Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Auzi, da' futaiurile cu ginerele cand aveau loc? intre iesitul in parc cu nepoata de 3 ani si ajutatul fiicei sa faca un dus, sau cum? Cat de repede faceai switch asa intre dragoste profunda pentru familie si sex superficial?

  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
35 minutes ago, Lucia N said:

Din pacate, ceea ce-ai crezut tu ca-i "corect" s-a dovedit a fi ceva nebenefic, atat copiilor, cat si tie si sotului tau. Dovada este ca ai generat probleme si ai deschis acest topic...

 

La ce anume va referiti? Am considerat si consider, ca a fost o decizie corecta sa ma mut cu ei. Nu a fost o decizie corecta sa am o aventura cu ginerele meu. Deja intram pe 2 paliere diferite aici

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
5 minutes ago, Enki said:

Auzi, da' futaiurile cu ginerele cand aveau loc? intre iesitul in parc cu nepoata de 3 ani si ajutatul fiicei sa faca un dus, sau cum? Cat de repede faceai switch asa intre dragoste profunda pentru familie si sex superficial?

E, hai...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
5 hours ago, adal* said:

Un subiect de genul acesta este ca un test pentru noi. Cu aceasta ocazie putem sa ne dam seama cat de multe putem acepta, care ne este limita intr-o situatie de acest gen si nu numai.

Principala provocare este: cat de deschisi sa fim.

Se pare ca trendul este sa fii cat mai deschis posibil, pana acolo incat sa poti accepta orice.

Oare omul trebuie neaparat sa-si depaseasca limitele acceptarii? Pana unde?

Asta apropos de pietre si de unii useri, sau unul care pare mai deschis, asa.

Într-un subiect de genul acesta, presupund că situația este una reală și nu inventată, situația e următoarea. Cineva care are anumite probleme, care se află într-un anumit impas, își calcă pe suflet și-și pune pe tapet istoria, cu speranța sinceră de a primi un ajutor, acolo, cât de mic sau măcar un sfat practic. Asta e valabil pentru orice poveste de pe acest topic. 

Principala problema pentru cei care răspund, ar trebui să fie dacă pot ajuta sau nu.

Sigur că aici, în răspunsuri, vom avea tot felul de reacții. Unii mai puritani, poate pe bune dreptate, vor lua povestea altuia ca și cum aceasta ar fi un test pentru ei și vor avea reacții vehemente și verdicte manifest dezaprobatoare. Alții oleacă mai îngăduitori o vor da un pic pe glumă. Alții se vor concentra efectiv pe faptul că un om cere un ajutor și are nevoie de niscai soluții de mai bine.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, Vriies a spus:

Principala problema pentru cei care răspund, ar trebui să fie dacă pot ajuta sau nu.

Alții se vor concentra efectiv pe faptul că un om cere un ajutor și are nevoie de niscai soluții de mai bine.

Da, ai dreptate. Daca putem ajuta ar trebui sa ajutam. Dar pe cine in cazul asta? S-o ajutam pe initiatoare sau sa ajutam familia ei?

Eu asa vad situatia. Apoi eu nu am observat ca tu sa fi ajutat cu ceva pe aici, nu te supara pe mine.

Haide, vreau sa aud si parerea ta. Invata-ne sa ajutam.:smile:

Editat de adal*
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
44 minutes ago, adal* said:

Da, ai dreptate. Daca putem ajuta ar trebui sa ajutam. Dar pe cine in cazul asta? S-o ajutam pe initiatoare sau sa ajutam familia ei?

Eu asa vad situatia. Apoi eu nu am observat ca tu sa fi ajutat cu ceva pe aici, nu te supara pe mine.

Haide, vreau sa aud si parerea ta. Invata-ne sa ajutam.:smile:

Unu la mână: N-ai cum să ajuți familia ei, decât, poate, indirect, ajutând-o cu un sfat util pe inițiatoarea topicului. Nu o poți ajuta decât pe ea, pentru că ea a deschis acest topic și ți-a cerut părerea și nu familia ei. Ah, dacă sfatul tău va fi unul practic - de care se va ține cont -  și nu de genul: „ești distrusă, sinucide-te femeie!”, evident că și familia ei va avea de câștigat.

Doi la mână: Nu mă supăr pe tine, chiar dacă pentru tine e greu să observi anumite lucruri din cauza ochelarilor pe care ți i-ai confecționat (figurativ vorbind) și n-ai observat că io, dincolo de tenta umoristică în care mi-am învăluit discursul,  încercai s-o ajut cu singurele sfaturi practice potrivite unei astfel de situații. Recte că, spre beneficiul tuturor, tre' să se împace imediat cu soțul său și să-l îndepărteze urgent din peisaj pe ginerele futac, care și așa voia să divorțeze. 

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 19 minute, Vriies a spus:

încercai s-o ajut cu singurele sfaturi practice potrivite unei astfel de situații. Recte că, spre beneficiul tuturor, tre' să se împace imediat cu soțul său și să-l îndepărteze urgent din peisaj pe ginerele futac. 

ok. asta este parerea ta.

Acum am sa imi spun si eu parerea. Cred ca cel mai bine ar fi ca initiatoarea sa dispara din preajma familiei si sa o lase in liniste si pace. Futacul, eu zic ca este ok sa ramana cu actuala sotie si sa uite cat mai repede episodul. Si asta, pentru ca Liana, mai are multe de spus, daca vorbim de viitoare aventuri si astfel ea va face in continuare ce stie mai bine si pe de alta parte nu isi va implica familia in aventurile ei.

Cred ca sfatul meu este bun si pentru initiatoare si pentru familia ei.

Editat de adal*
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, adal* said:

ok. asta este parerea ta.

Acum am sa imi spun si eu parerea. Cred ca cel mai bine ar fi ca initiatoarea sa dispara din preajma familiei si sa o lase in liniste si pace. Futacul, eu zic ca este ok sa ramana cu actuala sotie si sa uite cat mai repede episodul.

Cred ca sfatul meu este bun si pentru initiatoare si pentru familia ei.

Ok. Păreri diferite, no problem. Viața va rezolva oricum situația, fără a ține cont de părerea noastră. :laugh:

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, adal* a spus:

Daca putem ajuta ar trebui sa ajutam. Dar pe cine in cazul asta? S-o ajutam pe initiatoare sau sa ajutam familia ei?

Pe Liana nu o putem ajuta in adevaratul sens al cuvantului si, sincer sa fiu, nici nu stiu daca isi doreste cu adevarat sa fie ajutata. Nu cred ca isi doreste sa se schimbe, ci doar sa obtina niste sfaturi pentru a limita efectele propriilor actiuni. 

Este imposibil sa-i ajutam familia si, in acelasi timp, foarte riscant deoarece incercand sa-i ajuti s-ar putea sa le distrugi viata. Parerea mea este ca anumite lucruri trebuie sa ramana nespuse si ca membrii familiei ei vor dormi mai bine nestiind adevarul.

  • Like 3
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×