Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 1 oră, Enki a spus:

Din pacate, poporul roman nu e capabil de un efort constant sustinut pe termen mai lung

Enki, de acum incolo planeta va fi prezentata in mass media ca fiind in pragul colapsului si deja ni s-a dat si solutia: guvernul mondial.

Trebuie ca noi doar sa fim foarte speriati si vom ajunge sa ne rugam sa avem un guvern mondial. Ei bine, eu n-o sa fac asta, dar ma intreb cine naiba este(se poate folosi si pluralul la fel de bine) atat de grabit, incat sa recurga la toate artificiile astea, pentru a-si atinge scopul.

Oricum, exista lucruri si mai rele decat o gripa, covidul asta a fost doar prima faza.

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Desigur, doar Soros, Rothschild si Rockefeller nu au investit miliarde de dolari in farsa asta, fara sa aiba un beneficiu, nu? Adica asta stie sigur-sigur manechiurista de la parterul blocului de alaturi, si parca l-am auzit si pe instalatorul care a venit sa repare chiuveta cu exact acelasi lucru.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

m-ai convins. ai dreptate. imi cer iertare.   tu ai mereu dreptate, nu? :biggrin:

vad ca pentru tine o manichiurista si un instalator sunt simbolul prostiei si nestiintei. 'ai de capu' meu.

si eu stiu exact ce stiu si astia doi.

mie mi-a mai ramas chestia cu snobii.

Editat de adal*
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 minute, adal* a spus:

m-ai convins. ai dreptate. imi cer iertare.   tu ai mereu dreptate, nu? :biggrin:

vad ca pentru tine o manichiurista si un instalator sunt simbolul prostiei si nestiintei. 'ai de capu' meu.

si eu stiu exact ce stiu si astia doi.

mie mi-a mai ramas chestia cu snobii.

Nu. De fapt sunt un simbol general pentru unii care habar nu au pe ce lume traiesc, dar rostogolesc in online conspiratii de toate felurile: cu oculta mondiala, 5G, vaccinuri care cauzeaza autism, controlul mintii umane prin cipare si altele. Poti sa ma consideri snoaba. nu ma supar, si iti spun clar ca sa ne intelegem: nu toate parerile sunt EGALE ca valoare. Nici tu nu o sa ii ceri vreodata unei florarese sa iti interpreteze rezultatele unui RMN. Deci esti la fel ca mine.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Enki, poate n-o sa crezi, dar ma amuzi teribil cu siguranta asta a ta cu care iti expui parerile.

Dar nu uita, sunt doar pareri.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de ceea ce se mai discută aici. Melbourne, al doilea cel mai mare oraş din Australia, se închide total pentru o perioadă de şase săptămâni, întrucât numărul de cazuri în creştere ar putea declanşa valul doi al pandemiei, potrivit Bloomberg. Daniel Andrews, premierul statului Victoria, a anunţat că izolarea începe de miercuri, ceea ce înseamnă că locuitorii din Melbourne trebuie să stea acasă şi să părăsească locuinţa doar pentru muncă, servicii esenţiale, tratamente medicale sau şcoală – ceea ce reprezintă o întoarcere la restricţiile ridicate în urmă cu câteva săptămâni. Statul a înregistrat 191 de cazuri peste noapte, reprezentând cel mai mare număr de cazuri noi într-o zi de la începutul crizei.

Deci pentru 191 de noi cazuri, în interiorul statului Australian se decide revenirea la măsuri extreme.

Dar ce să mai zicem despre situația de la noi? Azi 8 iulie, am înregistrat un record negativ al noilor îmbolnăviri zilnice, anume de 555 cazuri confirmate în țară. I-am luat cu mult pe australieni!

Lista țărilor care ne interzic accesul sau care ne impun carantina, a crescut considerabil. https://www.mediafax.ro/coronavirus/lista-tarilor-care-interzic-accesul-romanilor-sau-impun-carantina-la-sosire-19412315

Și cu toate astea cuvântul de ordine pe care-l auzim pe facebook, pe forumuri și chiar în viața de zi cu zi este:  „Care covid? Nu există covid, e vrăjeală”

 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Una este sa iti iei informațiile din surse verificate, medicale, jurnale sau articole stiintifice si alta e sa le iei de pe bloguri cu povesti despre reptilieni, masoni ale unor asa zisi romani ortodocși adevărați. Nu mai consumati gunoi informațional oameni buni, ca ne întoarcem in evul mediu.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ah, si ca veni vorba de ortodocsi, tin sa va spun ca in pandemie, in afara de cateva figuri si mutre facute de catre BOR la Paste, in general pozitia oficiala a BOR si a patriarhului cu privire la masurile luate a fost foarte foarte ok.

Ce informatii circula pe siteurile si blogurile gen ortodoxinfo, crestinortodox si alte cacaturi NU apartin de si nici nu reprezinta pozitia oficiala a bisericii. Acolo e vorba de troli rusi.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 minute, Vriies a spus:

 

Dar ce să mai zicem despre situația de la noi? Azi 8 iulie, am înregistrat un record negativ al noilor îmbolnăviri zilnice, anume de 555 cazuri confirmate în țară. I-am luat cu mult pe australieni!

Lista țărilor care ne interzic accesul sau care ne impun carantina, a crescut considerabil. https://www.mediafax.ro/coronavirus/lista-tarilor-care-interzic-accesul-romanilor-sau-impun-carantina-la-sosire-19412315

Și cu toate astea cuvântul de ordine pe care-l auzim pe facebook, pe forumuri și chiar în viața de zi cu zi este:  „Care covid? Nu există covid, e vrăjeală”

 

 

Pai da, pentru ca propaganda rusa este foarte profi. Si nu se face doar la noi, se face si in alte tari, si in fiecare din aceste tari este tintita direct la sensibilitatile neamului respectiv. ii atinge pe fiecare la corazonul propriu.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×