Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mai, mama buna si cu dragoste profunda pentru familie ce esti tu, te-am intrebat deja o data: in ce momente te futeai cu ginerele? Iti faceai timp intre iesitul in parc cu nepoata si ajutatul fetei sa faca un dus? Cum sareai, cat de repede sareai de la sentimentele tale de dragostesi grija  profunda fata de familie la sex superficial cu un tinerel care era sotul fiicei tale pe care o iubesti profund? E greu sa raspunzi?

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Auzi acolo. A făcut sex cu un bărbat total nepotrivit. 

Femeie, te-ai culcat cu soțul fiicei tale! Tu poți pricepe ce e asta? Ai o problema gravă și ti-as recomanda un psiholog. 

Fata ta, cu handicap major în urma unui accident, a fost tradata de propria ei mama. Normal că asta te face sa decazi din drepturile părintești in orice catalog de moravuri din lume. 

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
5 hours ago, Enki said:

Mai, mama buna si cu dragoste profunda pentru familie ce esti tu, te-am intrebat deja o data: in ce momente te futeai cu ginerele? Iti faceai timp intre iesitul in parc cu nepoata si ajutatul fetei sa faca un dus? Cum sareai, cat de repede sareai de la sentimentele tale de dragostesi grija  profunda fata de familie la sex superficial cu un tinerel care era sotul fiicei tale pe care o iubesti profund? E greu sa raspunzi?

Ma poti intreba de 100 de ori, nu raspund la asemenea intrebare. Si te mai exprimi si urat.

Asta conteaza, asta ai inteles tu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 10 minute, LianaMusetescu a spus:

Ma poti intreba de 100 de ori, nu raspund la asemenea intrebare. Si te mai exprimi si urat.

Asta conteaza, asta ai inteles tu?

Aoleu, acum te dai pudica pe aici? Suna urat cuvantul futai? Pai nu asa se spune, cand e doar sex superficial, fara sentimente? Futai, e doar fizic. Dar va e jena acum?:lol2: Ma scuzati, doamna care ati avut un moment de vulnerabilitate si ati calcat stramb. De repetate ori....

Editat de Enki
  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
5 hours ago, Stu' said:

Auzi acolo. A făcut sex cu un bărbat total nepotrivit. 

Femeie, te-ai culcat cu soțul fiicei tale! Tu poți pricepe ce e asta? Ai o problema gravă și ti-as recomanda un psiholog. 

Fata ta, cu handicap major în urma unui accident, a fost tradata de propria ei mama. Normal că asta te face sa decazi din drepturile părintești in orice catalog de moravuri din lume. 

Doamne, dar asta am inteles de prima data.

Eu ma refeream ca idee. Fara sa aiba legatura cu mine.

Sunt curioasa daca in viziunea ta/a celorlalti o mama care face ce am spus mai sus, si anume sa distruga casnicia unui copil din motive absurde (gelozie, egoism etc.) ar trebui sa decada din drepturile parintesti.

Cate femei de genul am intalnit la viata mea...

Si nu ca m-ar consola cu ceva daca raspunsul ar fi da, nu ma intereseaza sa moara si capra vecinului.

Ma interesa strict ca idee...

Daca mama mea de exemplu ar fi facut greseala de a se culca cu sotul meu, cu care nu prea ma mai intelegeam sau cu care vorbeam despre divort sau daca ar fi actionat sa ma desparta de sotul meu cu care aveam o casnicie perfecta, din motive absurde, pt mine greseala ei ar fi fost la fel de mare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 minute, LianaMusetescu a spus:

Doamne, dar asta am inteles de prima data.

Eu ma refeream ca idee. Fara sa aiba legatura cu mine.

Sunt curioasa daca in viziunea ta/a celorlalti o mama care face ce am spus mai sus, si anume sa distruga casnicia unui copil din motive absurde (gelozie, egoism etc.) ar trebui sa decada din drepturile parintesti.

Cate femei de genul am intalnit la viata mea...

Si nu ca m-ar consola cu ceva daca raspunsul ar fi da, nu ma intereseaza sa moara si capra vecinului.

Ma interesa strict ca idee...

Daca mama mea de exemplu ar fi facut greseala de a se culca cu sotul meu, cu care nu prea ma mai intelegeam sau cu care vorbeam despre divort sau daca ar fi actionat sa ma desparta de sotul meu cu care aveam o casnicie perfecta, din motive absurde, pt mine greseala ei ar fi fost la fel de mare

Vrei de fapt un studiu de caz asupra ideii lansate de tine?!

Scrie aici tot ceea ce-ti trece prin minte, tot ceea ce simti, scrie cum te simti ca urmare a experientelor tale, da-ti sfaturi, gaseste solutii optime, spune-ti parerea, dialogheaza cu tine insati. Iata, ai forumul la dispozitie si poti sa-ti studiezi cazul si sa te vezi, sa te intelegi...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
8 hours ago, LianaMusetescu said:

Da! Asta daca vor intelege si ei. Ginerele meu sa taca, iar sotul meu sa ma ierte, ca pana la urma avem mare nevoie unul de celalalt, dupa atatia ani de casnicie

Lasă-mă, mămicule! Hai că din cauza ta, iote, intrai în discuții contradictorii cu ai mei colegi de forum. :laugh: Ți-am spus ce era de spus și-ți doresc să găsești soluția cea bună la toată îmbârligătura la care din plin puseși umărul. 

Să-mi mai scrii când vei fi în situația de a avea grijă de soțul tău și, împreună cu acesta, când veți avea grijă de fiica voastră încercând s-o puneți pe picioare.

Editat de Vriies

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce părere sa am despre părinții care își despart copiii? Una proasta. In primul rand, părinții ăștia nu au fost părinți prea ok in general, daca ajung sa faca așa ceva. 

Dar nu are legătură. 

Ce ai făcut tu nu are legătură cu ce fac sau nu fac alții. Explica-i ginerelui tau că trebuie să se despartă de fiica ta, că oricum nu o iubește și să își mai salveze ce poate salva din relația cu propria lui fiica. Iar tu ca mama spune-i soțului tău că nu mai poți sta cu fiica voastră și că e timpul sa se mute el sa o ajute cu nepoțica. Iar tu, spala-ti din păcate ajutandu-i pe ei, cât poți, de la distanță. Prin apropiere fizica riști să le faci mai mult rău. 

  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
16 hours ago, Stu' said:

Explica-i ginerelui tau că trebuie să se despartă de fiica ta, că oricum nu o iubește și să își mai salveze ce poate salva din relația cu propria lui fiica. 

Da! Exact asta si incerc sa fac. De despartit vrea sa se desparta, si nu de ieri de azi, dar ar vrea si ca noi sa continuam "relatia", ceea ce este exclus. 

Pana la urma cred ca asta se va intampla. Va divorta de fiica mea, nu va spune nimic despre noi, mai mult  pt a nu risca sa nu-si mai vada copilul. In ultimele zile mi-a dat de inteles ca nu ar vrea sa renunte la copilul lui, deci sunt mai increzatoare ca poate se va rezolva intr-un mod decent pt toata lumea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
16 hours ago, Stu' said:

Iar tu ca mama spune-i soțului tău că nu mai poți sta cu fiica voastră și că e timpul sa se mute el sa o ajute cu nepoțica. Iar tu, spala-ti din păcate ajutandu-i pe ei, cât poți, de la distanță. Prin apropiere fizica riști să le faci mai mult rău. 

Aici nu prea este asa...Sunt mai multe motive...

Ce motiv as putea invoca pt plecarea mea brusca? O sa para ca plec pt ca nu mai vreau sa ajut, o sa fiu inteleasa/privita gresit si nu am nevoie de asta.

Daca ei divorteaza, fiica mea mai mult ca oricand o sa aiba nevoie de sprijin si eu ma gasesc sa plec...

Sotul meu, desi s-ar muta cu ele, lucreaza, mai pleaca printr-o delegatie, are probleme cu inima, este barbat...Nu ar putea sa ma inlocuiasca...Poate doar daca ar angaja si o doamna sa se mai ocupe...Dar este mai complicat...Plus ca nepoata noastra s-a atasat de mine, este obisnuita cu mine, mai dam si copilul peste cap...

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×