Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

3 minutes ago, Enki said:

Vom vedea cand se va termina pandemia.

Dar la modul general, s-a vazut deja. Parinti care au optat sa nu-si vaccineze copiii, de prosti ce sunt - a rezultat in mii de copii morti de rujeola sau meningita sau alte boli din astea de secol XIX.

Ipocrizie !

Fractura de logica !

Pai daca tot te vaiti ca suntem multi pe planeta, si ca tu vrei sa traiesti......de ce ti-ai dori ca si ceilalti sa se vaccineze? 

Ca sa traiasca sau ca sa moara ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 20 minute, Rayn a spus:

Ipocrizie !

Fractura de logica !

Pai daca tot te vaiti ca suntem multi pe planeta, si ca tu vrei sa traiesti......de ce ti-ai dori ca si ceilalti sa se vaccineze? 

Ca sa traiasca sau ca sa moara ?

Daca nu ti-e clar pana acum ce am tot comunicat de 10 mesaje incoace, inseamna ca iq-ul tau e mult mai jos decat imi imaginam.

Eu am o pozitie neutra. Eu sustin ca selectia naturala, in secolull XXI, nu se mai poate intampla decat pe baza de prostie si pozitie anti-stiinta, pentru ca medicina - vaccinurile, antibioticele, medicamentele si chirurgia avansata deja ne protejeaza pe toti si ne prelungesc durata de viata, de aceea ne-a crescut numarul de 7 ori.

Ceea ce se si intampla - selectia naturala pe baza de prostie. Refuz sa imi vaccinez copiii ca "vaccinurili da autism" ca mi-a zis mie wakefield. Refuz un tratament chirurgical ca ma tratez eu acasa cu extras de patrunjel si pun niste foi de varza pe tumoare ca asa am citit eu in revista As. Refuz sa mi se faca transfuzie de sange ca nu-mi da voie religia.

Inca o data: Nu vreau sa oblige nimeni pe nimeni sa se vaccineze. Fiecare face cat il duce capul si cat intelege. Libertate totala. iar dupa suporta consecintele alegerii sale - boala sau moartea. Iar daca e norocos si scapa, bravo, a capatat imunitate naturala. E treaba lui daca vrea sa se chinuie si sa sufere inainte pentru imunitatea asta, nu il pot eu obliga sa se imunizeze elegant, ca in secolul XXI

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mey, mă scuzații că intervin și io. Despre ce vorbiți?

Suprapopularea e o realitate. Și nu tre să fii nazist sau neonazist ca să constați asta. În aproximativ două secole, populația globală a crescut de la cam un miliard la 7,86 miliarde azi.

https://www.worldometers.info/world-population/

Editat de Vriies
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iată mai jos topul celor mai populate țări din momentul vorbirii. Pentru cei care contestă viața din Europa și din State, i-aș invita să trăiască măcar câteva luni, acolo, în alte țări, pe care n-aș dori să le menționez aici, și să vină după aia și să spună ce e și cum. 

1 flag-china.gif China1,443,757,459
2 flag-india.gif India1,390,936,791
3 flag-usa.gif U.S.A.332,556,212
4 flag-indonesia.gif Indonesia275,857,098
5 flag-pakistan.gif Pakistan224,405,119
6 flag-brazil.gif Brazil213,771,327
7 flag-nigeria.gif Nigeria210,362,943
8 flag-bangladesh.gif Bangladesh166,011,750
9 flag-russia.gif Russia145,984,092
10 flag-mexico.gif Mexico130,025,511
11 flag-japan.gif Japan126,171,173
12 flag-ethiopia.gif Ethiopia117,317,456
13 flag-philippines.gif Philippines110,763,224
14 flag-egypt.gif Egypt103,913,658
15 flag-vietnam.gif Vietnam98,043,289
16 flag-congo.gif D.R. Congo91,834,475
17 flag-turkey.gif Turkey85,071,475
18 flag-germany.gif Germany83,997,409
19 flag-iran.gif Iran84,863,565
20 flag-thailand.gif Thailand69, 939, 377
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici coreenii nu sunt de acord cu Bittman

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, Rayn a spus:

Ipocrizie !

Fractura de logica !

Pai daca tot te vaiti ca suntem multi pe planeta, si ca tu vrei sa traiesti......de ce ti-ai dori ca si ceilalti sa se vaccineze? 

Ca sa traiasca sau ca sa moara ?

Ca să trăiască

Multi înseamnă multi dar cred că tu înțelegi prea multi

Adică poetul in această poezie ne grăiește despre puterea vacinelor care a făcut oamenii că sa nu mai moară tineri și să aibă copii că se ducea la policlinica și acolo mai agata și ei o pacienta o asistenta una alta.

Pot sa și desenez daca tot te dai ungur și te faci că nu înțelegi română.

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 hours ago, Kleopatrah said:

 

Multi înseamnă multi dar cred că tu înțelegi prea multi

 

 

Poi, nu numai el a înțeles „prea mulți”, ci și Enki. Și da, și io consider că suntem oleacă prea mulți pentru săraca noastră planetă.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa consideri ca suntem prea multi, cum a zis Enki si sa sa fii disperat (ca Enki) sa faca toti vaccin, este o logica fracturata si arata o stare de confuzie.

Off, Enki.:smile: Care este problema ta logica? Poti sa ne explici? De ce i-ai vrea pe toti vaccinati, cand suntem de fapt prea multi pe planeta asta?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 minute, adal* a spus:

Sa consideri ca suntem prea multi, cum a zis Enki si sa sa fii disperat (ca Enki) sa faca toti vaccin, este o logica fracturata si arata o stare de confuzie.

Off, Enki.:smile: Care este problema ta logica? Poti sa ne explici? De ce i-ai vrea pe toti vaccinati, cand suntem de fapt prea multi pe planeta asta?

adal, du-te la baie si spala-te pe ochi.

dupa care revino aici si citeaza-ma unde am zis ca sunt disperata sa faca toti vaccin.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 minute, Enki a spus:

adal, du-te la baie si spala-te pe ochi.

dupa care revino aici si citeaza-ma unde am zis ca sunt disperata sa faca toti vaccin.

n-ai zis explicit, dar asta reiese din toate postarile tale.  Ai dat-o in bara cu logica si vrei sa te scoti?

Hai, n-o mai da la intors, daca vrei intr-adevar sa discuti despre covid.

Editat de adal*
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×