentru instructii, acolo insa se desfasoara ca totul e cunoscut, limba, traditiile, locurile unde sint grupurile de oameni.   Sint asa de increzuti parca sint savantii cei mai recunoscuti al zilelor noastre.     

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, Fiero a spus:

 Ai surprins esența a ceea ce am vrut sa transmit postand fotografiile. Nu stiu daca are rost sa mai comentez ceva, pentru ca iar intru in polemica pe un subiect pe care il detest, destul ma infurii in viata de toate zilele si ma "razboiesc", macar pe forumul ăsta sa am oaza mea de liniste.

Multumesc. Am sa ma opresc din aceasta discutie. Nu vreau sa ma folosesc de postul tau pentru a intra in polemici, in acest caz. Cei de pe aici sunt prea prinsi de covid ca sa inteleaga cu adevarat textul din mesajul tau.

As vrea sa-i inteleg, dar nu pot. Why, my god!

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 hours ago, adal* said:

Multumesc. Am sa ma opresc din aceasta discutie. Nu vreau sa ma folosesc de postul tau pentru a intra in polemici, in acest caz. Cei de pe aici sunt prea prinsi de covid ca sa inteleaga cu adevarat textul din mesajul tau.

As vrea sa-i inteleg, dar nu pot. Why, my god!

 

Nici eu nu vreau, dar am facut o pauza pentru studiu

iata primele concluzii dupa 60 de pagini din acest topic, alte 60 stiri oficiale la TV ramase amintire din anul de trista amintire 2020

Punctul 1

Isteria cu pericolul infectarii completata si sustinuta oficial cu stiri despre morti pe strada, imagini cu Izolete manipulate de oameni in combinezon, semnale acustice pe strazi sirene ale ambulantei, politiei, megafoane si portavoci

mor doar batranii si bolnavii

Descurajarea altor abordari gen suedia

Punctul 2

Bolnavii nu mai sunt tratati de boala lor, ci de covid

Rezulta nivelul urmator de  isterie

Nu doar batranii si bolnavii ci si copiii, exemple =mutatie care ataca copii, tanara de 26 ani  rapusa de covid, bebelusii de la Timisoara

operatiunea sparanghel – aranjament pana la detaliu

Punctul 3

fake news + cenzura plus 26 fotbalisti CFR diagnosticati cu covid

in tot acest amalgam, in cazul in care stirile neoficiale sau chiar parerile oamenilor ar fi putut fi corecte, vine userul Enki cu mentiunea coform careia a raportat zeci de cazuri de neconformitate cu stirile oficiale (personal, as degrada acest user Enki, la stadiul de garoafa)

Editat de Rayn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 ore, Rodica` a spus:

Nu poti fi relaxat si indiferent legat de aia care nu se vaccineaza din mai multe motive. Unul, mai putin important, dar care te intriga, e ca nu iti spun, frate de ce nu o fac. Se simt agresati de intrebare. Nu e cazul, cred. Ar trebui sa aiba un motiv pe care sa il poata verbaliza. In al doilea rand, si cel mai important, e ca reprezinta un permanent pericol de infectie. Nu detaliez dar mi se pare ca imi incalca dreptul la revenirea la viata normala. Sigur ca exista argumente ca ... nu s-a dovedit ca vaccinarea e solutia, ca astia, scarbele naibii ne introduc in corp boală ca sa ce?.... Nu sunt relaxata deoarece constituie factori dovediti de transmitere a virusului. Care pentru ei nu exista, deci... despre ce vorbim... 

Daca vaccinarea ta te apara de boala, de ce nu te relaxezi? 

Daca nu te relaxezi, speriata ca nevaccinatii ti-ar putea da boala desi esti vaccinata, atunci vaccinul tau nu functioneaza. Si daca nu functioneaza, de ce o faci?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Rayn, Pentru ca esti mai... l e n t, hai sa iti explic ce raportam la facebook, chestii care circulau mai ales la inceputul pandemiei dar si anul asta inclusiv.

Pe la inceputul pandemiei circula o imagine cu o fiola pe care scria asa: Covid 19. Fabricat in SUA. Destinatie: Italia, chipurile gasita intr-un tufis de langa o baza americana, cu comentariul ca americanii vor sa imbolnaveasca europa.

Tot pe la inceputul pandemiei circula o imagine cu o cisterna de tren pe care scria Covid 19, ,si ca uite cum aduc covidul sa ne imbolnaveasca, cu cisterna.

Mai erau cretinismele alea ca ne stropeste cu covid din elicopter ca sa ne imbolnavim si mesajele lant trimise ca sa nu deschizi geamul la ora 23 ca da cu covid.

Cel mai recent fakenews e ala cu viermii in masca care iti intra in creier.

 

Inteleg ca pentru tine acestea, daca nu sunt conforme cu stirile oficiale, si nici nu sunt, automat sunt adevarate? :lol2:

 

In fine, acum am cu mult mai putine astfel de cacaturi in newsfeed pentru ca pe toti retardatii care au share-uit astea i-am scos din lista de prieteni. Am scos cateva sute.

Editat de Enki
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
22 minutes ago, Enki said:

..Pentru ca esti mai... l e n t, hai sa iti explic ...

Te doare ca ai raportat ?

Pe mine ma doare sa constat ca ai raportat. ca ai avut acest interes , In fapt, ce ai raportat ? alt mod de gandire ?

Tu ai gandit intr-un fel,

DAR

ai raportat un mod alternativ sau o varianta de gandire (in continuare, te consider garoafa ! )

 

Revin

Punctul 1

Isteria cu pericolul infectarii completata si sustinuta oficial cu stiri despre morti pe strada, imagini cu Izolete manipulate de oameni in combinezon, semnale acustice pe strazi sirene ale ambulantei, politiei, megafoane si portavoci

mor doar batranii si bolnavii

Descurajarea altor abordari gen suedia

Punctul 2

Bolnavii nu mai sunt tratati de boala lor, ci de covid

Rezulta nivelul urmator de  isterie

Nu doar batranii si bolnavii ci si copiii, exemple =mutatie care ataca copii, tanara de 26 ani  rapusa de covid, bebelusii de la Timisoara

operatiunea sparanghel – aranjament pana la detaliu

Punctul 3

fake news + cenzura plus 26 fotbalisti CFR diagnosticati cu covid

in tot acest amalgam, in cazul in care stirile neoficiale sau chiar parerile oamenilor ar fi putut fi corecte, vine userul Enki cu mentiunea coform careia a raportat zeci de cazuri de neconformitate cu stirile oficiale (personal, as degrada acest user Enki, la stadiul de garoafa)

 

Editat de Rayn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 minute, Rayn a spus:

Te doare ca ai raportat ?

Pe mine ma doare sa constat ca ai raportat. In fapt, ce ai raportat ? alt mod de gandire ?

Tu ai gandit intr-un fel,

DAR

ai raportat un mod alternativ sau o varianta de gandire (in continuare, te consider garoafa ! )

Rezulta nivelul urmator de  isterie

 

 

E ciudat cum ti se pare ca stirile oficiale sunt cele care cauzeaza isterie, si blamezi stirile cauzatoare de isterie, dar la ce am spus eu ca am raportat nici nu ai clipit. Ca si cum alea ar cauza numai liniste si pace.

Ipocrit much? Sau doar lent?

Editat de Enki
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, Enki said:

E ciudat

Simplul fapt, ca la vremea respectiva ai considerat ca fiind corect sa raportezi opiniile diferite de oficial, te ACUZA ! AI RAPORTAT ! iNTELEGI ?

Nu eu, nu alti useri, ci chiar constiinta ta !

 

 

Punctul 1

Isteria cu pericolul infectarii completata si sustinuta oficial cu stiri despre morti pe strada, imagini cu Izolete manipulate de oameni in combinezon, semnale acustice pe strazi sirene ale ambulantei, politiei, megafoane si portavoci

mor doar batranii si bolnavii

Descurajarea altor abordari gen suedia

Punctul 2

Bolnavii nu mai sunt tratati de boala lor, ci de covid

Rezulta nivelul urmator de  isterie

Nu doar batranii si bolnavii ci si copiii, exemple =mutatie care ataca copii, tanara de 26 ani  rapusa de covid, bebelusii de la Timisoara

operatiunea sparanghel – aranjament pana la detaliu

Punctul 3

fake news + cenzura plus 26 fotbalisti CFR diagnosticati cu covid

in tot acest amalgam, in cazul in care stirile neoficiale sau chiar parerile oamenilor ar fi putut fi corecte, vine userul Enki cu mentiunea coform careia a raportat zeci de cazuri de neconformitate cu stirile oficiale

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
7 minutes ago, Enki said:

E ciudat cum ti se pare ca stirile oficiale sunt cele care cauzeaza isterie,

Intentionat chiar!

2020, remember !

Editat de Rayn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×