Sari la conținut
Forum Roportal
c.max

Ce afacere ar merge in Constanta?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna,

 

m-ar interessa o afacere in Constanta la suma de 100.000 - 150.000

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cumpara o franciza

 

 

Mersi pt sugestii!

 

Si eu m-am gandit foarte mult cam ce sau mai bine zis in ce directie sa fie...

Nu am gasit ceva anume pt ca eu nu stau in Romania si nu stiu exact cum e piata actuala, doar in mare...

Eu sunt de meserie Industriala in metal din domeniul Automobil(Volkswagen). Cu asa ceva e cam greu sa prinzi picior in Romania. Am de gand sa fac ceva de a ma putea muta in Romania.

 

Va multumesc mult!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:doh:

Beauty Salon este cel mai potrivit ca este locul unde se vad rezultatele cel mai bine.

 

Frumusete de la A la Z este nevoie in sezonul de vara iar la iarna cand este slow afacerea ...... salon de ceai medicinal cu briosi eventual sala de gimnastica?!?!? mai inventezi o ramura noua al frumusetii .....

 

dar trebuie sa fie ultra modern echipata si persoane stiutoare de meserie care vorbesc limbi straine !

 

Pe vremuri a fost ceva pe plaja dar nu la Mamaia, parca la Eforie.....? mergea excelent treaba desi era

intr-o baraca din lemn !!! aproape de plaja si coada era imensa in fiecare zi.

Varianta beauty-salon, nu prea mai merge in Constanta! :doh: Iti spune asta un constantean! Piatza de profil deja a inceput sa se suprasatureze iar numarul saloanelor de frumusete in Cta tinde sa-l depaseasca pe cel al agentiilor imobiliare si al firmelor de paza&alamare (alte 2 domenii deja mult-batatorite) Ai putea sa investesti chiar cu succes, suma vehiculata de tine intr-un beauty-salon dar daca vrei sa ai succes iti trebuie 2 mari conditii indeplinite:

- Originalitate, creativitate, idei noi >> pe termen scurt:

- Servicii ieftine si de foarte buna calitate! >> pe termen mediu si lung. Asta pt ca in Cta sunt unele domenii de activitate unde, desi concurentza e mare, la calitatea serviciilor sunt toti o apa si-un pamant... :doh: iar la faza asta, ai putea sa faci ceva concurentza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
- Servicii ieftine si de foarte buna calitate! >> pe termen mediu si lung. Asta pt ca in Cta sunt unele domenii de activitate unde, desi concurentza e mare, la calitatea serviciilor sunt toti o apa si-un pamant... :doh: iar la faza asta, ai putea sa faci ceva concurentza.

 

 

Servicii ieftine ??? n-ar fi in salonul meu !!! si numai pe appointment pe engleza, rendez-vous pe franceza, ..........

 

In vara lui '76 am fost ultima oara la Marea Neagra si am platit la salon cat doua salarii medii si nimeni n-a zis ca-i mult. In business originalitatea, raritatea face diferenta !!! Restul cum zici sint o apa si un pamint, nu eu. As aduce si namol sa se balaceasca doritorii un pic, ca purceii in baltoaga !!! etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in Constanta poti vinde seminte...la pungulite mogirlite in baltoaga! :doh:

 

 

100% garantat! :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in Constanta poti vinde seminte...la pungulite mogirlite in baltoaga! :doh:

100% garantat! :doh:

 

 

 

Foarte ironic vorbind, era vorba de ales intre 5 tipuri de afaceri care ar merge mai bine dintr-un capital destul de restrins, insa seminte de vandut nu era pe lista cu idei cu parere de rau.

 

However, acest imput de idee atit de originala si creativa pe langa traditional romaneasca, ma face sa zambesc ca l-ai considerat ocupatie majora si succes deplin, 100% garantat din vanzari de seminte.

 

Cred ca si c.max o sa puna pe loc prim idea, in caz ca restul necesita mai mare capital si nu va primi credit bancar din lipsa de experienta profesionala. (doar ghicesc).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca si c.max o sa puna pe loc prim idea, in caz ca restul necesita mai mare capital si nu va primi credit bancar din lipsa de experienta profesionala. (doar ghicesc).

Intradevar, experienta este importanta, dar cand nu ai, inveti.....Vorbeste cu Mazare pt cateva vagoane de nisip de mare pentru campu lung moldovenesc....e o afacere.....piscine cu nisip de la mare, chiar si garla, dar are nisip de mare....(fara sa se simta cineva ofensat sau nedreptatit) la mare e mare, la munte e munte.....

Editat de Acamandur

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×