Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Just now, NicolaeT said:

Un virgin frustrat.

Asta-i tot ce poți să argumentezi. Ți-ai dat deja doctoratul.

Cât de bou poți să fii! Am copii mai mari ca tine, băi gâlmă! Și dacă te „concepeam” eu pe tine, te asigur că ai fi avut o existență mai fericită! :laugh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, NicolaeT said:

Ia pune poza.

Am pus-o pe aici, în trecut, suficient pentru cei care au văzut-o.

Cât despre tine: Ai sictir, băi, puțoi nesimțit!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Just now, NicolaeT said:

Ratat in cariera.

Băi puțoi, nesimțit și frustrat, care de aș fi avut eu cea mai mică contribuție la manifestarea ta în planul fizic alta ar fi fost conduita ta! Cariera mea nu-i aia de „filosof”, în accepțiunea ta proastă. Încă o dată „qualiile” tale și, implicit, capacitatea ta de a gândi și înțelege ți-au jucat feste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Just now, NicolaeT said:

Ba amarat cu intelect de molusca, stai ba baiatule unde ti-e locul. Stii vorba aia: prostu nu e prost destul daca nu e si fudul.

Unu la mână: "Bă băiatule", să-i spui lu' tac-tu! În fine, e clar că tu n-ai pe tine cei șapte ani de acasă. 

Doi la mână: De te fabula naratur! Adică, să te ajut, despre tine este vorba. Absolut niciun argument din partea ta pe o temă de discuție, în schimb ad hominem cât cuprinde. :laugh: Ca să-ți răspund pe aceeași linie, ar fi să-ți zic ceva de genul că intelectul tău e unul asemănător cu ceva din Phanerozoic. Dar evident că n-ar fi corect, așa că mă abțin. 

Te las pe tine , în continuare, să mergi cu jignirile până când o să realizezi că ești ridicol.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, NicolaeT a spus:

Daca asa interpretezi tu adevarul, asta e. Atata poti, animala instinctiva fara creier.

Ce sa interpretez? Că ești incapabil să îți exprimi ideile astfel încât să îți fie înțelese? Și te frustrează faptul că nu îți sunt recunoscute la nivel larg aceste ,,descoperiri de geniu'', motiv pentru care jignești intelectul celor din jur? 

Era o vorbă sfântă.

Cu cât cunoști mai multe, cu atât îți dai seama cat de puține știi. Sau, cel puțin, iei mereu in calcul și aceasta ipoteză. Or tu, dai dovada de atâta aroganta încât și dacă ai idei bune, singur ți le sabotezi. Și ești de o infantilitate emoțională crasă. Cum te provoacă cineva cu o idee care te deranjează, scuipi ca apucatu'.

Așa nu ai nicio șansă să rămâi în istorie sau sa realizezi ceva notabil. Atitudinea contează foarte mult când vine vorba de reușită în viața, daca tot vorbești de asta. Și tu nu ai atitudinea unui învingător, te lași măcinat prea ușor de critici, ești ofensiv, simți nevoia ca ceilalti să te aclame și să îți recunoască meritele, simți nevoia să vorbești prea mult despre tine și descoperirile tale cu privire la lucruri banale - precum e sexul , te răfuiești cu toată lumea fara sa o înțelegi in profunzime și nu reușești să folosești un limbaj care, chipurile, sa se ,,coboare '' la nivelul de înțelegere al acestei lumi. 

Un mic geniu ratat - asta ești tu in cel mai bun caz, acum. 

Și în ce am spus mai sus ai câteva cheițe care sa te ajute sa fii mai bun. Important e sa fii în stare să treci peste frustrări, meschinării și superficialități. 

Și ai multe de învățat de la oameni ca Vri, chiar daca nu îți convine. Cel puțin la nivel de comunicare, compasiune, logica elementara și aprofundare per ansamblu.

Cât despre opinia ta despre mine, mă lasă rece, mai ales la cat de puțin ai tu habar despre cine sunt eu. Sunt cine sunt, nu sunt perspectiva cuiva despre mine. Ai avea multe de învățat și de la mine cel puțin la acest aspect. 

Editat de Stu'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×