Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

O sa vedem in continuare. Cert e ca sunt prea multe inflorituri care nu miros a bine.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai si te mira, Stu? Pe mine nu ma mira, cand avem un curent atat de puternic de negationisti sau de oameni care zic ca e o gripa oarecare si se comporta ca atare, cand avem influenceri care raspandesc mesaje de genul elibereaza-te de masca ca nu esti sclav, botnita e simbolul sclavilor, cand avem idioti care faceau scandal ca li se lua temperatura la intrare in supermarketuri, cand avem ccr care pune piedici incercarilor de limitare a raspandirii covidului permitand sa plece din spitale infectati chiar cu simptome. Nah, asta e rezultatul propagandei trollilor care vor sa induca neincredere in autoritati.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma mira.

Eu am intuit de la inceput ca aici ajungem din cauza indisciplinei poporului.

Nu am mai socotit si valul asta tzunami de negationism, insa. 

 

Uite, asta e CRIMA!

https://www.g4media.ro/caz-fara-precedent-la-timisoara-o-asistenta-medicala-care-nu-crede-in-coronavirus-suspectata-ca-a-infectat-mai-multi-pacienti.html

 

Astia suntem. Niste dezumanizati.

Numai pentru ca nu stii exact cat si cum risti viata celor din jur, ar trebui sa respecti alea 3 reguli cu sfintenie si SMERENIE.

Dar SMERENIA asta e tot mai rara printre oameni. Unii mai destepti ca altii, cu sau fara diplome in domeniu.

Suntem o societate mai degraba decadenta si autosuficienta. 

Editat de Stu'
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Presimt ca ne paste o noua stare de urgenta si pt ca si litoralul a fost supraaglomerat. Inca nu am apucat sa vedem consecintele de acolo.

 

In Bucuresti toti pe care i-am intalnit nu cred in Covid19. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 30 minute, Maeve. a spus:

Presimt ca ne paste o noua stare de urgenta 

 

 

Daca o sa fie "o noua stare de urgenta", cu siguranta ca vor anunta din timp populatia! Probabil ca vor iesi zilele asta cu un anunt oficial vis-a-vis de acest aspect!

Editat de Lucia N

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai mei imi ziceau acum o luna sa plec sa ma plimb. Eu le ziceam ca inca nu e gata cu virusul si romanii nu vor purta masti. Si daca ma plimb brambura, risc cam mult. 

 

QED. 

 

Sa vedem ce va urma. Din pacate toti vor da vina unii pe altii si o sa degenereze in ceva neplacut. 

 

Anul 2020 sucks.. Nimeni nu se mai intelege cu nimeni. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, Lucia N a spus:

Daca o sa fie "o noua stare de urgenta", cu siguranta ca vor anunta din timp populatia! Probabil ca vor iesi zilele asta cu un anunt oficial vis-a-vis de acest aspect!

Doar ca valul 2 e mai nasol decat primul. Pentru ca neincrederea era controlata de lege. Acum nu mai e. Romania e ca un copil din ala rebel caruia daca ii zici sa nu faca ceva, cam aia face. 

 

Si eu urasc sa port masca dar macar evitam sa stam toti iar in casa... Acuma... Nu cred ca mai scapam... 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate, poporul roman nu e capabil de un efort constant sustinut pe termen mai lung. Si nici de disciplina pe termen lung. Pe perioada starii de urgenta ne-am comportat impecabil, au contribuit si amenzile, dar starea generala era ca se intelegea importanta a ceea ce facem.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×