Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 3 ore, Kleopatrah a spus:

Daca ai tu alta idee, te ascult. Sau altcineva.

Nici eu nu am alta idee. Interesant ce zici.

Nu vi se pare ca astia nu mai au rabdare si vor sa trecem de 2000 de infectari? Nu vi se pare ca au adaugat azi 13 morti de o saptamana, de tot felul de afectiuni pulmonare si respiratorii si ce alte boli mai sunt la indemana?

Aia care au demisionat, probabil ca s-au speriat uitandu-se la tv. Cadrele medicale se infecteaza, dar nu moare niciunul. toti sunt in carantina sau la izolare.

Editat de adal*
  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
7 minutes ago, adal* said:

Nici eu nu am alta idee. Interesant ce zici.

Ce idee n-ai tu, adal? Adică, foarte pe scurt,  împărtășești chestia că asta cu coronavirusul e doar o vrăjeală, o chestie iluzorie? Sau că e indusă de oculta mondială? Nu știu, pe bune, explică-mi și mie. Și chiar sunt curios să aflu părerea ta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, Vriies a spus:

Ce idee n-ai tu, adal? Adică, foarte pe scurt,  împărtășești chestia că asta cu coronavirusul e doar o vrăjeală, o chestie iluzorie? Sau că e indusă de oculta mondială? Nu știu, pe bune, explică-mi și mie. Și chiar sunt curios să aflu părerea ta.

Am editat mai sus. Pare sa fie ceva care este umflat, dar nu inteleg de ce. Nu inteleg de ce este indusa isteria asta combinata cu stari de urgenta si alte restrictii.

Dar vom afla peste ceva timp.

Editat de adal*
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
5 minutes ago, adal* said:

Am editat mai sus.

Îmi pare rău, dar la o întrebare specifică n-ai răspuns. Chiar eram curios să aflu părerea ta. 

Din discuția cu Kleo, inclusiv din acea postare, n-am înțeles efectiv dacă e de părere că acest covid e doar o vrăjeală, o iluzie sau că ar fi o chestie indusă de oculta mondială. Și d'aia te-am întrebat pe tine ce părere ai.

 

Editat de Vriies

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, Vriies a spus:

Îmi pare rău, dar la o întrebare specifică n-ai răspuns. Chiar eram curios să aflu părerea ta.

Nu am un raspuns argumentat, am doar o stare de indoiala inexplicabila.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, adal* said:

Nu am un raspuns argumentat, am doar o stare de indoiala inexplicabila.

Stări de îndoială avem indiscutabil toți. Și în orice domenii. Dar mai discutăm și noi pe forum, da? Oki, nu mai insist.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am o prietena. ambii parinti ii sunt in italia.

mama ei e asistenta in spital si e pozitiva, se simte rau, dar continua sa stea in spitalul deja carantinat, sa ajute bolnavi.

e cat se poate de real. acolo, se moare pe capete, asteptand la coada la ventilatorul mecanic.

mor batrani, dar si tineri. se presupune ca in china si in zona lombardia e si mare poluare si de aceea oamenii au deja probleme cu plamanii si de aceea cedeaza usor in fata coronavirusului. teorii sunt multe.

niciuna probata. nici nu are cum.

in chinezi nu am incredere, in rusi nici atat. sunt 99% sigura ca virusul a scapat din laborator, dar accidental. altfel era scapat la distanta mare de un laborator tipic.

dar am undeva o speranta ascunsa bine de tot, cum ca, desi e deja greu, ne va fi mai putin greu decat ne asteptam, privind ingroziti  la altii - spania, italia, america.

Editat de Stu'
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, Stu' said:

am o prietena. ambii parinti ii sunt in italia.

mama ei e asistenta in spital si e pozitiva, se simte rau, dar continua sa stea in spitalul deja carantinat, sa ajute bolnavi.

e cat se poate de real. acolo, se moare pe capete, asteptand la coada la ventilatorul mecanic.

mor batrani, dar si tineri. se presupune ca in china si in zona lombardia e si mare poluare si de aceea oamenii au deja probleme cu plamanii si de aceea cedeaza usor in fata coronavirusului. teorii sunt multe.

niciuna probata. nici nu are cum.

in chinezi nu am incredere, in rusi nici atat. sunt 99% sigura ca virusul a scapat din laborator, dar accidental.

dar am undeva o speranta ascunsa bine de tot, cum ca, desi e deja greu, ne va fi mai putin greu decat ne asteptam, vazand la altii.

nu mai spune asta, că nu te crede lumea! o să-ți zică ceva de genul că-i o născocire sau cel mult că nu-și poate da cu părerea. trist!

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tu ma stii , Vri.

eu cand am ceva de spus, spun.

asa ar trebui sa faci si tu. sa nu te mai gandesti ce cred altii. ei cred oricum ce le place sa creada.

si noi, probabil ca la fel :)

Editat de Stu'
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×