Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

42 minutes ago, The Unknown said:

Toti cei care se duc sa-si faca analizele sint in acel numar, poate 1 va fi contaminat cu AIDS sau alta boala contagioasa in faza terminala si de aceea are febra si boala de plamani.   Ne-au si spus la TV sa nu facem teste daca nu sintem siguri ca ne calificam ca persoane infectate.   

Exact, majoritatea din cei care fac testele ies pozitivi, indiferent ca au virusul, ca nu il au, ca au un alt tip de virus cat de mic etc. Numerele astea sunt vrajeli.

  • Like 3
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asemenea stiri si fapte au distrus omenirea aproape si ne mai ameninta cu altele parca pan-acum nimic n-a fost din mizeria planetara de azi!!!   Doar acei fara case din Los Angeles care deja sint aproape de o epidemie aparte vor starni ceva de mari proportii ce nu s-a mai vazut, si atunci fiecare ar fi fericit sa aibe ceva Clor in casa sa dezinfecteze usa de intrare, geamurile, pantofii, podelele etc., si 2-3 picaturi intr-un galon de apa ucide orice din acel vas si devine potabila, ca din apa se ia primele chestii mereu la boli contagioase!!! 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
23 minutes ago, King1 said:

Exact, majoritatea din cei care fac testele ies pozitivi, indiferent ca au virusul, ca nu il au, ca au un alt tip de virus cat de mic etc. Numerele astea sunt vrajeli.

Nu stiu daca a auzit cineva pe aici; cu cateva luni in urma, presedintele Tanzaniei a facut un experiment, neavand incredere in testarea in masa si kit-urile pt asta. A aranjat ca printre mostrele luate de la oameni, sa supuna testarii si unele luate de la animale si fructe. Mai notabil o capra si un fruct de papaya au testat pozitiv pt coronavirus.

https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-tanzania-idUSKBN22F0KF

Editat de Abbie3
  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, Abbie3 a spus:

Mai notabil o capra si un fruct de papaya au testat pozitiv pt coronavirus.

Asta devine deja complicat, ciclul de contaminare s-ar putea sa se-nvarte asa: - omu' murdar ca n-au nici apa poate pe acolo este purtatorul, pune mana pe fructe ca le culege cu mana dar coaja da la animale ca n-au canistre de gunoaie ca noi si de acolo si capra se imbolnaveste si prin carne iar intra in om, pai daca n-ai Horanca, te duci daca mai apare si un alt virus!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
58 minutes ago, The Unknown said:

   Lumea a instalat camere sa vada la vecinii cine vine-pleaca, eu nu ma ocup de asa ceva daca toti deja spioneaza.   

In UK numarul de telefoane la politie ca "a stat careva cam mult pe afara" e astronomic. Peste 100 de mii.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, Abbie3 a spus:

In UK numarul de telefoane la politie ca "a stat careva cam mult pe afara" e astronomic. Peste 100 de mii.

Noi n-avem restrictie la cat si unde stam, dar vecinii vor sa stie daca am avut multe contacte in casa cu oamenii.   Asta pare a fi mai periculos decat orice si daca pleci cand te intorci, etc., au timp daca tot stau in casa degeaba.   Nu se accepta asemenea telefoane aici, se dau niste amenzi mari de tot pentru deranjari inutile.   Azi am fost intr-un magazin mai departe de casa si era aproape gol iar la Indianul in alimentara eram singurii clienti ca de acolo cumparam Ginger proaspat si de buna calitate si Bitter Melon, nu se vinde oriunde ca lumea nu-l cunoaste. 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
17 minutes ago, Abbie3 said:

Nu stiu daca a auzit cineva pe aici; cu cateva luni in urma, presedintele Tanzaniei a facut un experiment, neavand incredere in testarea in masa si kit-urile pt asta. A aranjat ca printre mostrele luate de la oameni, sa supuna testarii si unele luate de la animale si fructe. Mai notabil o capra si un fruct de papaya au testat pozitiv pt coronavirus.

https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-tanzania-idUSKBN22F0KF

Dap, citisem...

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 17 minute, Abbie3 a spus:

Nu stiu daca a auzit cineva pe aici; cu cateva luni in urma, presedintele Tanzaniei a facut un experiment, neavand incredere in testarea in masa si kit-urile pt asta. A aranjat ca printre mostrele luate de la oameni, sa supuna testarii si unele luate de la animale si fructe. Mai notabil o capra si un fruct de papaya au testat pozitiv pt coronavirus.

https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-tanzania-idUSKBN22F0KF

Abbie, ești una dintre cele mai pătrunzătoare minți pe care le-am întâlnit în fabuloasa mea viață. Respect! 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Firma Patanjali Ayurveda apartine lui Baba Ramdev ( e un serial despre viata lui pe Netflix, din ce am citit despre el seamana foarte mult ca personalitate cu Hubbard, fondatorul scientologiei, genul de om care reuseste printr-o disciplina si vointa extrema sa faca ce nu reusesc altii si asa incepe sa iasa in evidenta si sa se si creada mai ales decat altii)

Firma Patanjali a scos pe piata acum cateva zile medicamentul ayurvedic Coronil si a doua zi dupa ce a primit aprobare pentru medicament, a anuntat ca vindeca orice fel de Covid in maxim 14 zile de tratament.

Inca e scandal pentru ca ministrul sanatatii afirma ca printre efectele medicamentului nu este si vindecarea corona, dar nici nu poate dezaproba asta pentru ca nu s-au facut teste

https://www.indiatoday.in/india/story/patanjali-ayurved-baba-ramdev-coronavirus-cure-coronil-ayush-ministry-1692242-2020-06-24

 

Editat de Kleopatrah
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, observant said:

Abbie, ești una dintre cele mai pătrunzătoare minți pe care le-am întâlnit în fabuloasa mea viață. Respect! 

Cred ca glumesti :lol2:. Azi am iesit pentru prima data la plimbare; de la jumatatea lui martie nu fusesem mai departe de tomberon. Pare totul normal. Inca n-am intrat pe nicaieri, sa dau de cele n-spe reguli. Dar de mers pe strada e OK. Phew.

 

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×