Sari la conținut
Forum Roportal
Rodica`

Sotul meu vrea sa faca tratamentul dar asteapta de 9 luni dupa aprobari

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

noi suntem din cluj si asteptam de 9 luni tratamentul cu interferon. cei de la casa judeteana ne-au ametit cu explicatiile: s- aschimbat procedura, etc. la casa nationala in sfarsit au fost trimise si dosarele de la cluj. eu vreau sa intreb:am prins o conjunctura nefavoramila sau asa de mult se asteapta de obicei? noi suntem nerabdatori sa facem tratamentul in care avem mare incredere si speranta: interferonul si ribavirina. ce se intampla de fapt?

merci anticipat

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate se cam asteapta dar aveti incredere ca va veni si momentul cind va incepe tratamentul si atunci vor fi alte probleme, CURAJ CA SE VA REZOLVA.

 

Sunt pe forum informatii in legatura cu mersul dosarelor, le poti citi sa vezi despre ce este vorba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Simona,

 

La depandanda din tara, de ce ne mai miram !

 

Din pacate toate merg aiurea, bineinteles ca si cu dosarele :spiteful: Cu rabdar si credinta si hepatoprotectoare tot inainte :yahoo: Iti tin pumnii ca sa i se aprobe dosarul sotului tau, si vorba lui GNRS dupa aceea apar alte probleme care se manifesta diferit de la persoana la persoana !

 

Nuami bine iti doresc si incredere ca se va rezolva. :alcoholic:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

este tare ciudat cu aprobarea dosarelor, la unii merge repede in 2-3 luni la altii dureaza mult mai multe luni. Este si o chestie de noroc. Cred ca singura solutie este sa ii bateti la cap sa nu cedati ca asa poate uita casa de asigurari de voi....deci sunati, intrebati, sunati...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Simona, este o problema a casei de asigurari din Cluj. O fi casa de asigurari Nationala, dar se pare ca fiecare are propria politica si isi gestioneaza banii cum crede de cuviinta. Ca sa nu-ti mai spun ca medicul meu chiar, mi-a spus de cazuri de tot rasul cu dosare pur si simplu uitate sau ratacite la casa. Asa ca insistati cu telefoane si chiar personal. Nu este posibil sa dureze atat de mult. Daca totusi ti-au spus ca dosarele au fost trimise, intereseaza-te daca a fost trimis si dosarul sotului cu ele.

Daca a plecat, excelent! Acum urmeaza sa-l urmaresti cand se intoarce. Mie "au uitat" sa-mi spuna cand s-a intors si nici medicului nu l-au trimis. Asta ca sa stii la ce te mai poti astepta din partea lor.

In Bucuresti merge treaba cel mai bine cu dosarele, in provincie mai greu.

Sanatate multa!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara!

D-na Simona eu sunt din Bacau si asemeni sotului dvs astept aprobarea pt interferon.

Mie tocmai azi mi-au spus ca saptamana viitoare vor trimite dosarul la Bucuresti, eu depunand dosarul la Bacau acum o luna.

Stiu ca eu am avut prioritate datorita varstei tinere, insa totusi 8 luni mi se pare o perioada colosala.

Insistati la casa de asigurari si vedeti exact ce se intampla cu dosarul

Multa sanatate sotului si aprobare cat mai rapida!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E foarte mult 9 luni mie mi-a venit in 2 luni aprobarea.

Uitati-va daca nu s-a ratacit cumva dosarul.

Adica aveti dreptul sa va interesati personal.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc foarte mult pentru raspunsuri

am aflat de forumul acesta numai lucruri bune

stiu sigura ca dosarele din cluj au plecat luni - 22.05.2006 spre bucuresti

acolo m-am interesat si mi-a spus cineva de la serviciul cu asiguratii, numar luat de pe internet, ca dosarele din cluj nu au ajuns inca si , oricum, dureaza cam o saptamana pana le parvin lor la casa nationala. din cluj am aflat ca au plecat 60 dosare, printre care sunt di dosare de anul trecut depuse la casa judeteana. am auzit si eu ca dosarele din bucuresti merg mai repede. poate cineva sa-mi dea un numar de telefon la care sa obtin relatii, sau persoane de contact de la casa nationala, ca sa urmarim in continuare?

as fi foarte recunoscatoare

multumesc foarte mult tuturor celor care mi-au raspuns

:friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca a ajuns la Bucuresti dosarul nu mai este problema in curand vei primi tratamentul.

Problema era acolo la voi la Casa de asigurari, unde lucreaza niste incompetenti si neglijenti. Carora nu le prea pasa de om.

Doar ai vazut ca au tinut disarul rau atatea luni!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma-m intalnit cu cineva care tocmai a termiant tratamentul. Cum a reusit repede si frumos sa-l obtina?

Siiiigur, cu shpaga la CJAS (nu ma intrebati la care). Nu stiu la cine, nu stiu cat, dar am fost si eu pus in garda in cazul in care o sa ajung in faza asta. Ma punea in legatura daca imi trebuia. Altfel, dosarul se aproba, dar poate dura si un an. Tipul asta cunostea vreo 2 cazuri. Dar cum sa te mai plangi sau sa mai faci valuri. Zici merci ca ai apucat sa faci tratamentul si sa-ti apuci sa-ti casatoresti copii. Asa zicea el.

Nu stiu, ca sa zic. Sper sa fie un caz izolat. Imi doresc sa ma fi mintit.

Multa sanatate.

 

A, am auzit ca Iasul, de ex., da mai greu unda verde la Interferon. Poate mai sunt centre care se "codesc" sa-si treca pacientii pe asa ceva. La Bucuresti te trece imediat, ca nu e de stat si nimic de pacalit. De asta pe mine toti medicii (ei mi-au spus asta) m-au indrumat la Bucuresti pentru toate analizele. Deocamdata am facut doar viremia.

Editat de Wiu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×