Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
no-user-name

Alegerile din 2019 demonstreaza ca inca am ramas in comunism

Rate this topic

Recommended Posts

Cam asta ati votat  voi "ASTIA"  6 milioane  care ati pus botu'  la regizareala ieftina numita "turul 2" " si  ati pierdut cateva minute din viata pe ploaie si in frig .  In loc sa emigrati , sa va schimbati cetatenia si sa va cautati locuri de munca mai bune in strainatate.   

Felicitari ca ati votat un alt  comunist veritabil care a ars-o in aliante cu alti comunisti si i-at mai asigurat inca 5 ani de concedii pe banii vostri.

Si sanchi, zice ca vrea sa distruga PE-SE-DE , dar tocmai dupa ce a mancat din palma PSD-ului vreo 10 ani.  

Imagini pentru iohannis nastaseImagini pentru iohannis  geoanaImagini pentru iohannis crin  geoanaImagini pentru iohannis geoana

Si nu uitati sa va votati si "guvernul meu"  si   liberalul Orban, tampitilor! 

Imagini pentru orban dragneaImagini pentru orban dragnea

Textele astea la fel ca si pozele astea le pun postacii pesedisti de pe facebook intr-o veselie. Ceea ce ma face foarte suspicioasa la adresa oricui le posteaza si zice ca nu e pesedist. Daca intelegi ce vreau sa spun...

13 hours ago, Enki said:

Textele astea la fel ca si pozele astea le pun postacii pesedisti de pe facebook intr-o veselie. Ceea ce ma face foarte suspicioasa la adresa oricui le posteaza si zice ca nu e pesedist. Daca intelegi ce vreau sa spun...

Deci, cum stau lucrurile pe aici:

1. eu sustin ca n-am votat niciodata PSD si ca il detest maxim pentru toate porcariile comise in ultimii 30 ani, iar din cauza incompetentei si coruptiei lor  am avut enorm de suferit 

2. detest si PNL pentru faptul ca au facut aliante si au coabitat pe ascuns cu baronii locali din PSD. De asta din 2016 incoace m-am decis sa votez doar cu USR care macar sunt oameni noi si fara dosare penale  .  

3. pun poze  pe forum  care dovedesc ca a existat o alianta intre ciuma rosie si febra galbena  aka USL    si injur zilnic si PSD si PNL  

4. vine una care tine cu PNL  si imi spune ca sunt postac PSD-ist.

5.  RETARDISM 1111111 

Adica, domnisoara, ori suferi de autism, ori esti retardata, ori esti proasta, ori ai probleme in a distinge culorile (fiindca eu vad clar galben si rosu), ori  faci misto de mine.

Sau....esti o postaca PNL-ista platita si una a dracu de ipocrita.  

Te inteleg ca te vinzi usor , ca  primesti bani de la partid avand in vedere ca nu esti in stare sa muncesti nimic altceva si trebuie sa pupi in cur PNL-istii, cururi care au simtit din greu maciucile pesediste prin 2010-2014. 

Ma rog, hai sa mai incercam, dar nu cred ca-ti dau sanse.  Poza asta ce-ti indica?   Cum ai putea sa mai votezi PNL sau orice membru de la ei dupa o asa MIZERIE?  

Image result for crin ponta"

Image result for iohannis geoana"

Edited by no-user-name

Acum 6 minute, no-user-name a spus:

Deci, cum stau lucrurile pe aici:

1. eu sustin ca n-am votat niciodata PSD si ca il detest maxim pentru toate porcariile comise in ultimii 30 ani, iar din cauza incompetentei si coruptiei lor  am avut enorm de suferit 

2. detest si PNL pentru faptul ca au facut aliante si au coabitat pe ascuns cu baronii locali din PSD. De asta din 2016 incoace m-am decis sa votez doar cu USR care macar sunt oameni noi si fara dosare penale  .  

3. pun poze  pe forum  care dovedesc ca a existat o alianta intre ciuma rosie si febra galbena  aka USL   

4. vine una si imi spune ca sunt postac PSD-ist.

5.  RETARDISM 1111111 

Adica, domnisoara, ori suferi de autism, ori esti retardata, ori esti proasta, ori ai probleme in a distinge culorile (fiindca eu vad clar galben si rosu), ori  faci misto de mine.

Sau....esti o postaca PNL-ista platita si una a dracu de ipocrita.  

Te inteleg ca te vinzi usor , ca  primesti bani de la partid avand in vedere ca nu esti in stare sa muncesti nimic altceva si trebuie sa pupi in cur PNL-istii, cururi care au simtit din greu maciucile pesediste prin 2010-2014. 

Ma rog, hai sa mai incercam, dar nu cred ca-ti dau sanse.  Poza asta ce-ti indica?   Cum ai putea sa mai votezi PNL sau orice membru de la ei dupa o asa MIZERIE?  

Image result for crin ponta"

Image result for iohannis geoana"

Băiețică, ți se pare ca psd-ul de atunci avea aceiasi grobiani mitocani si marlani la putere care sunt acum si a incercat sa faca mizeriile pe justitie pe care le-a incercat acum? Asa cu scutez-moi de pnl ca a facut alianta cu psd si s-au pupat in dos reciproc in vremuri de mult apuse, situatia de atunci in psd nu era nici pe departe atat de kkcioasa ca cea de azi.

Si da, postezi EXACT aceleasi lucruri pe care le posteaza babetele pesediste retardate pe care le-am mai tinut in lista pe fb doar ca sa ma cert cu ele. Mot-a-mot, zici ca folositi aceleasi surse. Si nu sunt pnl-ista, puțoiule, am votat cu USR la toate alegerile de cand au aparut in politica. Chiar am zis ca pnl-ul nu-mi place, ci imi place doar Iohannis, ca presedinte de tara. Asa ca, marș d-aci si ia-te de mana cu pensionarele mele din lista de prieteni.

38 minutes ago, Enki said:

Băiețică, ți se pare ca psd-ul de atunci avea aceiasi grobiani mitocani si marlani la putere care sunt acum si a incercat sa faca mizeriile pe justitie pe care le-a incercat acum?

E adevarat.

Nu erau marlani grobiani si taranoi   ca  Dragnea, Codrin, Iordache, Olguta, Firea Oprisan, Ciolacu,  Carmen,  Badalau, Mitraliera,  Teodorovici, Fifor,  Valcov ,  Dancila, Daea, Toader. 

Dar erau in schimb mafioti  cizelati  si rafinati  ca Nastase, Severin,  Andronescu, Ponta,  Sova, Hrebenciuc, Mitrea,  Vanghelie,  Voicu, Nica,  Mazare,  Constantinescu.   Iar de la PNL erau Vosganian, Bradisteanu, Chiuariu, Tariceanu,  Remes (ala cu Caltabosu), Norica, Fenechiu, Morega, Pop, Nicolescu.......siiiii BECALI!      Doua camarile coordonate de moguli ca Voiculescu, Vantu si Patriciu.  

Dintre astia, multi au ajuns condamnati la puscarie, altii sunt anchetati si acum.   

Ma rog, in fata justitiei, ca esti mafiot   marlan sau mafiot  cizelat, tot esti un MAFIOT!  Tot niste hoti erau chit ca stiau sa vorbeasca mai civilizat si manierat. Te furau pe la spate.    

Asa cu scutez-moi de pnl ca a facut alianta cu psd si s-au pupat in dos reciproc in vremuri de mult apuse, situatia de atunci in psd nu era nici pe departe atat de kkcioasa ca cea de azi

Ba pentru mine e foarte important.

Efectele guvernarii USL de acum 5-7 ani se observa si acum. 

Si da, postezi EXACT aceleasi lucruri pe care le posteaza babetele pesediste retardate pe care le-am mai tinut in lista pe fb doar ca sa ma cert cu ele.

Cine te obliga sa te certi cu ele si sa le tii in lista? 

E adevarat, postam aceleasi lucruri. Singura diferenta e ca ele simpatizeaza cu PSD-ul.

Eu nu simpatizez nici cu PSD, nici cu PNL, nici nu sunt postac sau activist, doar arat realitatea. 

Si anume ca ambele partide o sug!  

Mot-a-mot, zici ca folositi aceleasi surse. Si nu sunt pnl-ista, puțoiule, am votat cu USR la toate alegerile de cand au aparut in politica.

Si de ce n-ai votat si cu Barna la tura asta?  

Te-ai intors la preaiubitul PNL ca ai vazut ca-ti ofera ceva material in plus?  

Chiar am zis ca pnl-ul nu-mi place, ci imi place doar Iohannis, ca presedinte de tara

Si ce dracu iti place la el?

Ca a fost mai prost ca Basescu si Constantinescu, ca a desemnat trei premieri de la PSD si a lasat PSD-ul sa cotropeasca tara 3 ani? Ca a demis-o pe Kovesi? 

Ca pana la urma a reusit sa numeasca un guvern PNL dupa ce trei ani am suferit din cauza inflatiei, scumpirilor, mizeriei si urgiei PSD-iste si mai ales din cauza represiunii de la proteste nu e un merit. Dobitocul asta ne-a sacrificat economia si viitorul tarii lasand PSD-ul sa guverneze ca el sa poata sa doarma si sa calatoreasca linistit si comod.  

Macar Basescu a riscat si a indurat doua suspendari. 

. Asa ca, marș d-aci si ia-te de mana cu pensionarele mele din lista de prieteni.

Pai data viitoare controleaza-ti femeie limbajul inainte sa ma mai faci "PSD-ist" ca mi se pare cea mai grava jignire pe care mi-o poti aduce.

Poti sa ma faci prost, poti sa ma faci retardat, poti sa ma faci idiot, poti sa ma faci tampit.........................dar PSD-ist?

NICIODATA! 

Edited by no-user-name

Nu esti atent. Am spus deja ca am votat cu USR de fiecare data de cand au aparut in politica. Implicit, si cu Barna in turul 1.

Nu mai posta ca psd-istii, nu mai posta lucruri care fac jocul psd-istilor, si nu te mai fac pesedist.

Ah, si inca ceva. Ma intereseaza foarte tare ca Romania sa ramana pe directia europeana, 1 la mana. Si doi la mana, detest nationalismele, cpf-ismele, dacomaniile si dacopatiile de care mustesc cei din jurul lui Paleologu. Asta ca te-am vazut ca il considerai pe asta bun de presedinte, doar pentru ca vezi doamne e cultivat omu.

Edited by Enki

Directie europeana pe dracu....singurul partid cu adevarat pro-european si militant al democratiei civice era USR-PLUS.  

PNL si PSD sunt doua mizerii coordonate de la Moscova, la fel cum au fost si in 2010-2014.  

Si Dancila si Iohannis s-au purtat ca si cum ar fi niste agenti ai Moscovei.   Iohannis, din moment ce a interactionat tot mai mult cu Trump (sustinut la randul sau de rusi), automat   s-a vandut si rusilor si s-a distantat de liderii vestici.   In campanie a avut comportamemt de dicator rus din moment ce la asa zisa dezbatere si-a selectat  jurnalistii.......asemenea comportament cum mai vezi doar la Putin. Adica, inteleg ca SUA e aliatul strategic al Romaniei si oarecum stapanul ei, dar de ce Iohannis ar avea relatii stranse cu cel mai detestat presedinte american din istorie de catre proprii americani si de europeni, si mai ales in conditile cand exista suspiciuni si dovezi ca Trump indeplineste agenda ruseasca de la Kremlin si este sluga lui Putin ?  

Adica nu-l sufera nici Macron, nici Merkel, si nici alti lideri europeni liberali din vest,    dar fix Iohannis ,   Boris , Orban si alti pierduti din Europa de Est  (afiliati conservatorismului de tip Putinist) intretin relatii  stranse cu Trump.  Nu ti se pare dubios?

Mai ales cand in Romania, rusii sunt inca bine infiltrati in toate institutiile de pe vremea cand inca exista KGB-ul?  

Mi-e tare teama ca dupa un mandat in care a dormit, Iohannis  in al doilea va avea apucaturi de dictator acum avand "guvernul sau".  Sa vezi dracia dracului cand se vor organiza proteste impotriva lui, acum ca vine criza si din 2021 va lua masuri de austeritate....o sa fie mai rau ca pe vremea lui Basescu.

E posibil sa asistam la o noua perioada de tip Nastase pana in 2024.

Vorba aia, am scapat de un drac (Dragnea) si am dat de altul (Orban).  

Imagini pentru dragnea orbanImagini pentru dragnea orban

Edited by no-user-name

On 11/27/2019 at 2:10 AM, no-user-name said:

Cam asta ati votat  voi "ASTIA"  6 milioane  care ati pus botu'  la regizareala ieftina numita "turul 2" " si  ati pierdut cateva minute din viata pe ploaie si in frig .  In loc sa emigrati , sa va schimbati cetatenia si sa va cautati locuri de munca mai bune in strainatate.   

Felicitari ca ati votat un alt  comunist veritabil care a ars-o in aliante cu alti comunisti si i-at mai asigurat inca 5 ani de concedii pe banii vostri.

Si sanchi, zice ca vrea sa distruga PE-SE-DE , dar tocmai dupa ce a mancat din palma PSD-ului vreo 10 ani.  

daca unii au votat iohannis pe cale logica de consecinta matale ai votat dancila. 

9 hours ago, sinbad4 said:

daca unii au votat iohannis pe cale logica de consecinta matale ai votat dancila. 

nu, mi-am bagat pula in USL si am stat acasa

tu esti bou pentru ca votandu-l pe Iohannis, ai votat automat cu PSD, pentru ca PNL a fost aliat si inca este pe ascuns 

pentru ca Iohannis e sclavul PESEDEULUI din moment ce a facut totul pe placul pesedeilor IN ULTIMII TREI ANI si ca USL  inca traieste 

Dar nah, voi astia cu iq sub 80 va e cam greu sa intelegeti jocurile politice, ca ce EXPERIMENTAM  noi e totul orchestrat de clanurile mafiote 

Si se vede ca esti ori un  retardat ori un prostac pentru ca din moment ce postez poza asta, e clar ca nu votez nici PSD, nici PNL

Imagini pentru dragnea orbanImagini pentru dragnea orban

Edited by no-user-name