Sari la conținut
Forum Roportal
refugiatul

somer, virgin, singur, trist si neimplinit

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

voi ce ati face in situatia mea?

am 28 ani, sunt urat,gras, trist si singur,

am terminat facultate de jurnalism si masterat in SNSPA

inca ma intretin parintii fiindca nu-mi gasesc nicaieri de munca la care sa ma pricep

in televiziuni , redactii si ziare se intra doar cu pile

la stat doar cu spaga si neamuri si in ultima vreme am auzit ca nu se mai fac angajari

la privat toti ma resping , am fost la vreo 100 de interviuri pentru call center si firme IT si am respins de mi s-a  luat, e bataie de joc  ejobsul 

am lucrat pe  la Mc in anii de facultate,   dar m-au dat afara dupa o saptamana fiindca nu stiu sa iau restul corect, ca din cauza mea se facerau cozi, la mega image am lucrat trei zile, n-am putut sa car , ma dureau spatele si picioarele, asa ca m-au dat afara, am incercat sa lucrez si ca chelner, dar m-au respins la proba 

sunt si respins si de femei in liceu si facultate,  inca virgin...cred ca sunt 2 ani de cand n-am mai vorbit cu o femeie, si aia era o casierita 

n-am prieteni, in scoala toti colegii isi bateau joc de mine si ma bateau ca eram cuminte si tocilar, iar la facultate ma ignorau sau ma barfeau 

problema o fi la mine sau e din   cauza ca tara asta e de cacat plina de romani nerespectuosi, egoisti si intoleranti ?

 

emigrarea  intr- o tara gen Elvetia, Suedia, Franta, Canada  sau Germania m-ar  ajuta cu ceva?

mi-ar schimba viata in mai bine?

sau e prea tarziu? 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai să recapitulăm: stai cu părinții, dar te simți nefericit, nu poți să faci muncă fizică, nu-ți găsești job în jurnalism.

Adică ești dependent de părinți. De acolo pleacă și celelalte necazuri.

Da' sunt curios: nu ai și tu vreun blog, o pagină unde să-ți scrii gândurile sau să publici articole? De ce nu încerci să exploatezi atuurile pe care le ai, jurnalismu' , that is?

Ai putea, de exemplu, să faci un foileton despre oameni singuri, grași, triști și virgini, unde să atragi simpatizanți sau persoane aflate în aceeași situație. Dacă ești cât de cât bun la scris, poți să faci și bani din asta, ca să nu mai zic de prieteni sau - de ce nu? - o relație.

Dacă ești doar leneș, lipsit de voință sau și una, și alta, e posibil să reușești într-o țară din Vest, pentru că acolo oamenii șterși o duc, în general, destul de bine depunând un efort minim, gen mers la o fabrică unde întorci o tigaie opt ore pe zi, iar la sfârșitul săptămânii scoți bănuții de pe card și mergi la un club unde te faci muci și te cuplezi cu o tipă la fel de muci ca tine.

Pare un ideal cam deprimant, dar e un început. Dacă stai acasă și doar îți plângi de milă, te vei trezi că anii au trecut pe lângă tine și ți-au tăiat aripile.

Impactul va fi cu atât mai dur, cu cât, odată cu înaintarea în vârstă, vei deveni mai deștept, mai matur, și vei regreta lipsa de inițiativă din tinerețe.

Iar despre aspectul tău exterior, poți să te ascunzi sub o piatră și să mori, sau poți să nu-ți pese absolut deloc de cum arăți și să-ți vezi frumos de viață.

Fă orice, dar repede!

Baftă. 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lasand la o parte ca acest topic poate fi scris la misto, sfatul meu e sa te apuci de sport, sa slabesti. Daca si acum la tinerete esti gras, poti da in probleme de sanatate inainte de vreme. 

Apoi, daca tot vrei sa lucrezi ceva sa iti castigi existenta, fa un curs serios de minim juma de an, un an in IT. Sunt o gramada, alege-le pe cele ce costa in jur de 800-1500 Eu. Apoi fa-ti cont de linkedin si cauta-ti tu unde sa faci internship sa pui experienta la CV - pt asta poti face si voluntariat in domeniu. Cauti recruiteri buni, sapi putin. Ca tester, de exemplu, poti ajunge in 2 ani sa ai salariu bun si lejeritatea sa incerci, incet, incet, sa cresti. Tot in IT sau in alte domenii. Important e ca iti vei permite ,,luxul'' sa cauti, cu un job asigurat deja. Iti va creste si increderea in tine, iar cu venitul poti sa mai ,,iesi in lume''. Exista fel si fel de grupuri cu diverse activitati - de ,,oameni singuri'', drumetii cu biciclete, drumetii la munte, dansuri, cluburi de carte, diverse onguri pt voluntariat.

 

Asta e cel mai important. Sa fii activ mereu, sa cresti mereu. Cat si cum, vezi tu pe drum. 

Restul vin de la sine.

Editat de Stu'
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Refugiatul, cred ca ar fi cazul sa "iei taurul de coarne", sa-ti "dai greata" (cum se zice pe la noi:smile:) si sa accepti ca toti oamenii au si parti bune si mai putin bune si ca fiecare om are o pereche a lui si numai a lui undeva, pe planeta Pamant, ca sa traiasca impreuna fericiti pana la adanci batranete. La un moment dat o sa ai parte de prezenta ei in viata ta. Daca nu a fost pana acum, inseamna ca nu a fost cazul sa fie si trebuia sa te ocupi de altceva. In opinia mea, undeva in atitudinea ta fata de viata, fata de tine, fata de femei, se gaseste rezolvarea situatiei tale. Sa stii ca nu conteaza ca esti gras, ca nu ai bani, casa s.a.m.d. , ci conteaza foarte mult atitudinea pe care-o ai, fiindca femeia, in general, cauta mai intai o relatie la nivel de suflet.

Editat de Lucia N

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand ca sa nu te descurajezi, sa stii ca sunt mai multi in situatia ta decat ti-ai imagina. Baietii raman virgini pana la varste inaintate pentru ca 80% din fete ii aleg pe primii 20% dintre baieti. Asa ca restul de 80% din baieti raman virgini pana la varste inaintate, pana catre 30 de ani. Asa ca stai calm. Uita-te la video-uri de MGTOW sa te linistesti. De exemplu eu in ultima vreme ii urmaresc video-urile lui Better Bachelor pe youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=VQM3rxRhoxE

Despre munca, ia acolo orice ar fi, nu conteaza daca iti place sau nu. Ia una sa-ti aduca cat mai multi bani si aia e. Baga-te in IT. Fa niste tutoriale pe youtube de java si in 2 luni te angajezi junior pe 5000 lei.

Eu am fost virgin pana la 24 de ani si m-am angajat la 26 de ani. Acum la 30 am avut fete de nu le pot numara pe degetele de la maini, chiar si 2 cereri in casatorie, iar cu munca sunt aproape de sfarsit, inca cativa ani si ma eliberez de munca. Asa ca niciodata nu e prea tarziu.

Succes!

Editat de NicolaeT

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 29.01.2020 la 15:52, refugiatul a spus:

sunt urat,gras, trist si singur

Asa. Si? Asta este. Ce ai vrea? Ia-o asa cum este. Abia cand te vei obisnui cu tine, vei putea face ceva. pana atunci nu poti decat sa te vaiti.

Este posibil sa nu te obisnuiesti niciodata cu tine, sau nu in timp util. Poate in alta viata. Fii realist.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 10 ore, NicolaeT a spus:

In primul rand ca sa nu te descurajezi, sa stii ca sunt mai multi in situatia ta decat ti-ai imagina. Baietii raman virgini pana la varste inaintate pentru ca 80% din fete ii aleg pe primii 20% dintre baieti. Asa ca restul de 80% din baieti raman virgini pana la varste inaintate, pana catre 30 de ani. Asa ca stai calm. Uita-te la video-uri de MGTOW sa te linistesti. De exemplu eu in ultima vreme ii urmaresc video-urile lui Better Bachelor pe youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=VQM3rxRhoxE

Despre munca, ia acolo orice ar fi, nu conteaza daca iti place sau nu. Ia una sa-ti aduca cat mai multi bani si aia e. Baga-te in IT. Fa niste tutoriale pe youtube de java si in 2 luni te angajezi junior pe 5000 lei.

Eu am fost virgin pana la 24 de ani si m-am angajat la 26 de ani. Acum la 30 am avut fete de nu le pot numara pe degetele de la maini, chiar si 2 cereri in casatorie, iar cu munca sunt aproape de sfarsit, inca cativa ani si ma eliberez de munca. Asa ca niciodata nu e prea tarziu.

Succes!

Of! Maaaare proasta am mai fost! 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce majoritatea problemelor graviteaza in jurul sexualitatii? N-ar trebui sa fie ceva mai intim?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

emigrarea  intr- o tara gen Elvetia, Suedia, Franta, Canada  sau Germania m-ar  ajuta cu ceva?

 

De ce aceste tari? Mi se pare ca le cam ochesti, vrei o ascensiune financiara cam rapida. Poate asta e problema ta. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 7 minute, Einsamkeit a spus:

De ce majoritatea problemelor graviteaza in jurul sexualitatii? N-ar trebui sa fie ceva mai intim?

Ar trebui, din pacate a devenit ceva hidos, toți își expun preferințele sexuale peste tot, flirtul e la ordinea zilei, pentru ca sub forma de gluma oamenii au impresia ca le este permis orice si orice poate fi trecut cu vederea, cuvintele porcoase ce fac referire la sex constituie hrana si distractia multora. În contextul asta, nu e de mirare ca multor tineri virginitatea li se pare un stigmat. Trist!

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×