Sari la conținut
Forum Roportal
NicolaeT

E rational sa pui iubirea pe locul 2 ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Inseamna ca nu esti degeaba pe aici, Cosmine. Hai, intreaba-ma ce e aia degeaba.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si daca nu stai degeaba, ce ? Sa zicem ca trimiti rachete pe Luna. Asa, si ?

Ideea principala e: ce rost are orice in afara iubirii ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta e o intrebare de lenes care isi cauta scuze pentru puturosenia lui. Nu fac nimic util, pentru ca daca nu am parte de dragoste, nimic nu ma intereseaza.

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 minute, Enki a spus:

Nu fac nimic util, pentru ca daca nu am parte de dragoste, nimic nu ma intereseaza.

Pai si nu asa e ?

Plus de asta, tot n-ai explicat ce-i aia "util". Pentru mine e un cuvant fara sens.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, NicolaeT a spus:

Pai si nu asa e ?

Plus de asta, tot n-ai explicat ce-i aia "util". Pentru mine e un cuvant fara sens.

Da, stiu, nimic n-are sens pentru tine, daca nu exista iubire. :lol2: Ete fâs, ce sa-ti spun, rahat pe bâț.

Ce faci tu concret cu creierul ala al tau, cu care te-ai laudat pe aici ca ai fost la olimpiade, si in alte locuri? Ca pana una alta, pe celalalt plan, iubire - ioc.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, NicolaeT a spus:

Ce zici, oamenii astia au dat semn de simt practic de utilitate ? Sunt oameni model de urmat pentru toti lenesii ?

 

Asa, ce-i cu aia? Simti ca ajungi ca ei, sau ce?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 6 minute, Enki a spus:

Asa, ce-i cu aia? Simti ca ajungi ca ei, sau ce?

Ti-am dat pozele alea ca sa te fac sa percepi lipsa de sens a cuvantului "util". Gandeste-te ca pentru oamenii aia toate gunoaiele alea din casa sunt "utile". Pe cand tu ai zice ca nu sunt utile, ca au oamenii aia niste probleme. Prin urmare, ce te face sa crezi ca acelasi lucru nu se aplica si la tine ? Televizorul ala la care te uiti, canapeaua pe care stai, si tu le consideri "utile". Dar daca e defapt o problema psihologica nerezolvata la tine care te face sa percepi utilitate in niste chestii care defapt sunt inutile ?

Asa ca ce ar insemna sa fiu util societatii ? Sa fac chestii cu care sa incurajez problemele psihologice nerezolvate ale oamenilor ? Nu ar fi mai simplu totul daca si-ar fixa ei mai intai problemele ? i.e. daca ar iubi ?

Editat de NicolaeT

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, NicolaeT a spus:

Ti-am dat pozele alea ca sa te fac sa percepi lipsa de sens a cuvantului "util". Gandeste-te ca pentru oamenii aia toate gunoaiele alea din casa sunt "utile". Pe cand tu ai zice ca nu sunt utile, ca au oamenii aia niste probleme. Prin urmare, ce te face sa crezi ca acelasi lucru nu se aplica si la tine ? Televizorul ala la care te uiti, canapeaua pe care stai, si tu le consideri "utile". Dar daca e defapt o problema psihologica nerezolvata la tine care te face sa percepi utilitate in niste chestii care defapt sunt inutile ?

Asa ca ce ar insemna sa fiu util societatii ? Sa fac chestii cu care sa incurajez problemele psihologice nerezolvate a oamenilor ? Nu ar fi mai simplu totul daca si-ar fixa ei mai intai problemele ?

Care e dupa mintea ta asemanarea dintre a te face util societatii, si hoarding?

Nu stiu daca TU esti cel mai in masura sa arati cu degetul problemele psihologice ale altora.

Nu mi-ai raspuns la asta

Ce faci tu concret cu creierul ala al tau, cu care te-ai laudat pe aici ca ai fost la olimpiade, si in alte locuri? Ca pana una alta, pe celalalt plan, iubire - ioc.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×