Sari la conținut
Forum Roportal
Costin1805

CINE CONTROLEAZA FORUMURILE DESPRE HEPATITA C ?

Postări Recomandate

Ca fiecare bolnav de hepatita c, cautam informatii pe mai multe site-uri.

Urmare a unor diferente de pareri, de ieri mi-a fost blocat accesul la myforum.

Curios este faptul ca de azi nici macar pe roportal nu mai pot citi si trimite mesaje personale.

Acest dmb controleaza accesul la informare si comunicare pe toate site-urile ?

 

Cine oare sponsorizeaza, da aprobari de functionare, si dispune de accesul la informare pentru milioanele de bolnavi din romania ???

 

Este o actiune caritabila, sau o afacere profitabila pentru cineva ???

 

Cred ca trebuie urgent gasite raspunsurile la aceste intrebari, prin presa, televiziune si orice alte mijloace.

Interzicerea accesului la informare si documentare este o problema grava mai ales cand este facuta de un fost roman.

 

Cei care au fost pana acum jigniti de Marius (dmb), rog sa ma contacteze pe mail costin.comardicea@yahoo.com, pentru a face un demers comun, si a vedea cine a dat voie acestui apatrid sa-si bata joc de noi romanii la noi acasa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

?!?.....Costin deci nu prea inteleg aceasta aversiune.

Nu stiu ce sa intamplat pe myforum insa dmb nu are controlul asupra acestui forum roportal. Deci te rog sa ai grija la afirmatiile tale, inteleg ca ai unele dispute cu anumite persoane dar te rog nu proiecta acestea si in cadrul acestui forum. Este doar o problema intre voi, care trebuie rezolvata bilateral. Nu incita si persoanele din acest forum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cristina,

 

Nu am fost exclus doar eu de pe myforum, ci si sotia mea care nu are nici o vina !

 

Nu e aversiune, tu ce ai face daca de maine nu ai mai avea acces pe myforum, si aici nu ai mai putea comunica ?

Nu ai considera nedrept sa fii privata de accesul la informatie ?

 

Cum se explica atunci faptul ca de azi nu mai pot citi si trimite MP sau mail la nimeni aici pe Roportal ?

Cine administreaza acest forum ? tot el ? sau poti tu ca moderator sa rezolvi problema ?

 

Nu vreau sa incit pe nimeni de aici impotriva celor de acolo, de aceea te-am rugat la inceputul lunii sa stergi acele mess referitoare la disputa.

 

Am lasat o adresa de mail unde pot scrie cei care au fost jigniti si privati de la accesul la informatie de catre dmb, nu doresc sa apara ceva pe forumul acesta fara legatura cu subiectul hepatita.

Nu nominalizez pe nimeni, dar eu am citit cu ochii mei pe my forum multe lucruri urate despre cei de aici, si le poti citi si tu daca nu ma crezi, sunt persoane vizate direct.

Multumesc,

Costin

Editat de Costin1805

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am lasat o adresa de mail unde pot scrie cei care au fost jigniti si privati de la accesul la informatie de catre dmb, nu doresc sa apara ceva pe forumul acesta fara legatura cu subiectul hepatita.

Nu nominalizez pe nimeni, dar eu am citit cu ochii mei pe my forum multe lucruri urate despre cei de aici, si le poti citi si tu daca nu ma crezi, sunt persoane vizate direct.

Multumesc,

Costin

 

Costin, myforum este un fel de site ce gazduieste zeci de forumuri, de aceea ai putea fi mai exact cand faci trimitere la ei. Despre ce afirmatii este vorba si cum vizeaza acestea membri roportal ? In alta ordine de idei, din cate stiu eu nu exista vreun dmb (marius) pe acest forum, sau daca exista el e doar un simplu membru si nu moderator sau administrator.

Iar legat de mesajele private nu pot sa ma pronunt exact, e posibil sa fie doar o simpla problema tehnica, sau ceva asemanator (mai multi useri au avut sau au problema aceasta astazi) - cel mai bine e ca un administrator sa iti dea raspunsul pe care il astepti.

Toate cele bune.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe roportal se baneaza conturi doar pentru motive serioase si asta pot doar adminii.

Nu avem nici o legatura cu forumul administrat de Marius (care a fost in trecut moderator pe Roportal dar s-a retras si s-a decis sa-si faca un forum privat).

In ceea ce priveste mesajele private este o probleme pe care speram sa o rezolvam cat mai repede.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Catalin,

Este vorba de adresa http://hepatita-c.myforum.ro/

Aici daca intri poti citi la topicul "concurenta"..."Medicina (?) alternativa", " stalpul infamiei"...si altele

 

Pe Roportal la membrii gasesti si pe dmb, din cate stiu a infiintat acest site cu hepatita c anul trecut prin mai, apoi dupa multe dispute cu membrii, l-a parasit.

Acum sub acelasi nume, poate sub alttul, sau are aici niste "cartite" pe aici, afla tot ce se scrie pe roportal si publica pe site-ul myforum citate si poze ale mesajelor de aici cu critici, ironii, si alte barfe despre membrii roportal....e f. urat...

 

Cat priveste folosirea MP si a mail de aici, poate fi si o problema tehnica, dar e ciudat, pana azi nu am avut astfel de probleme

 

Multa sanatate si numai bine

Costin

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu vreau sa incit pe nimeni de aici impotriva celor de acolo, de aceea te-am rugat la inceputul lunii sa stergi acele mess referitoare la disputa.

 

Salut Costin!

Inteleg ca nu mai pot citi disputa. Despre ce era vorba?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Costin,

 

deci dupa cum tiau raspuns si adm. acestui forum, dmb nu are nici un access de moderator sau adm in acest forum. Nu stiu cum e cu prb. tehnice dar cu siguranta se vor rezolva (adm. nu eu ca moderator). Motivele excluderii de pe celalat forum nu le cunosc si nici nu vreau sa ma implic, sunt pana la urma dispute individuale, eu ma concentrez asupra prb. principale, si anume acele de informare si la raspunderea intrebarilor legate de HCV in masura posibilitatilor mele.

Accesul la informatie le vei gasi cu siguranta si in acest forum, are o multime de topicuri interesante. De altfel accesul la intregul www care e plin de informatii inca nu-l poate controla Marius :friends:

 

Cristina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Elandi,

Am promis Cristinei ca nu incit pe nimeni si nu discutam si detaliem aici nimic despre acesta disputa.

Cine a avut de suferit jigniri si a fost privat de dreptul la informare, poate scrie pe adresa de mail lasata mai sus si vom vedea ce este de facut.

Se pare ca acela este un forum privat, dar nu platit din banii lui ci sponsorizat de OMS, sau alte firme importante din domeniul sanatatii, care sigur nu stiu cum se poarta acesta si cum vorbeste cu oamenii si le interzice de fapt dreptul la informare.

Vom trai si vom afla pana la urma ce se petrece in spatele acestei sponsorizari.

Multa sanatate,

Costin

 

Salut Costin!

Inteleg ca nu mai pot citi disputa. Despre ce era vorba?

Editat de Costin1805

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Costin,

 

eu nu cred ca forumul este sponzorizat de firme etc. Este rezultatul muncii lui Marius si a altor membri activi in aceasta tema. Dupa cate stiu eu fiecare persoana poata sa isi deschida un forum pe myforum.ro si este gratuit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×