Sari la conținut
Forum Roportal
Stu'

Lectii de viata

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sa înțeleg ca doamna Qualia e cam asasina? 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar acum, Stu' a spus:

Nici nu ma ajuta sa ma incred in perceptia ta asupra adevarului.

Cu ce ma ajuta? Cu absolut nimic, din contra. Ar trebui sa ma sinucid de-a dreptul, la ce rost sa mai traiesc?

Cu tine s-or fi purtat frumos ca esti fata si poate si frumoasa si au vrut sa obtina sex de la tine. Nimic nobil in ceea ce tie ti s-a parut comportament nobil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cosmin,  nu știu cine te-a supărat dar nu cred că lecția de viață învățată este : toți oamenii e rai.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am intalnit cativa. Pe forumul asta, asta de exemplu, am intalnit un om pe care il consider a fi maestrul meu. De multi ani nu mai frecventeaza forumul. Cum sa imi gasesc cuvintele potrivite pentru a-l descrie? E mult prea special. Mi-a schimbat viata in multe feluri, nu cred ca o sa intalnesc vreodata vreun altul care sa il egaleze in calitati, chiar daca as străbate pamantul in lung si in lat, nimic din ce-am intalnit dupa, niciun alt om, nu a reusit sa ma impresioneze asa cum a facut-o el. Ii port un respect profund. Daca as fi obligata sa imi rescriu trecutul si in amintirea mea sa păstrez doar cativa oameni, el ar fi unul dintre ei.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uite, ca tot vorbeam de criminali in asteptare. Am fost de dimineata la carrefour sa-mi iau traditionalul corn cu lapte de dimineata, si panica generala... cozi de la un capat la celalalt al magazinului. Si probabil si voi ati fost pe acolo. Stiti ce inseamna un om care ia mai multa mancare decat are nevoie ? Inseamna un om care lasa pe altul fara mancarea de care are nevoie. Deci criminal. Shoooocking!

Dar voi nu stiu pe ce lume traiti de visati la unicorni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 11.03.2020 la 13:32, NicolaeT a spus:

Cu tine s-or fi purtat frumos ca esti fata si poate si frumoasa si au vrut sa obtina sex de la tine. Nimic nobil in ceea ce tie ti s-a parut comportament nobil.

probabil de aceea multe familii s-au sacrificat si s-au pus in pericol sa salveze evrei in perioada in care erau vanati de nazisti.

ca sa faca sex cu evreii.

Asculta la mine: daca umanitatea murea de tot, noi ca specie eram demult extinsa.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nicolae, teoria ta despre tot ce exista spune asa: "Din cate inteleg eu, tot ce exista e Dumnezeu. Si fiecare din noi suntem forme de manifestare ale lui Dumnezeu. Deci exista viata dupa moarte. Toata existenta e o infinita activitate a lui Dumnezeu prin care acesta se cunoaste pe el insusi. Dumnezeu nu e omniscient. El poate cunoaste doar prin experimentare. Prin urmare trebuie sa traiasca fel si fel de vieti. Astfel, vietile noastre sunt modul prin care Dumnezeu se cunoaste pe el insusi."

Iar pe acest splendid topic despre lectii de viata vii cu unele completari: "Toata omenirea e un gunoi. Semenii tai te-ar omori cu prima ocazie. Oamenii cu care interactionezi sunt niste criminali in asteptare. Cand se poarta frumos cu tine vor doar sex."

Daca acceptam primul set de afirmatii ca fiind plauzibil, iar al doilea set de afirmatii este foarte probabil, putem trage concluzia ca dumnezeu este preponderant criminal, rau, de proasta calitate spirituala, neetic, vicios, psihopat, viclean, josnic?

Pentru ca asta ar explica foarte bine al doilea set de afirmatii, care arata ce se petrece in lume: orori, crime in serie, crime in masa, epurari etnice, lagare, torturi, experimente medicale neetice pe oameni si animale, oameni ce se prefac buni dar sunt plini de ura si te-ar manca in caz ca lipseste hrana la supermarket, legi anti-om, prefacatorii, minciuni, hotii, razboaie, crime pasionale, coruptii morale, si cate si mai cate atrocitati, disponibile in socanta carte a lui Matthew White, "Marea carte a inumanităţii – o istorie a ororilor în 100 de episoade", pe care o puteti citi liber la acest link .

E posibil ca dumnezeu sa experimenteze cu destine pentru a se cunoaste pe sine. Dar, observand ce teatru de orori grotesti se petrece in lume, se pare ca dumnezeu a descoperit despre sine, prin experimentare pe oameni, ca e de fapt un monstru pervers.

Ce crezi, Nicolae, semen al meu?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×